Connect with Us

All posts tagged "kumbulla"

Seria A 15:23 - 2 Shkurt, 2020

Mungon Ibra/ Video: Ekipi i dy shqiptarëve i bën gjëmën Milanit në “San Siro”

Verona ka kaluar në avantazh ndaj Milanit në “San Siro”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të. Ishte Davide Faraoni që shënoi në minutën e...

Seria A 13:35 - 30 Janar, 2020

Kampioni i botës nuk vjen, Interi siguron yllin e Shqipërisë

Interi e konsideroi dje merkaton e dimrit të mbyllur. “Unë mendoj se nuk do të bëjmë më blerje”, – tha drejtori zikaltër, Marotta, për “Rai”. Megjithatë,...

Seria A 17:28 - 26 Janar, 2020

Rrahmani me Kumbullën bëjnë me krahë Veronën, afrohet me zonën e Europës

Verona është padyshim skuadra e momentit në Seria A italiane. Ekipi ku aktivizohen edhe dy mbrojtësit shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla kanë marrë maksimumin në...

Seria A 16:01 - 19 Janar, 2020

Po kalonte momentin e tij më të mirë, nuk do e besoni ç’i ka ndodhur sot Kumbullës

Sfida e sotme midis Bolonjës dhe Veronës ka rezultuar fatale për mbrojtësin e Shqipërisë Marash Kumbulla. Qendërmbrojtësi kuqezi u detyrua të linte fushën në minutën e...

Sport 16:52 - 15 Janar, 2020

‘Bomba’ nga Italia/ Kumbulla te Interi për 20 mln euro, ja kur prezantohet

Sipas informacioneve të fundit nga Italia, Marash Kumbulla tashmë ka marrëveshje me Interin. Gazzetta Dello Sport, e përditshmja më e madhe në Itali është e bindur....

Seria A 08:19 - 15 Janar, 2020

Kumbulla, shqiptari që do hyrë në histori/ Gati akordi me Interin

Marash Kumbulla me sa duket do të jetë një emër i cili do të hyjë në histori për futbollin shqiptar. Mbrojtësi i talentuar 19-vjeçar është kthyer...

Sport 15:58 - 4 Janar, 2020

Napoli nuk heq dorë, objektiv mbetet Marash Kumbulla

Marash Kumbulla është në fokusin e klubit të Napolit. Qendërmbrojtësi i Hellas Verona po shikohet me kujdes edhe nga Interi, Atalanta dhe Lazio, ndërkohë që është...

Sport 19:33 - 3 Janar, 2020

Gati shqiptari i radhës te Atalanta, lojtari i kombëtares mund të bashkohet me Gjimshitin

Kualifikimi për në 1/16-tat e Ligës së Kampionëve, do të bëjë që Atalantës t’i ngjishet axhenda gjatë muajve të ardhshëm. Kështu që ekipi bargamask, do të...

Seria A 10:20 - 2 Janar, 2020

E duan të gjithë, por nuk do e besoni ku pritet të përfundojë Marash Kumbulla

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të kërkuar të momentit në merkato. Mbrojtësi shqiptar aktivizohet titullar te skuadra e Veronës, në Serinë A, duke ngjallur...

Seria A 14:32 - 28 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Interi pranë akordit me Kumbullën që në merkation e janarit

Interi provon “sprintin” për Marash Kumbullën. Qendërmbrojtësi shqiptar me vitlindje 2000, u pëlqen shumë zikaltërve që e kanë vëzhguar në shumë raste gjatë këtij viti, duke...

Kombëtare 21:46 - 25 Dhjetor, 2019

Të gjithë duan Kumbullën/ Klubi i madh futet në garë për talentin kuqezi

Shumë skuadra janë vënë pas shërbimeve të mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla. Futbollisti kuqezi po bën një sezon të shkëlqyer me fanellën e Hellas Verona dhe ka...

Sport 09:56 - 24 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Edhe Manchester United futet në garë për lojtarin e kombëtares shqiptare

Periudha e merkatos ofron shpesh fantazi të ndryshme. Emra të shumtë të cilët dalin në skenë dhe që kurrë nuk konkretizohen. Por, se forma e mirë...

Seria A 22:10 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Edhe Interi hyn në garë për Marash Kumbullën

Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla, është një nga më të dalluarit te skuadra e Veronës në Serinë A. Shqiptari është në vëzhgim prej kohësh nga drejtuesit...

Kombëtare 20:50 - 15 Dhjetor, 2019

Notat/ Ja si u vlerësuan Gjimshiti dhe Kumbulla në ndeshjet e sotme

Dy mbrojtësit e përfaqësueses shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Marash Kumbulla, kanë zbritur sot në fushën e lojës me skuadrat përkatëse në Serinë A dhe asnjë prej...

Seria A 14:27 - 15 Dhjetor, 2019

Verona e shqiptarëve bën përmbysjen e çmendur/ Kumbulla e Rrahmani titullarë

Ndeshje e çmendur në Serie A mes Veronës dhe Torinos, ku u shënuan plot 6 gola. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve 0-1,...