Connect with Us

All posts tagged "kupa e italise"

Seria A 21:44 - 13 Shkurt, 2020

Milan-Juve, tronditen kuqezinjtë/ Humbin dy lojtarë për ndeshjen e kthimit

Po luhet ndeshja e parë e gjysmëfinales së Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit. Pjesa e parë është në shifrat 0-0 në një ndeshje të...

Seria A 21:35 - 13 Shkurt, 2020

Mbyllen 45 minutat e para/ Milan-Juve në “paqe”

Sapo është mbyllur me rezultatin 0-0 pjesa e parë e gjysmëfinales së vajtjes mes Milanit dhe Juves, që po luhet në “San Siro”. Të dyja ekipet...

Seria A 19:53 - 13 Shkurt, 2020

Supersfida, Milan-Juve/ Formacionet zyrtare, ka surpriza

Luhet sot në “San Siro” ndeshja e vajtjes për Kupën e Italisë mes Milanit dhe Juventusit. Pioli dhe Sarri kanë hedhur në fushë shumë nga yjet...

Seria A 19:49 - 12 Shkurt, 2020

Gjysmëfinale: Inter-Napoli, formacionet zyrtare/ Hysaj…

Janë publikuar formacionet e dy skuadrave, Interit dhe Napolit, që përplasen sot në “San Siro” në ndeshjen e parë gjysmëfinale mes tyre. Kupa e Italisë, është...

Seria A 22:54 - 29 Janar, 2020

Interi pret biletën për në gjysmëfinalen e Kupës/ Debuton blerja e bujshme

Interi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Fiorentinën në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Zikaltërit vuajtën përballë ekipit vjollcë, por në fund ia dolën falë një supergoli...

Seria A 19:56 - 22 Janar, 2020

Kupa e Italisë: Juventus-Roma, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza, Ronaldo…

Juventus dhe Roma do të përballen sot në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Të dyja ekipet kanë përfshirë në formacione lojtarë që aktivizohen...

Seria A 22:39 - 15 Janar, 2020

Kupa e Italisë/ Juventusi fiton me goleadë dhe pret biletën për në çerekfinale

Juventus nuk ka hasur asnjë vështirësi përballë Udineses. Bardhezinjtë e Sarrit shënuan nga dy gola për pjesë dhe u kualifikuan në çerekfinalet e Kupës së Italisë....

Seria A 20:27 - 15 Janar, 2020

Ronaldo mungon për ndeshjen e sotme, e zë…

Juventusi do të përballet sot me Udinesen në “Allianz Stadium” për një biletë për në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Tashmë është bërë i ditur edhe...

Seria A 19:52 - 15 Janar, 2020

Video: Milani në super formë, turpërohet Berisha

Milani ka mundur në “San Siro” 3-0 Spalin dhe ka kaluar në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Djemtë e Piolit duket se kanë gjtur formën e...

Seria A 19:40 - 15 Janar, 2020

Kupa e Italisë/ Hidhet shorti i çerekfinaleve, këto janë super ndeshjet

Kanë mbetur edhe dy ndeshje për të përcaktuar 8 ekipet çerekfinaliste të Kupës së Italisë. Ashtu si edhe në raundet e tjera, edhe në çerekfinale do...

Seria A 22:47 - 14 Janar, 2020

Kupa e Italisë/ Lukaku i papërmbajtshëm, Interi kalon në çerekfinale

Interi kalon në çerekfinalen e Kupës së Italisë pasi ka mposhtur 4-1 Cagliari-n në San Siro dhe aty do të ndeshet me Atalantën ose Fiorentinën. Ishte...

Seria A 20:14 - 14 Janar, 2020

Kupa e Italisë/ Fitore e thellë e Lazios, derbi shqiptarësh në çerekfinale

Çerekfinale shqiptarësh në Kupën e Italisë. Lazio e Thomas Strakoshës ka siguruar kalimin në raundin e 1/8-ave të Kupës, teksa ka mposhtur pastër 4-0 Cremonese. Golat...

Seria A 17:24 - 6 Dhjetor, 2019

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të...

Sport 22:47 - 15 Maj, 2019

Video: Lazio fiton Kupën e Italisë/ Feston Strakosha, zhgënjehen Gjimshiti & Berisha

Lazio është fituesja e Kupës së Italisë për këtë sezon. Bardhekaltrit fituan 2-0 ndaj Atalantës në finalen që u luajt në “Olimpico”. Nga minuta e parë...

Sport 15:46 - 15 Maj, 2019

Sot luhet finalja e Kupës së Italisë/ Ja sa milionë euro do të marrë ekipi fitues

Sot në orën 20:45 në “Olimpico” të Romës, do të luhet finalja e Kupës së Italisë, mes Atalantës dhe Lazios. Fituesi i këtij trofeu siguron pjesëmarrjen...