Connect with Us

All posts tagged "lautaro martinez"

Seria A 21:40 - 26 Shkurt, 2020

Lautaro drejt Barcelonës, Interi piketon tre super sulmuesë

Nëse Lautaro Martinez largohet nga Interi me destinacion Barcelonën verën e ardhshme, zikaltërit kanë piketuar 3 emra të rëndësishëm. I pari në listë është Pierre Emerick...

La Liga 15:10 - 23 Shkurt, 2020

Messi e do me patjetër në ekip, Barça zbraz arkën

Fjalët e Lionel Messit shkojnë në “vesh” të Barcelonës. Ylli argjentinas e tha qartë në një intervistë të para ca ditëve se do t’i pëlqente që...

Seria A 14:05 - 28 Janar, 2020

Gjykata sportive i bën gjëmën Interit, ylli kryesor i zikaltërve mungon kundër Milanit

Pas daljes me karton të kuq për shkak të reagimit të ashpër ndaj arbitrit kryesor në ndeshjen ndaj Cagliarit, Gjykata sportive ka marrë sot vendim për...

Seria A 13:09 - 26 Janar, 2020

Video: Martinez shkund rrjetën, “gjyshi” i ri i zikaltërve direkt protagonist

Interi ka zhbllokuar rezultatin ndaj Cagliarit në minutën e 29′. Ekipi vendas shënoi me të zakonshmin Lautaro Martinez që mori një asist përfekt nga Ashley Young....

La Liga 20:09 - 24 Janar, 2020

Barça e fiksuar pas yjeve të Interit/ Pas Martinez, kërkon edhe yllin tjetër

Interi po kërkon në merkato një sulmues që të zëvendësojë Lautaro Martinezin nëse argjentinasi vendos të largohet që në merkaton e janarit nga zikaltërit, për të...

Sport 21:12 - 5 Nentor, 2019

Live, Champions/ Interi e nis vrullshëm në Dortmund, “Demi” shënon gol spektakolar për zikaltrit

Supersfida e mbrëmjes mes Dortmundit dhe Interit ka nisur direkt me gol. Zikaltrit kanë kaluar në avantazh që në minutën e 5′, pas golit të “Demit”,...

Seria A 20:34 - 12 Tetor, 2019

Sulmuesit të Interit i vjen turp/ E pranon që nuk di të flasë mirë italisht

Edhe pse ka më shumë se një vit që u transferua nga Racing Club tek Interi, argjentinasi Lautaro Martinez ka zbuluar për mediat që akoma nuk...

Sport 12:53 - 13 Prill, 2019

Sulmuesi i Interit në super formë/ Meritat i shkojnë të dashurës së tij seksi

Lautaro Martinez është kthyer në një lojtar të rëndësishëm për Interin. Sulmuesi argjentinas po ka arritur të zërë një vend në ekip pas çështjen Icardi. Megjithatë,...

Sport 12:27 - 28 Mars, 2019

Kush e ka mallkuar Interin?/ Humbet yllin e madh para supersfidës

Eshtë futbollisti i momentit dhe ai që ka zëvendësuar Mauro Icardin te Interi. Goli me penallti në derbi i ka dhënë një tjetër dimension, teksa tifozët...

Sport 22:55 - 1 Shkurt, 2019

Strakosha i priti penalltinë/ Ylli i Interit përlot tifozët me fjalët e tij

Lautaro Martinez, sulmuesi i Interit, ka përdorur Instagramin për të shprehur mendimet e tij pas mbrëmjes së keqe të kaluar në “San Siro”, me Interin që...

Sport 20:08 - 13 Janar, 2019

Interi e nis 2019-ën me spektakël/ Kalon në turin tjetër të Kupës së Italisë

Inter ka fituar me lehtësi 6-2 ndaj Beneventos duke kaluar në çerekfinalen e Copa Italia, ku do të ndeshet me Lazion muajin e ardhshëm. Andria Ranocchia...

Sport 16:19 - 29 Nentor, 2018

Plas tek Interi/ Babai i yllit të madh tërbohet me Spallettin

Humbja e Interit mbrëmë 1-0 në “Wembley” ndaj Tottenhamit ka mërzitur shumë tifozë të Interit që kanë reaguar të irrituar ndaj trajnerit Spalletti. Në stol, për...