Connect with Us

All posts tagged "Kupa e Mbretit"

La Liga 15:11 - 7 Shkurt, 2020

E bujshme/ Mbrojtësi i Barcelonës lë nam pas eliminimit nga Kupa e Spanjës

Barcelona është eleminuar në mënyrë surprizuese mbrëmjen e djeshme nga kompeticioni i Kupës së Mbretit, ku ka humbur me rezultatin 1-0 ndaj Atletico Bilbao. Por kjo...

La Liga 22:56 - 6 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ Barça eliminohet në minutat shtesë nga Kupa e Mbretit

Barcelona konfirmon momentin e vështirë! Ekipi kampion i Spanjës u eliminua nga Athletic Bilbao nga Kupa e Mbretit pas humbjes me dramë në minutën e 90+3′....

La Liga 13:28 - 31 Janar, 2020

Kupa e Mbretit/ Reali dhe Barcelona mësojnë rivalët për fazën çerekfinale

Sapo është hedhur pak më parë shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë. Real Madrid-Real Sociedad Athletic Bilbao-Barcelona Granada-Valencia Mirandes-Villareal Edhe ndeshjet e...

La Liga 21:11 - 30 Janar, 2020

Kupa e Mbretit/ Barcelona kualifikohet me “manita”, Messi prek historinë

Barcelona nuk has asnjë vështirësi përballë Leganes dhe kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Mbretit. Ekipi katalanas fitoi në shtëpi me rezultatin e thellë 5-0. Pjesa...

La Liga 13:45 - 24 Janar, 2020

Kupa e Mbretit/ Hidhet shorti, Reali dhe Barça zbulojnë kundërshtarët

Është hedhur shorti i Copa del Rey në Spanjë, për sa i përket fazës së 1/8-ave. Reali do të ketë një përballje me Real Zaragozën në...

La Liga 19:35 - 22 Janar, 2020

Video: Barcelona ndëshkohet brenda 9 minutash nga ekipi i Kategorisë së Tretë/ Stadiumi merr “flakë”

Në Spanjë luhen sot ndeshjet e Kupës së Mbretit. Surpriza e vërtetë vjen nga ndeshja mes Ibiza, ekip i Kategorisë së Tretë në Spanjë dhe Barcelonës....

La Liga 20:21 - 14 Janar, 2020

Video: Do të luajnë ndaj Realit, lojtarët festojnë si të çmendur

Unionstat de Salamanca do të luajë ndaj Real Madridit në ndeshjen e radhës në Copa del Rey. Skuadra e kategorisë së tretë nuk është frikësuar, siç...

La Liga 15:45 - 14 Janar, 2020

Kupa e Mbretit/ Real Madrid dhe Barcelona mësojnë kundërshtarët

Tre ekipet më të mëdha të La Ligës, Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madirc, kanë zbuluar kundërshtarët e tyre për Kupën e Mbretit. Të trija përballë...

Sport 23:03 - 25 Maj, 2019

Barcelona e mbyll me turp/ Valencia fiton Kupën e Mbretit (video)

Pas eliminimit nga gjysmëfinalja e Champions League, Barcelona ka marrë një tjetër goditje të rëndë. Katalanasit munden 2-1 nga Valencia në finalen e Kupës së Mbretit...

Sport 21:28 - 25 Maj, 2019

Finalja e Kupës së Mbretit/ Valencia shokon Barcelonën (Video)

Po luhet në këto momente finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë mes Barcelonës dhe Valencias në stadiumin “Benito Villamarin”. Ekipi i Valencias ka zhbollokuar ndeshjen...

Sport 22:16 - 22 Maj, 2019

Shokohet Barcelona/ Ylli kryesor nuk ia del për finalen e madhe

Marc-Andre ter Stegen nuk do të luajë për Barcelonën këtë të shtunë në finalen e Copa del Rey pasi vuan nga një dëmtim në gju. Jasper...

Sport 11:01 - 22 Maj, 2019

Sulmuesi i njohur bën premtimin publik/ Ja çfarë do të bëjë nëse mposhtim Barçën në finalen e Kupës

Sulmuesi i Valencias, Santi Mina, ka pohuar se do të bëjë një tatuazh të trofeut nëse valencianët mundin Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit. 23-vjeçari...

Sport 20:03 - 6 Shkurt, 2019

Barcelona-Real Madrid, këto janë formacionet zyrtare/ Shokohen tifozët katalanas

Barcelona dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së parë në kuadër të Kupës së Mbretit. Ndeshja fillon nga ora 21:00, ndërkohë më poshtë...

Sport 14:09 - 1 Shkurt, 2019

Barça dhe Reali do të takohen për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit/ Ja kur do të luhen dy “El Clasico-t”

Para pak minutash është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit. Siç duket “El Clasico” ka ardhur më herët për tifozët, të cilët prisnin që...

Sport 23:26 - 30 Janar, 2019

Messi me shokë dhurojnë spektakël/ Barcelona përmbys Sevillan dhe siguron gjysmëfinalen

Barcelona ka kaluar në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit. Ekipi katalanas ka eliminuar Sevillën me rezultat të përgjithshëm, 6:3. Skuadra katalanase e kishte humbur ndeshjen e parë...