Connect with Us

All posts tagged "largime"

Seria A 12:17 - 10 Janar, 2020

Fillon revolucioni te Milani/ 6 lojtarë të larguar, mes tyre edhe transferimi i bujshëm

Milani po bën një revolucion total këtë merkato, teksa shumë lojtarë po largohen nga klubi kuqezi. Serinë e largimeve e hapi Fabio Borini ditën e djeshme,...

Seria A 11:30 - 29 Dhjetor, 2019

Merkato/ Vjen Ibra, ikin 6 lojtarë nga Milani

Ardhja e Zlatan Ibrahimovic ka rritur entuziazmin te Milani. Situata te kuqezinjtë ka qenë depresive, sidomos pas mbylljes së vitit me humbjen 5-0 kundër Atalantës së...

Seria A 10:57 - 1 Nentor, 2019

Conte me dorë të hekurt/ Largon 3 lojtarë nga Interi, kushtojnë 50 milionë euro

Për Antonio Conte lojtarët që nuk pjesë në taktikat e tij janë të padëshiruar, edhe nëse disponojnë aftësi të mira. Trajneri i Interit kërkon të tjerë...

Seria A 11:46 - 13 Shtator, 2019

Zyrtare: Do largohen nga Juventusi në janar/ Zbulohen emrat e dy futbollistëve

Mattia Perin & Marko Pjaca do të largohen nga Juventusi, gjatë merkatos së janarit. Aktualisht, të dy janë të dëmtuar dhe janë në fazën e rikuperimit,...

Sport 15:25 - 17 Korrik, 2019

Interi fillon spastrimet/ Ikin zyrtarisht dy të parët

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Yann Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet skuadrës emiliane në një marrëveshje huazimi me detyrim blerje në...

Sport 11:30 - 12 Korrik, 2019

Tërmet te PSG/ 4 yje bëjnë gati valixhet, përveç Neymar

Pas blerjeve të Marcin Bulka, Bakker, Herrera dhe Sarabria, PSG ka hedhur sytë nga akademia e saj. Kampionët e Ligue 1 po kërkojnë që të formojnë...

Sport 14:53 - 6 Korrik, 2019

‘Tërmet’ te Dortmundi/ Largohen 8 futbollistë

Pas 4 afrimeve shumë cilësore siç janë ato të Nico Schulz, Thorgan Hazard, Julian Brandt dhe Mats Hummels te Borussia e Dortmundit është koha e largimeve....

Sport 21:31 - 30 Qershor, 2019

Zyrtare/ 4 futbollistë largohen nga Barcelona

1 korriku do të jetë fundi i aventurës për katër lojtarë në Barcelonë. I pari në listë është Thomas Vemaelen, të cilit i skadon pikërisht këtë...

Sport 16:34 - 16 Qershor, 2019

Barça publikon listën/ Ja 10 yjet që do të largohen gjatë verës

Barcelona do të lejojë 10 lojtarë të largohen në merkaton e verës. Lajmin e konfirmon e përditshmja spanjolle “Mundo Deportive”, që publikon edhe listën e lojtarëve...

Sport 19:15 - 14 Qershor, 2019

PSG fillon largimet/ Ikin zyrtarisht dy të parët

PSG ka zyrtarizuar ditën e sotme dy largime nga strukturat e klubit. Sulmuesi 19-vjeçar Moussa Diaby është transferuar te Bajern Leverkusen. Klubi gjerman ka paguar 15...

Sport 14:19 - 13 Qershor, 2019

Te Reali ka afrime, por ka dhe largime/ 17 lojtarë bëjnë gati valixhet

Reali Madrid është padyshim mbreti i merkatos aktualisht, me “Los Blancos” që kanë shpenzuar më shumë se 300 milionë euro për afrimin e pesë lojtarëve. Tashmë...

Sport 14:34 - 24 Maj, 2019

Këta janë 9 ‘yjet’ që do të largohen nga Barcelona/ Mes tyre edhe kampioni i botës

Barcelona do të luajë të shtunën ndeshjen finale për Kupën e Mbretit kundër Valencias. Kjo do të jetë ndeshja e fundit për 9 futbollistë të katalanasve,...

Sport 15:58 - 23 Maj, 2019

Zidane fillon spastrimet/ Pas Bale, ikën edhe ylli tjetër 120 milionë eurosh

Pas zhgënjimit të pësuar në edicionin që lamë pas, Real Madridi pritet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje në arkitekturën e skuadrës, me trajnerin Zidane që projekton ndryshime...

Sport 13:40 - 1 Maj, 2019

Nis revolucioni te Juventusi/ Këta janë 5 futbollistët e parë që bëjnë gati valixhet

Në shtëpinë e Juventusit po përgatitet një revolucion i vërtetë. Sipas medieve italiane, bardhezinjtë janë gati të nxjerrin në merkato 4-5 lojtarë të formacionit bazë. Bëhet...

Sport 09:46 - 1 Maj, 2019

Tronditet Kukësi/ Dy futbollistët më të mirë do të largohen

Sezoni që po mbyllet nuk ka qenë aspak i mirë për Kukësin. Ekipi verilindor është dorëzuar përsa i përket titullit kampion dhe objektivi i vetëm tani...