Connect with Us

All posts tagged "Laci"

Sport 15:19 - 31 Mars, 2020

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e...

Sport 17:00 - 21 Mars, 2020

Arbitri i Superiores ka mbetur rrugëve në Gjermani/ Drejtori i klubit të Superiores tallet: Hajde me biçikletë

Shqipëri prej më shumë se një jave është në izolim total. Përhapja e coronavirusit në vend ka detyruar Qeverinë ashtu si në çdo vend tjetër në...

Sport 17:05 - 19 Mars, 2020

Video: Lojtarët e Laçit e kalojnë karantinën duke kërcyer mbi tarracë

Në një kohë kur koronavirusi ka paralizuar jetën në vend, futbollistët ashtu si pjesa tjetër e qytetarëve gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Përshembull...

Sport 19:25 - 8 Mars, 2020

Meritonim një pikë sot/ Ja me kë e ka “inatin” Cungun pas humbjes ndaj Tiranës

Laçi u mund minalisht ditën e sotme 1-0 nga Tirana. Një gol i Ngoo i dha fitoren e radhës bardhebluve që vazhdojnë marshimin për titull. Në...

Sport 19:19 - 8 Mars, 2020

Tirana fitoi me vështirësi ndaj Laçit, Egbo ka vetëm një kritikë për të tijtë

Tirana fitoi në “Air Albania” ndaj Laçit me rezultatin 1-0, duke vulosur kështu fitoren e rradhës. Ndeshja ishte tepër e komplikuar për të dyja ekipet, ndërsa...

Sport 18:57 - 8 Mars, 2020

Tirana nuk di të ndalet/ Fiton edhe ndaj Laçit, nis marshimin drejt titullit

Tirana e ka kthyer në një zakon tashmë fitoren që nga periudha kur Egbo është ulur në stolin e bardhebluve. Ky i fundit është treguar i...

Sport 18:37 - 8 Mars, 2020

Tirana-Laçi, vjen goli i parë në “Air Albania” (video)

Pas 73 minutash lojë, ka ardhur goli i parë i takimit Tirana-Laçi, i fundit për javën e 26-të të Superiores. Kronologjia e ndeshjes 73’ GOOOL Tirana,...

Sport 17:54 - 8 Mars, 2020

Mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”/ Ja çfarë ndodhi në Tirana-Laçi

Sapo është mbyllur në “Air Albania” pjesa e parë në ndeshjen e fundit të javës së 26-të të Superiores, mes Tiranës dhe Laçit me shifrat 0-0....

Sport 16:39 - 8 Mars, 2020

Tirana-Laçi, formacionet zyrtare/ Shumë surpriza nga Egbo dhe Cungu

Tirana dhe Laçi janë gati. Trajneri Emanuel Egbo i ka dhënë fund dilemave për atë që do të luajë në të majtë të sulmit. Në vend...

Sport 13:07 - 5 Mars, 2020

Dy rikthime të mëdha te Tirana, por titullarët duhet të kenl kujdes ndeshjen e radhës

Tirana do të jetë më e plotë në sfidën me Laçin ditën e diel. Bardhebluve u kthehen në skuadër dy lojtarë të rëndësishëm. Bëhet fjalë për...

Sport 13:50 - 1 Mars, 2020

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Laçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Bekim Halilaj, i cili në një intervistë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, u shpreh se gjyqtari Kridens Meta...

Sport 16:28 - 16 Shkurt, 2020

Cungu “fiksohet” me lojtarin e tij: Nuk do e ketë më të lehtë të shënojë

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas humbjes së ekipit të tij nga Partizani në shtëpi. Tekniku i kurbinasve ka thënë...

Sport 19:31 - 21 Janar, 2020

Laçi i bëri gjëmën në shtëpi/ Martini: Ja çfarë do të bëjmë pas kësaj humbjeje

Trajneri i Teutës, Edi Martini, nuk e fshehu zhgënjimin pas humbjes 0-1 ndaj Laçit. Numri një i stolit durrsak tha se kundërshtari e meritonte fitoren dhe...

Sport 19:18 - 21 Janar, 2020

Cungu pas fitores në Durrës/ Tani nuk më dhëmb koka…

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shpreh shumë i kënaqur me të tijtë pas fitores 0-1 kundër Teutës. Menjëherë pas ndeshjes, numri një i stolit kurbinas...

Super Liga 19:02 - 21 Janar, 2020

Vetëm 1 gol në “Niko Dovana”/ Teuta e nis vitin me humbje, Laçi me këmbë të mbarë

Është mbyllur takimi mes Teutës dhe Laçit në Durrës, me kurbinasit që kanë marrë një fitore 0-1 në transfertë. Ka mjaftuar një gol nga 24 vjeçari,...