Connect with Us

All posts tagged "kukesi"

Sport 15:06 - 30 Mars, 2020

E bujshme/ Sulmuesi i Kukësit bllokohet në Barcelonë, shkak i koronavirusit

Mbas ndërprerjes së kampionatit autori i 16 golave me Kukësin për shkak të dëmtimit që pësoi me datën 4 mars në ndeshjen Kukësi-Vllaznia. Shkurtaj kishte nevojë...

Sport 15:01 - 28 Mars, 2020

Kristal Abzaj mbetet pa rrogë, klubi i tregon derën

Situata e krijuar nga Coronavirusi ka krijuar kaos edhe në botën e futbollit. Ekonomia dhe buxheti i shumë klubeve është reduktuar. Një gjë e tillë ka...

Sport 17:36 - 23 Mars, 2020

Nuk kam folur me Gjicin/ Abazaj e sheh veten në Belgjikë sezonin e ri

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet...

Sport 15:49 - 21 Mars, 2020

Ditë e veçantë për Gavazajn, Kukësi i bën urimin special

Enis Gavazaj futbollisti i Kukësit feston sot ditëlindjen e tij të 25-të. Klubi i Kukësit e ka uruar futbollistin me anë të një postimi në rrjetet...

Sport 17:28 - 19 Mars, 2020

Fshesën në dorë dhe topin në kosh/ Lojtari i Kukësit dhuron spektakël (video)

Si shumë njerëz të tjerë edhe mesfushori i Kukësit, Vesel Limaj është i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të Konoravirusit. Megjithatë ndonëse është larg...

Sport 17:19 - 18 Mars, 2020

Drejtori i Kukësit kërcënon Tiranën/ Të kalojmë këtë situate dhe do na shihni

Nderim Nexhipi ka folur për situatën në të cilën gjendet vendi, si ka ndikuar pauza te skuadra e Kukësit dhe objektivi pas rinisjes së kampionatit. Në...

Sport 17:15 - 17 Mars, 2020

E mbani mend Simon Rummbullakun? Ish-mbrojtësi i Kukësit ka mbetur “peng” në Rumani dhe nuk kthehet dot pranë familjes

Simon Rummbullaku fitoi gjithçka në Shqipëri si pjesë e Kukësit: titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë. Në verën e vitit të kaluar mbrojtësi i majtë gjirokastrit...

Sport 16:15 - 16 Mars, 2020

Harrojnë rivalitetin për titull/ Një i Tiranës dhe një i Kukësit bëhen bashkë në kohën e Koronavirusit (foto)

Koronavirusi ka bërë që në ashtu si shumë vende të tjera, edhe në Shqipëria kampionati i futbollit të ndalet. Paniku i COVID-19 ka pushtuar edhe vendin...

Sport 21:31 - 11 Mars, 2020

Shehi me dhimbje koke, merr lajmin e keq për ndeshjen e radhës

Dhe pse në letër Kukësi luan një ndeshje të lehtë ndaj Luftëtarit, nënkampionët nuk e neglizhojnë aspak këtë sfidë, pasi ishin pikërisht gjirokastritët që i prishën...

Sport 18:58 - 9 Mars, 2020

45 minutat e para/ Ja rezultatet dhe golat në Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani

Janë mbyllur pjesët e para në dy takimet e Superiores, Vllaznia-Partizani dhe Skënderbeu-Kukësi. Në Shkodër, Vllaznia e mbylli fraksionin e parë të lojës në avantazh, falë...

Sport 18:44 - 9 Mars, 2020

Tjetër gol në Korçë, Bruno Dita shtang Kukësin (video)

Skënderbeu ka dyfishuar rezultatin ndaj Kukësit, në sfidën që po luhet tani në Korçë, pa tifozë. Kronologjia e ndeshjes: 24′ GOL! Supergol nga Dejvi Bregu. Sulmuesi...

Sport 17:13 - 9 Mars, 2020

Skënderbeu-Kukësi, formacionet zyrtare/ Daja nuk lë vend për surpriza, Shehi bën shpikje

Janë publikuar formacionet titullare të sfidës mes Skënderbeut dhe Kukësit, që do të luhet në orën 18:00 në Korçë. Kjo sfidë, do të zhvillohet pa praninë...

Sport 18:39 - 7 Mars, 2020

Supersfida ndaj Skënderbeut/ Kukësi do të ketë në fushë edhe një “Zorro”

Kukësi ka pasur problematika të theksuara me mungesat gjatë takimit të së mërkurës kundër Vllaznisë, ku Ethemi e Rroca munguan për shkaqe kartonësh, ndërsa Musolli për...

Sport 18:55 - 4 Mars, 2020

Shehi nuk e nis mirë me Kukësin, verilindorët ngecin ndaj Vllaznisë

Kukësi nuk ka shkuar më shumë se barazimi pa gola në javën e 25 të Superiores. Orges Shehi e nis me vetëm një pikë aventurën e...

Sport 17:06 - 3 Mars, 2020

Flet Shehi/ Nuk mund të krahasohem me Duron, titullin nuk e kam vetëm unë detyrim

Kukësi do të luajë ditën e nesërme me Vllazninë, në atë që do të jetë edhe ndeshja debutuese për trajnerin e ri Orges Shehi në stolin...