Connect with Us

All posts tagged "kualifikim"

Premier Liga 22:57 - 11 Mars, 2020

Liverpooli fiton ndaj Atleticos, por kualifikimi vendoset në shtesa ose penallti

Nuk mjaftojnë 180 minuta për të vendosur Liverpool-Atletico Madrid! Njësoj si në Madrid, ndeshja e kthimit mbyllet 1-0 për ekipin vendas, që i falet golit të...

Sport 20:56 - 27 Shkurt, 2020

Europa League/ Nuk zhgënjejnë të mëdhatë, ja ekipet që sigurojnë biletën për fazën tjetër

Roma ka siguruar pa probleme kalimin për në raundin e 1/8-ave të Europa League, pasi ka marrë një barazim 1-1 në fushën e Gent, ndërsa në...

Sport 22:55 - 11 Dhjetor, 2019

Champions: Natë me gola/ Fitore për Bayernin, Realin, Juven dhe PSG-në

Janë mbyllur ndeshjet e fundit të fazës me grupe dhe nuk ka pasur shumë surpriza, pasi të gjitha ekipet e mëdha kanë fituar. Atletico Madrid është...

Premier Liga 20:50 - 10 Dhjetor, 2019

Champions League: Liverpool dhe Napoli kualfikohen për në fazën tjetër

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin E, ku është përcaktuar edhe situata në këtë grup. Liverpooli fitoi në transfertë 0-2 ndaj Salzburg, me golat...

Sport 23:00 - 27 Nentor, 2019

Champions: Fitore e madhe për Interin, kualifikohet Barça/ Liverpooli dhe Napoli ndahen në barazim

Barcelona rikthehet te fitorja në UEFA Champions League. Katalanasit mposhtën 3-1 Borussia Dortmund, duke hedhur pas krahëve barazimin 0-0 ndaj Slavia Prague. Golat e Suarez, Messi...

Sport 10:06 - 27 Nentor, 2019

Nata e mbrëmshme e Champions League/ Përmbledhja e rezultateve, golave dhe klasifikimit

Nata e mbrëmshme për Shqipërinë dhë gjithë shqiptarët ka qenë shumë e vështirë pas atij tërmeti të rëndë në orët e para të ditës së djeshme....

Sport 22:50 - 16 Nentor, 2019

EURO 2020: Ja 16 ekipet e kualifikuara deri tani

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme eliminatore, listës së ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020 i janë shtuar edhe 4 ekipe të tjera: Gjermania dhe...

Sport 22:44 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu...

Sport 22:51 - 15 Nentor, 2019

EURO 2020: Ja 12 ekipet e kualifikuara deri tani

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme eliminatore, shkon në 12 numri i ekipeve që kanë prerë zyrtarisht biletën për në Euro 2020. Sot u kualifikuan Finlanda,...

Sport 19:50 - 15 Nentor, 2019

Shqipëria mbeti jashtë/ Një kombëtare e vogël pret zyrtarisht biletën për në Euro 2020

Finlanda është ekipi i 11 që pret biletën për në Euro 2020. Nordikët janë padyshim surpriza e këtyre eliminatoreve, pasi bënin pjesë në një grup shumë...

Sport 09:51 - 15 Nentor, 2019

Euro 2020: Ja kombëtaret që janë kualifikuar deri tani

Nga ndeshjet e mbrëmshme eliminatore për Euro 2020, 4 kombëtare kanë prerë zyrtarisht biletën për në Europian. Në Grupin A janë Anglia dhe Rep. Çeke që...

Sport 19:57 - 14 Nentor, 2019

Zyrtare: Ja ekipi i parë në grupin e Shqipërisë që siguron zyrtarisht biletën për në Euro 2020

Turqia është ekipi i parë i grupit H, që siguron biletën për në Euro 2020. Turqia barazoi pa gola ndaj Islandës në Stamboll dhe kualifikohet zyrtarisht...

Sport 16:19 - 14 Nentor, 2019

E vërteta e hidhur/ Ja pse UEFA-s nuk i intereson kualifikimi i Kosovës në Euro 2020

Kampionati Europian 2020 do të jetë i veçantë, pasi për herë të parë në histori, turneu do të zhvillohet në 12 vende europiane. Me kualifikimin potencial...

Sport 20:50 - 6 Nentor, 2019

Champions League/ Bayerni dhe Juventusi kualifikohen zyrtarisht për në fazën tjetër

Janë mbyllur dy ndeshjet e para për sot në Champions League. Në “Allianz Arena”, Bayerni mundi 2-0 grekët e Olympiacos, duke siguruar kështu zyrtarisht biletën për...

La Liga 11:06 - 16 Tetor, 2019

Spanja u kualifikua për në Europian/ Sergio Ramos fiton respektin e të gjithëve me dedikimin e tij

Pas barazimit në minutat e fundit ndaj Suedisë dhe barazimit po ashtu në minutat e fundit mes Rumanisë dhe Norvegjisë, Spanja siguroi zyrtarisht biletën për në...