Connect with Us

All posts tagged "kupa e shqiperise"

Sport 16:12 - 25 Janar, 2020

Flamurtari është katastrofë, trajneri i vlonjatëve habit me deklaratën e tij/ Synojmë Kupën e Shqipërisë

Flamurtari vijon të mos marrë ende fitoren e parë në këtë kampionat. Ditën e sotme, vlonjatët pësuan humbjen e radhës 1-0 ndaj Skënderbeut në transfertë. Për...

Sport 11:35 - 7 Maj, 2019

Takaj zgjidh qesen/ Super shpërblim për Skënderbeun në rast se fiton Kupën e Shqipërisë

Nesër në Korçë do të luhet gjysmëfinalja e kthimit për Kupën e Shqipërisë, mes Skënderbeut dhe Kukësit. Ndeshja e parë është mbyllur 2-1 në avantazh të...

Sport 16:54 - 24 Prill, 2019

Përfundojnë pjesët e para/ Kukësi në avantazh, barazim në Gjirokastër

Kanë përfunduar 45 minutat e para në ndeshjet e para gjysmëfinale për Kupën e Shqipërisë. Kukësi është duke fituar 1-0 ndaj Skënderbeut. Golin për verilindorët e...

Sport 15:26 - 24 Prill, 2019

Kupa e Shqipërisë/ Formacionet zyrtare të dy ndeshjeve gjysmëfinale

Sot (16;00) luhen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe për të katërta skuadrat që janë ende në këtë kompeticion, synim është një biletë në...

Sport 09:20 - 24 Prill, 2019

Sot luhen ndeshjet e para gjysmëfinale për Kupën e Shqipërisë/ Mundësia e vetme për të shpëtuar sezonin

Luhen, sot në orën 16:00, dy sfidat e vajtjes së gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, ku goglat kanë rezervuar duele plot rivalitet, që përjashtojnë edhe ndonjë...

Sport 11:08 - 16 Prill, 2019

Kupa e Shqipërisë/ Këto janë çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në futboll. Skënderbeu fitues në fuqi i Kupës do të përballet me KUKËSI – SKËNDERBEU LUFTËTARI –...

Sport 15:36 - 15 Prill, 2019

FSHF vendos për gjysmëfinalet e Kupës/ Ja kur hidhet shorti

Nesër në orën 11:00, në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit, do të hidhet shorti për turin gjysëmfinal të “Kupës së Shqipërisë”. Në këtë fazë bëjnë...

Sport 16:54 - 3 Prill, 2019

Ndeshja e fundit çerekfinale/ Kukësi-Teuta, këto janë formacionet zyrtare

Kukësi pret Teutën në ndeshjen e kthimit të Kupës së Shqipërisë, në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë, dy skuadrat do të...

Sport 16:39 - 3 Prill, 2019

Për pak nuk ia dolën kundër Tiranës/ “Bobi”: Kam “qimen e derrit”

Sulejman Starova është shfaqur i qetë pas skualifikimit nga Kupa e Shqipërisë, edhe pse Laçi fitoi 2-0. Kujtojmë se kurbinasit kishin humbur sfidën e parë 3-0...

Sport 16:03 - 3 Prill, 2019

Eliminohet Partizani/ Luftëtari shkon në gjysmëfinale (Video)

Luftëtari ka eliminuar Partizanin me rezultatin e përgjithshëm 3-1 dhe është gjysmëfinalist në Kupën e Shqipërisë. Ekipi i Julian Ahmatajt fitoi me rezultatin 1-0 në takimin...

Sport 15:58 - 3 Prill, 2019

Mbyllet takimi në Laç/ Tirana shkon në gjysmëfinale (Video)

Çmenduri në Laç! Takimi ndërmjet vendasve dhe Tiranës ishte padyshim një ndër më të bukurit në këtë edicion futbollistik. Laçi fitoi me rezultatin 2-0, por Tirana...

Sport 14:55 - 3 Prill, 2019

Mbyllen pjesët e para në Kupën e Shqipërisë/ Partizani me një këmbë jashtë, Laçi ëndërron përmbysjen e madhe

Sapo janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet çerekfinale për Kupën e Shqipërisë me rezultatin e njëjtë 1-0. Luftëtari zhbllokoi rezultatin ndaj Partizanit me Dungën...

Sport 13:40 - 3 Prill, 2019

Kupa e Shqipërisë, Laçi-Tirana/ Këto janë formacionet zyrtare

Laçi dhe Tirana do të përballen në kuadër të Kupës së Shqipërisë. Kujtojmë se sfida e parë në Tiranë ka përfunduar me rezultatin 3-0 në favor...

Sport 13:04 - 3 Prill, 2019

Kupa e Shqipërisë/ Këta janë arbitrat që do të vendoin drejtësi në ndeshjet e sotme

Do të luhen në orën 14:00 dy sfidat e kthimit të vlefshme për raundin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Luftëtari do të presë në Gjirokastër Partizanin....

Sport 11:19 - 3 Prill, 2019

Formacion i “arnuar”/ Ja si do të luajë Partizani sot kundër Luftëtarit

Nën drejtimin e trajnerit Skënder Gega, dje Partizani u ka dhënë fund përgatitjeve për transfertën e Kupës me Luftëtarin. Seanca e fundit për çerekfinalen e kthimit...