Connect with Us

All posts tagged "kroos"

La Liga 20:26 - 8 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës/ Video: Ylli i Realit shënon gol të rrallë

Real Madrid ka kaluar në avantazh në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës ndaj Valencias. Në minutën e 16-të, ka qenë Toni Kroos, ai i cili ka...

La Liga 21:05 - 19 Dhjetor, 2019

Video: Futbollisti i Realit zbulon mënyrën e veçantë si të ndalësh Messin

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, mbrëmë zbuloi një mënyrë të vepantë për të ndalur Lionel Messin, në El Clasicon që u mbyll në barazim pa...

Sport 22:05 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Gjermania shënon 2 gola për 5 minuta

Gjermania e ka nisur me vrull pjesën e dytë ndaj Bjellorusisë në Mönchengladbach. Të zotët e shtëpisë kanë shënuar dy gola brenda 5 minutave. Në minutën...

Sport 21:28 - 22 Tetor, 2019

Live/ Bie heshtja në Stamboll, kampioni i botës kalon në avantazh Realin

Reali ka kaluar në avantazh ndaj Galatasaray në Stamboll. Një kombinim i bukur mes Hazard dhe Kroos, që u finalizua me sukses nga gjermani në minutën...

Sport 22:21 - 6 Shtator, 2019

Video: 4 gola në Hamburg/ Gjermania dhe Holanda dhurojnë spektakël

Avantazhi i holandezëve në Hamburg zgjat vetëm 7 minuta. Gjermania ka barazuar shifrat 2-2. Ishte Toni Kroos që dërgoi topin në rrjetë nga pika e bardhë...

Sport 19:02 - 5 Korrik, 2019

A refuzohet kjo?/ Reali ofron miliona euro dhe dy yje të mëdhenj për Pogba

Prej javësh emri i Paul Pogba ndez merkaton e Manchester United, Juventus dhe Real Madridit, por siç bëjnë të ditur në Spanjë, në lidhje me transferimin...

Sport 20:23 - 28 Maj, 2019

E pranon vetë presidenti i Bayernit/ Shitja e atij lojtari ishte lëvizje e gabuar

Bayern Munchen e shiti Toni Kroosin vetëm për 25 milionë euro. Kampionët e Gjermanisë u detyruan të largonin futbollistin e kombëtares gjermane, pasi ky i fundit...

Sport 12:22 - 22 Maj, 2019

Low prezanton listën për ndeshjet kualifikuese Euro 2020/ Bie në sy mungesa e yjeve të Realit & Barçës

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka bërë publike sot listën me 22 lojtarët e thirrur për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Euro 2020. Gjermania do...

Sport 18:03 - 19 Prill, 2019

Real shënjestron yllin e City / Gati oferta nëse largohet Toni Kroos

Lista e skuadrave që kërkojnë mesfushorin gjerman Ilkay Gundogan po bëhet gjithnjë e më e gjatë. Mes ekipeve “big” të Europës që duan mesfushorin 28-vjeçar të...

Sport 20:43 - 12 Prill, 2019

Kroos acarohet nga mediat / Reagon pas spekulimeve

Toni Kroos shumë pranë lamtumriës me Real Madrid? Referuar raportimeve të medieve sportive spanjolle, mesfushori gjerman aludohet të jetë duke konsideruar idenë e largimit nga Madrid....

Sport 14:55 - 27 Mars, 2019

Reali shet Kroos për yllin e Juventusit / A do kryhet shkëmbimi?

Real Madrid është gati të lërë të largohet Toni Kroos , vetëm me qëllimin që Miralem Pjanic të mbërrij në “Bernabeu”, të dy nga 29 vjeç...

Sport 17:30 - 22 Mars, 2019

Kroos largohet nga Reali / Aventura e re do jetë në Angli

Toni Kroos mund të transferohet te Manchester United për 58 milionë euro, sipas The Sun. Kroos vendosi t’i bashkohej Los Blancos në vitin 2013, duke refuzuar...

Sport 09:52 - 6 Mars, 2019

Pse dështoi Reali? / Shpjegimi ideal vjen nga Kroos

Toni Kroos dje ka pranuar se Ajax meritonte kualifikimin, sepse Real Madrid dështoi totalisht ndaj holandezëve. Sipas tij, ka disa arsye të thjeshta pse ndodhi kjo...

Sport 21:22 - 25 Shkurt, 2019

Kroos-Real, vjen dita e lamtumirës / Gjermani tërhiqet nga Premier League

Pas 5 sezonesh, duket se ka përfunduar cikli i Toni Kroos te Real Madrid. Është ky lajmi që ka publikuar sot portal spanjoll “Don Balon”, që...

Sport 16:56 - 6 Shtator, 2018

Kush është më i miri, Ronaldo, Modric apo Salah? Përgjigja epike e Toni Kroos që po bën xhiron në rrjetet sociale

Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Mohamed Salah janë tre lojtarët më të mirën bë botë të zgjedhur nga FIFA për çmimin “Lojtari më i mirë i...