Connect with Us

All posts tagged "kundershtar"

La Liga 19:37 - 7 Mars, 2020

Messi e tepron, ja çfarë i bën kundërshtarit (video)

Barcelona e ka mbyllur me rezultatin 0-0 pjesën e parë ndaj Real Sociedadit. Ekipi katalanas nuk arriti të zhbllokohej në Camp Nou, ndërsa ekipi nuk bind....

Sport 12:07 - 2 Shkurt, 2020

Neymar kapet me arbitrin dhe tall keq kundërshtarin/ Video: “S’më do b****”

Neymar është nga ata futbollistë që i acaron shpesh mbrojtësit. Braziliani veçse i shmang ata me mënyra nga më të ndryshme, shpesh tenton t’i vërë edhe...

Seria A 21:41 - 19 Janar, 2020

Video: Ronaldo detyron kundërshtarin të dërgojë topin në rrjetën e tij

Juventusi e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Parmës. Goli i bardhezinjve u shënua në minutën e 43′ nga i zakonshmi Cristiano Ronaldo....

La Liga 11:54 - 15 Janar, 2020

Messi i çudit të gjithë, zgjedh këtë mbrojtës si kundërshtarin më të vështirë

Në një intervistë të gjatë për “DAZN”, Leo Messi ka treguar se nuk e pengon aspak mënyra si klubet kundërshtare caktojnë lojtarë për ta ndjekur apo...

La Liga 15:45 - 14 Janar, 2020

Kupa e Mbretit/ Real Madrid dhe Barcelona mësojnë kundërshtarët

Tre ekipet më të mëdha të La Ligës, Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madirc, kanë zbuluar kundërshtarët e tyre për Kupën e Mbretit. Të trija përballë...

Sport 16:16 - 10 Janar, 2020

Video: Tenisti zihet me gjyqtarin dhe largohet, kundërshtari i tij bën gjestin e madh

Në ndeshjen e ATP Cup mes uruguajanit Pablo Cuevas dhe gjeorgjianit Nikoloz Basilashvili ka patur mjaft tension. Jo mes dy lojtarëve por mes Cuevas dhe gjyqtarit...

Sport 16:51 - 20 Dhjetor, 2019

Roveshata e frikshme/ Sulmuesi bën për spital kundërshtarin (video)

Një gol i japonezit Nakajima i dha fitoren Portos në ndeshjen e Kupës së Portugalisë kundër Santa Clara dhe kualifikoi “Dragonjtë e Oportos” në çerekfinale. Ndeshja...

Sport 11:55 - 22 Tetor, 2019

Kjo video ka bërë xhiron e botës/ Lojtarët dhe tifozët qajnë prej Ronaldos

Video e publikuar nga një tifoz ku shfaqen të gjitha momentet kur Cristiano Ronaldo ka bërë për të qarë tifozët e ekipeve kundërshtare apo dhe lojtarët...

Sport 16:58 - 23 Korrik, 2019

Ibrahimovic e tepron/ Godet me bërryl kundërshtarin, e pret dënimi i rëndë (video)

Zlatan Ibrahimovic ishte fenomenal në ndeshjen e fundit. Suedezi realizoi një tripletë personale në fitoren 3-2 që skuadra e tij, LA Galaxy mori ndaj rivalëve të...

Sport 13:25 - 17 Prill, 2019

Cilin ekip dëshiron në gjysmëfinale?/ Messi befason me përgjigjen

Porto apo Liverpool? Kjo ka qenë pyetja kryesore, me të cilën është përballur Leo Messi, pas kualifikimit të Barcelonës në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Në...

Sport 13:37 - 2 Prill, 2019

Video e frikshme/ Boksieri i ngul dhëmbët kundërshtarit

Të kesh dikë dhull është një udhërrëfyes i mirë, por në rastin e boksierit, Kash Ali nuk është edhe aq shumë. Boksieri anglez ka rikthyer në...

Sport 17:40 - 30 Mars, 2019

Messi është i “pashpirt”/ Shihni si e turpëron kundërshtarin në derbin katalanas (Video)

Teksa po luhet ndeshja e javës së 29-të të La Liga-s mes Barcelona-s dhe Espanyol, derbi katalanas, skuadra vendase e ka shumë të vështirë të depërtojë...

Sport 14:01 - 26 Mars, 2019

Video: I theu këmbën kundërshtarit/ Futbollisti përjashtohet nga skuadra

Sfida mes Kinës dhe Uzbeskistanit kishte një dëmtim të rëndë për lojtarin e miqve, Otabek Shukurov. Lojtari kinez Vei Shihao ndërhyri shumë ashpër gjatë një momenti...

Sport 12:44 - 20 Mars, 2019

B***t kthehen në modë/ Futbollisti turk e tepëron me gjestin e tij (Video)

Shenja e bërë nga Diego Simeone dhe e pasuar nga Cristiano Ronaldo ka tërhequr vëmendjen e të gjithë botës. Normalisht një ndër shembujt më negativ për...

Sport 14:28 - 8 Mars, 2019

Plagosi me brisk kundërshtarin/ Futbollisti turk merr dënim shembullor

Në ndeshjen e kategorisë së trete turke, futbollisti i Amedsporit, Mansur Çalar, u fut me thikë në fushë duke gërvishtur kundërshtarët. Diçka e tillë nuk u...