Connect with Us

All posts tagged "la liga"

Sport 17:33 - 16 Janar, 2020

E bujshme/ Myrto Uzuni pranë transferimit në La Liga

Merkato e janarit duket të jetë vendimtare edhe për karrierën e Myrto Uzunit. Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer te Lokomotiva e Zagrebit përgjatë gjithë kësaj kohe. Tashmë...

La Liga 16:22 - 6 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga...

La Liga 14:26 - 30 Shtator, 2019

Më mirë të fitojë La Ligën, apo Champions-in?/ Hazard i shkrin së qeshuri të gjithë me përgjigjen e tij

Një ditë para ndeshjes në Champions League ndaj Club Brugge, në konferencën për shtyp të Realit ishin trajnei Zinedine Zidane dhe Eden Hazard. Në mesin e...

Sport 21:47 - 16 Korrik, 2019

La Liga shkruan historinë/ Një arbitre femër do të gjykojë Messin dhe yjet e tjerë

Përpos emrave të mëdhenj dhe spektaklit, La Liga spanjolle do të vij me risi të jashtëzakonshme në sezonin e ri. Divizioni më i lartë i futbollit...

Sport 15:30 - 4 Korrik, 2019

La Liga bëhet gati për sezonin e ri/ Zbulohet data e “El Clasico”-s

Sezoni i ri i La Ligës spanjolle do të nisë me datë 18 gusht dhe do të ulë siparin me 24 maj. Shorti është hedhur dhe...

Sport 21:54 - 20 Qershor, 2019

Guardiola nuk është ‘normal’/ I shokon të gjithë me transferimin e fundit

Manchester City ka vendosur të firmos me një futbollist me mjaft eksperiencë, por edhe shumë të vjetër. Kampionët në fuqi të Premier League kanë rënë dakord...

Sport 14:43 - 1 Qershor, 2019

A i mungon Ronaldo La Liga-s dhe Realit?/ Messi tregohet i sinqertë

Leo Messi, duke folur për “Fox Sports” në Argjentinë, komentoi edhe marrëdhënien që ka me Cristiano Ronaldon dhe çfarë do të thotë për të konkurrenca me...

Sport 15:30 - 28 Maj, 2019

Tërmet në La Liga/ Klubi i njohur rrezikon zhdukjen, zbulohet ndeshja e trukuar (video)

Futbolli spanjoll është tronditur jo pak ditën e sotme, teksa ka plasur një skandal i bujshëm. Presidenti i Huesca, ekip që këtë sezon luajti në La...

Sport 13:06 - 16 Maj, 2019

Ylli i La Liga tregon pasurinë dhe sa herë bën seks në javë/ Jam i kënaqur…

Inaki Williams ka qenë protagonist me Athletic Bilbaon në këtë sezon në La Liga. Falë tij, ekipi bask ka qenë në garë për një kohë të...

Sport 14:48 - 27 Prill, 2019

Goli i javës shënohet në Spanjë/ Kjo është goditja e dënimit më perfekte (video)

Athletic Bilbao po përballet me Alaves dhe ndeshja është 1-1. Baskët ia dolën të parët të shënonin të parët me anë të Benat, i cili ekzekutoi...

Sport 18:10 - 6 Prill, 2019

VIDEO: Vuajtje, vuajtje, vuajtje / Reali fiton, por është më dobët se kurrë

Real Madrid, pas humbjes 2-1 të pësuar kundër Valencia-s në mesjavë, është kthyer te fitorja në La Liga pasi ka mundur në shtëpi Eibar-in me të...

Sport 23:26 - 3 Prill, 2019

VIDEO: Valencia “shemb” Realin / As Zidane nuk e shpëton dot

Real Madrid është mposhtur 2-1 nga Valencia në Mestalla. Kjo ishte humbja e nëntë e Los Blancos në kampionat, e para e Zidane që pas rikthimit....

Sport 21:39 - 2 Prill, 2019

VIDEO: Atletico nuk dorëzohet / Shpreson me fitoren e radhës

Atletico Madrid nuk dorëzohet në luftën e titullit kampion dhe do të vrapojë deri në fund me shpresën se Barcelona do të ngecë në ndeshjet e...

Sport 10:45 - 1 Prill, 2019

Nuk e ka bërë dot as Messi as Ronaldo/ Ylli i Realit vendos rekordin e madh në Spanjë

Karim Benzema ka hyrë në historinë e Real Madridit me atë që ka fituar në këtë klub dhe që nga dje, edhe në atë të La...

Sport 14:25 - 23 Mars, 2019

Ylli i madh po mendon largimin nga Bayerni/ Dëshiron transferimin te…

David Alaba jep sinjale largimi. Mbrojtësi i Bayern Munich gjatë një interviste deklaroi se po e mendon gjithmonë e më shumë një largim nga bavarezët. 26-vjeçari...