Connect with Us

All posts tagged "kroaci"

Sport 17:44 - 22 Mars, 2020

Tërmeti i frikshëm në Kroaci, futbollisti shqiptar tregon tmerrin/ Dolëm menjëherë jashtë

“Zot mbaj dorën e na shpëto”. Është lutja që më së shumti e kanë bërë në Kroaci që pas mëngjesit të sotëm. Një tërmet afro 5.3...

Sport 21:24 - 26 Tetor, 2019

“Magji e zezë” në ndeshjen e kampionatit kroat/ E pabesueshme ajo që ndodh

Diçka e pabesueshme ka ndodhur pasditen e sotme në Kroaci, në sfidën Hajduk Split-Slaven Belupo. Në minutën e 73-të, kur rezultati ishte 1-0 në favor të...

Sport 13:34 - 25 Gusht, 2019

Skandal/ Futbollisti i kërkon arbitres të kryejnë marrëdhënie seksuale

Një rast i rëndë është regjistruar në ligën e dytë kroatë, në fundin e ndeshjes mes Solinit dhe Sesveten. Futbollisti i skuadrës vendase, Vlatko Simunaç i...

Sport 10:29 - 22 Qershor, 2019

Lë me “gisht në gojë” Kukësin dhe Partizanin/ Sulmuesi transferohet te ekipi i madh kroat

Festim Alidema, që prej janarit kërkohej me ngulm nga shumë klube. Sulmuesi anësor i Llapit, me formën e treguar në IPKO Superliga tërhoqi vëmendjen edhe të...

Sport 15:22 - 27 Prill, 2019

Edi Rejës nuk i pritet/ Shkon për të ndjekur dy lojtarët që e sollën te Shqipëria

Trajneri i ri i Shqipërisë, Reja, e pret me padurim debutimin me Kombëtaren. Kur kanë mbetur edhe pak javë nga ndeshjet e qershorit, italiani nuk po...

Sport 23:20 - 14 Dhjetor, 2018

Sa i pafat sulmuesi i Kombëtares/ Shtylla i mohon një super gol, por sërish topi përfundoi në rrjetë

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni, vazhdon të shkëlqejë në Kroaci. Sërish ka qënë sot një nga më të mirët në fushë për ekipin e tij, Lokomotiva...

Sport 22:12 - 30 Nentor, 2018

Sulmuesi i kombëtares tonë tërbon kroatët/ Shikoni se çfarë goli ka shënuar sot

Myrto Uzuni konfirmon edhe njëherë formën e mirë që po kalon. Shqiptari i kombëtares arriti të shënonte ditën e sotme në takimin mes Lokomotivës së Zagrebit...

Sport 18:53 - 25 Nentor, 2018

Futbollisti i Kombëtares dhuron spektakël/ Shënon supergol

Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kampionatin kroat me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit. 23-vjeçari ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën e...

Sport 16:59 - 18 Nentor, 2018

Anglia fiton në fund ndaj Kroacisë/ Kualifikohet në fazën finale të Ligës së Kombeve

Anglia ka përmbysur gjithçka në 15 minutat e fundit në Wembley duke mposhtur Kroacinë 2-1, një rezultat që i jep kryesimin e grupit 4 të League...

Sport 12:52 - 16 Nentor, 2018

Ylli kroat shpërthen kundër futbollistëve spanjollë/ Ata janë një tufë femrash…

Dejan Lovren duket se ka inate personale me Sergio Ramosin. Pas fitores me Spanjën, në një transmetim drejtpërdrejt nëpërmjet llogarisë së tij në “Instagram”, kroati shprehet:...

Sport 22:42 - 15 Nentor, 2018

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Kombeve/ Këto janë rezultatet e plota

Janë mbyllur ndeshjet e sotme të vlefshme për Ligën e Kombeve. Kroacia ka fituar në fund 3-2 ndaj Spanjës. Pjesa e parë përfundoi 0-0, por pjesa...

Sport 21:35 - 15 Nentor, 2018

Liga e Kombeve/ Përfundojnë pjesët e para, barazim në supersfidën e darkës

Kanë filluar sot ndeshjet e parafundit të vlefshme për grupet e Ligës së Kombeve. Në supersfidën e grupit A që po luhet në Zagreb, mes Kroacisë...

Sport 22:43 - 12 Tetor, 2018

Përfundojnë ndeshjet për Ligën e Kombeve/ Anglia ndahet në barazim me Kroacinë, fiton Belgjika

Kroaci-Angli, sfida më e rëndësishme e ndeshjeve që janë luajtur mbrëmjen e sotme në Nations League, është mbyllur në barazim pa gola. Mungesa e tifozëve, me...

Sport 20:24 - 12 Tetor, 2018

Supersfida e Ligës së Kombeve, Kroaci-Angli do të luhet pa tifozë/ Ja cila është arsyeja

Sonte zhvillohet ndeshja mes Kroacisë dhe Anglisë në kuadër të kompeticionit më të ri europian, Liga e Kombeve. Ndeshja do të luhet në stadiumin “HNK Rijeka”...

Sport 20:36 - 30 Shtator, 2018

Sezonin e kaluar luante me Laçin / Këtë sezon e gjithë Kroacia po flet për futbollistin shqiptar

Myrto Uzuni ka lënë shenjën e tij të pashlyeshme në Kroaci. Sulmuesi bashkë me yllin tjetër Lirim Kastrati ishin liderët heronj në triumfin e pastër të...