Connect with Us

All posts tagged "kualifikuese"

Sport 21:16 - 28 Nentor, 2019

Europa League: Fitore bindëse për Romën, Porto ia del në fund

Romës i mjaftuan vetëm 45 minutat e para për të siguruar fitoren 0-3 në transfertën turke ndaj Istambul Basaksehir, që ishte njëkohësisht një ndeshje direkte për...

Sport 22:48 - 18 Nentor, 2019

Euro 2020: Ja 19 ekipet e kualifikuara, edhe 5 bileta ende në lojë

Me përfundimin e ndeshjeve të sotme eliminatore ka shkuar në 19 numri i ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020. Dy ekipet e fundit që siguruan...

Sport 21:06 - 18 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Italia është super, 2 gola brenda 60 sekondash

Edhe pse e ka prerë me kohë biletën për në Europian, Italia nuk ka ndër mend të ndalet në këto eiminatore dhe do që të marrë...

Sport 21:02 - 23 Mars, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i ri kalon në avantazh Italinë (Video)

Po luhet dita e tretë e ndeshjeve të para kualifikuese për në Euro 2020, ku pas rezultateve të dy ditëve të para, sot do të njihen...

Sport 14:13 - 18 Mars, 2019

Grezda: Ndihem në formë/ Ja sa pikë do marrim në këto dy ndeshje

Në prag të dy ndeshjeve eliminatore të kualifikueseve për evropianin 2020, në konferencë për shtyp është shfaqur Eos Grezda, i çili u shpreh se ka bërë...

Sport 15:39 - 12 Mars, 2019

Zbulohet lista e Kosovës për kualifikueset e Euro 2020/ Sa shumë surpriza!

24 “ushtarë” të thirrur nën armë nga “gjenerali” Berndard Challandes për dy ndeshjet e Kosovës në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarinë në eliminatoret...

Sport 11:24 - 27 Mars, 2015

Euro 2016/Sot ora 20:45 rikthehen ndeshjet kualifikuese

Sot në orën 20:45 rikthehen ndeshjet kualifikuese për Euro 2016. Ja ndeshjet që do të luhen sot: Angli – Lituani Maqedoni – Bjellorusi Lihtenshtajn – Austri...