Connect with Us

All posts tagged "largim"

Sport 13:02 - 9 Mars, 2020

E bujshme: Bledar Devolli largohet nga Tirana, ja arsyeja

Bledar Devolli nuk do të jetë më trajner i Tiranës U-19. Humbja e djeshme 2-0 në transfertë kundër Vllaznisë U-19 ka sjellë pasojat e veta. Është...

Sport 13:44 - 5 Mars, 2020

Humbja ndaj Teutës e tërboi fare, ja çfarë bëri Olsi Rama

Partizani u mposht dje nga Teuta me rezultatin 1-0. Si të mos mjaftonte humbja në derbi, triumfi i durrsakëve i dha një “shkelm” të rëndë kampionëve...

La Liga 19:04 - 12 Shkurt, 2020

Sulmuesi më i mirë në histori rrëfen të vërtetën e largimit nga Barça/ Nuk ishte në dorën time

Ronaldo Nazario tregoi në një intervistë një anekdotë deri më tani të panjohur për mënyrën e largimit të tij nga Barcelona. Të gjithë e dinë që...

Seria A 16:53 - 12 Shkurt, 2020

Klubi i madh i Serisë A përgatit revolucionin/ Iu tregon derën 9 futbollistëve

Klubi i Romës provoi të ndryshonte strategji në këtë sezon teksa emëroi në krye të skuadrës trajnerin, Paolo Fonseka. Portugezi ka synimin të kualifikojë ekipin për...

La Liga 19:55 - 31 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: Barcelona largon një tjetër futbollist

Barcelona ka konfirmuar që Abel Ruiz huazohet te Braga. Futbollisti do të transferohet te ky klub në formë huazimi me detyrim blerjeje për 8 milionë euro...

Sport 11:41 - 31 Dhjetor, 2019

Skënderbeu pëson “firon” e parë, mesfushori mbyll aventurën me bardhekuqtë

Mesfushori Almir Ajzeraj është larguar zyrtarisht nga Skënderbeu. Mesfushori 22-vjeçar i cili u ble nga Skënderbeu për një shifër reth 10 mijë euro ka mbyllur aventurën...

Premier Liga 20:59 - 27 Dhjetor, 2019

Chelsea nuk i ofron rinovimin, ylli i “Bluve” bën valixhet gati

Pedro Rodriguez është drejt fundit të aventurës me Chelsean me të cilët ka një kontratë deri në fund të sezonit aktual. Palët nuk kanë dhënë asnjë...

Premier Liga 11:47 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Granit Xhaka iu jep lajmin e papritur shokëve të tij

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali. Gazeta e madhe gjermane “Bild”, raporton se mesfushori me origjinë shqiptare do të largohet nga “Emirates” dhe do të...

BundesLiga 11:10 - 9 Tetor, 2019

Askush nuk e mendonte këtë/ Ylli i madh i kërkon Bayernit të largohet në merkaton e janarit

Të gjithë prisnin që Thomas Muller ta përfundonte karrierën te Bayern Munich, por mesa duket nuk do të ndodhë kështu. Thomas e nisi rrugëtëmin e tij...

Sport 09:16 - 13 Gusht, 2019

Nuk ka më dyshime/ Ja shenja e qartë që Neymar do të largohet nga PSG

“Martesa” mes Neymar dhe PSG-së ka prekur fundin. Gjatë gjithë kësaj vere është përfolur për largimin e brazilianit nga Parisi dhe tashmë nuk ka njeri dyshime...

Sport 14:37 - 3 Gusht, 2019

Zyrtare/ Vjen largimi i radhës nga Tirana

Klisman Cake është larguar nga Tirana. Mbrojtësi 20-vjeçar është pjesë e akademisë bardheblu prej moshës 10-vjeçare dhe tre vitet e fundit ishte bërë pjesë e ekipit...

Sport 09:37 - 13 Qershor, 2019

Suarez e thotë troç/ Dua të iki nga Barcelona

25-vjeçari, Denis Suarez, ua ka bërë të ditur drejtuesve të Barcelonës së dëshiron të largohet përfundimisht nga klubi katalanas. Gjysmën e dytë të sezonit të fundit,...

Sport 14:14 - 8 Qershor, 2019

Zyrtare/ Orges Shehi largohet nga Skënderbeu pas 9 sezonesh

I ftuar në studion e “Kuqezi”, në “Supersport”, trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, ka zyrtarizuar largimin nga ky ekip pas 9 vitesh. “Mbyllëm një sezon të...

Sport 10:10 - 8 Qershor, 2019

Kukësi zyrtarizon largimin e madh/ Te Partizani e presin krahëhapur

Vazhdon eksodi i largimeve te Kukësi. Lojtari i radhës që nuk do të jetë pjesë e klubit është William Cordeiro. Braziliani ishte një nga futbollistët më...

Sport 22:10 - 1 Qershor, 2019

U largua në mënyrë të papritur nga Partizani/ Gega tregon arsyen e vërtetë

Skënder Gega nuk është më trajneri i Partizanit dhe pas reagimit të klubit të kuq në lidhje me këtë fakt, edhe vetë strategu 55-vjeçar ka thënë...