Connect with Us

All posts tagged "kushte"

BundesLiga 17:21 - 28 Shkurt, 2020

Frikë nga coronavirus/ Bayern Munich vendos dy kushte të rrepta për lojtarët

Edhe Bayern Munchen merr masa ndaj koronavirusit. Drejtuesit e klubit bavarez i kanë kërkuar lojtarëve që të evitojnë dhënien e autografeve dhe bërjen e fotove me...

Të tjera 14:32 - 23 Janar, 2020

E rrallë/ Lojërat Olimpike rezikojnë të mos zhvillohen për arsyen e veçantë

E pazakontë por e vërtetë! Planet e organizatorëve të “Tokyo 2020” për Lojërat Olimpike janë cenuar nga mungesa e reshjeve në këtë dimër “të nxehtë”. “Kjo...

La Liga 09:21 - 12 Nentor, 2019

Messi i vë kushte Barçës, do patjetër këta dy lojtarë/ Plot 150 milionë euro

Lionel Messi nuk është thjeshtë lojtari më i mirë tek Barcelona por edhe njeriu me nje influecë të konsiderueshme tek katalanasit. Teksa presidenti Bartomeu është duke...

BundesLiga 14:40 - 3 Nentor, 2019

Bayern i vendos kushte Kovac/ Fito këto dy ndeshje, ndryshe do të largohesh

Humbja e djeshme e Bayernit në transfertë 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt i ka përforcuar akoma edhe më shuëm zërat për largimin e Niko Kovac nga drejtimi...

BundesLiga 11:54 - 17 Gusht, 2019

Kampioni i Europës i vë kushte Bayernit/ Më aktivizoni, ose ndryshe…

Bayern Munich nuk e nisi dhe aq mirë sezonin e ri, pasi në ndeshjen e parë barazoi në shtëpi 2-2 me Hertha Berlin. Po sikur të...

Sport 11:28 - 22 Qershor, 2019

Barça ia bën të qartë Neymarit/ Prano këto 3 kushte, nëse do që të rikthehesh

“Telenovela” më e bujshme e merkatos së kësaj vere është ajo mes Neymar-PSG-së dhe Barcelonës. Braziliani nuk do të vazhdojë më në Paris dhe kërkon të...

Sport 19:30 - 29 Janar, 2019

Plas te Interi/ Nëse do që të qëndrojë, ja çfarë duhet të bëjë Spalletti

Interi duket se është në krizë. Një pikë në 2 takimet e fundit nuk duket se e kënaqin presidencën zikaltër. Përballja e Kupës së Italisë është...

Sport 20:00 - 16 Janar, 2019

Neymar do që të rikthehet në “Camp Nou”/ Këto janë dy kushtet që i ka vendosur Barcelona

Ylli i PSG, Neymar duhet të sakrifikojë një pasuri të tërë nëse do të kthehet në Barcelonë. Megjithatë, shefi kryesor i Ok Diario Eduardo Inda, duke...

Sport 12:58 - 27 Nentor, 2018

FSHF vendos kushte të reja për Panuccin/ Nga tani e tutje në çdo javë është i detyruar të…

Ilir Shulku, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, ka zbuluar më shumë detaje mbi mënyrën vertikale të funksionimit të ekipeve kombëtare. Sot u prezantuan edhe trajnerët e...

Sport 19:46 - 22 Nentor, 2018

Bacelona do të pranojë rikthimin e Neymarit/ Vetëm nëse ai do të plotësojë këto 4 kushte

Ndryshe nga Real Madrid qe hoqi dorë nga transferimi i mundshëm i Neymarit , Barcelona nuk ia ka mbyllur dyert brazilianit dhe shanset që 26-vjeçari të...

Sport 16:50 - 19 Shkurt, 2018

“Guerrils” rikthehen në shkallët e stadiumit/ Ja kushtet

Partizani-Kukësi do të jetë supersfida e javës së 21 në Superiore. Takim ky që do të luhet në stadiumin “Selman Stërmasi”, prej orës 18:00. Kjo do...

Sport 15:07 - 6 Tetor, 2017

Neymarit i merret fryma në fushë / “Këto kushte nuk janë njerëzore

Kush luan në La Paz, 3600 metra mbi nivelin e detit, nuk është njeri i zakonshëm. Atje ajri rrallohet, frymëmarrja bëhet më e shpeshtë dhe bombolat...

Sport 11:16 - 27 Maj, 2015

Benitez vendos kushte për Realin

Rafael Benitez është favorit për  të qenë trajneri i  ri i  Real Madridit. Carlo Ancelotti u shkarkua të hënën kurse Benitez pritet të jetë pasardhës i tij....