Connect with Us

All posts tagged "lazio"

Seria A 17:38 - 30 Mars, 2020

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës...

Seria A 17:53 - 23 Mars, 2020

Tare është gjigant, shihni kë lojtar do të sjellë te Lazio

Lazio po kalonte një sezon të mrekullueshëm përpara se Seria A të ndërpritej nga Coronavirusi. Igli Tare kërkon të ruajë grupin dhe pse jo të ndërtojë...

Seria A 18:34 - 22 Mars, 2020

Rritet tensioni në Serie A/ Lazio e Tares merr vendimin e papritur

Lazio është ndër klubet që insistuan gjatë kësaj kohe për rifillimin e stërvitjeve. Drejtuesit e bardhekaltërve dhe ata të Napolit lajmëruan se skuadrat do të rikthehen...

Kombëtare 18:08 - 14 Mars, 2020

Etrit Berisha spektakolar, ja në cilin vend renditet për portierët më të mirë këtë sezon

Ekipi i Spal, ku luan gardiani ynë kuqezi Etrit Berisha po përjeton një sezon shumë zhgënjyes. Sidoqoftë, pavarësisht se Spal ndodhet në fundin e tabelës së...

Seria A 14:26 - 7 Mars, 2020

PSG e ka shumë seriozisht, ofron 100 milionë euro për zbulimin e Tares

Sergej Milinkovic-Savic synon të shkruajë historinë e Lazio-s, duke fituar titullin dhe më pas, në verë, mund të largohet nga bardhekaltrit. Sipas La Gazzetta dello Sport,...

Seria A 16:50 - 5 Mars, 2020

Igli Tare “trondit” merkaton, nuk e merrni me mend lëvizjen e radhës

Lazio është pa diskutim skuadra e momentit jo vetëm në futbollin Italian por edhe atë Evropian. Bardhekaltrit janë duke zhvilluar një sezon përtej pritshëmërive në Serie...

Seria A 17:03 - 29 Shkurt, 2020

Video: Lazio eliminon Bolognën dhe kap vendin e parë

Surpriza Lazio vijon ende në kampionatin Italian, me bardhekaltrit që sot regjistruan suksesin e radhës pasi mposhtën Bolognën me rezultatin 2-0 dhe u ngjitën në krye...

Seria A 15:38 - 29 Shkurt, 2020

Video: Lazio nuk di të ndalet, shënon 2 gola në 180 sekonda ndaj Bologna-s

Lazio e Simone Inzaghit është e papërbajtshme! Skuadra bardhekaltër, që luan sot ndaj Bologna dhe ka shansin të marrë e vetme kreun e renditjes, pasi është...

Seria A 14:33 - 23 Shkurt, 2020

Strakosha me shokë nuk pyesin as për “coronavirus”/ Marrin fitoren e madhe në transfertë

Lazio e Simone Inzaghit nuk i ndahet Juves dhe ecën me ritmin e një skuadre që po luan për titullin. Bardhekaltrit e çuan në 20 numrin...

Seria A 15:30 - 19 Shkurt, 2020

“Ai më njeh më mirë se gruaja ime”/ Immobile flet për lidhjen e ngushtë mes lojtarëve të Lazios dhe Strakoshën

Lazio po përjeton një ndër sezonet më të pabesueshëm të viteve të fundit. Bardhekaltrit janë vetëm një pikë larg Juventusit të vendit të parë dhe janë...

Seria A 16:21 - 17 Shkurt, 2020

Nga Amerika në Romë/ I propozon të dashurës për martesë gjatë ndeshjes Lazio-Inter

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Romë. Misioni i tij ishte i qartë: t’i propozonte të dashurës së tij për martesë. Një propozim ndryshe, në...

Seria A 16:10 - 17 Shkurt, 2020

Juve, Lazio apo Inter?/ Klopp zbulon ekipin që dëshiron të fitojë titullin në Serie A

Serie A është bërë mjaft interesante këtë sezon pasi gara për titull është më e hapur se kurrë, me 3 ekipe që janë kokë më kokë....

Seria A 22:40 - 16 Shkurt, 2020

Video: Lazio me fitore të madhe ndaj Interit, ngjitet në vendin e dytë

Lazio ka marrë një fitore të madhe në “Olimpico” ndaj Interit, në supersfidën e javës së 24-të në Serie A. Bardhekaltrit e filluan vrullshëm takimin, duke...

Seria A 22:22 - 16 Shkurt, 2020

Merr flakë “Olimpico”/ Video: Lazio përmbys Interin

Lazio ka kaluar në avantazh në “Olimpico” në supersfidën e javës së 24-të që po luhet në këto momente. Pas një goditje këndi, ishte Brozovic për...

Seria A 22:02 - 16 Shkurt, 2020

Lazio-Inter, live/ “Olimpico” në festë, shënon sulmuesi më i mirë i Serisë A

Me fillimin e pjesës së dytë, Lazio ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Interit në “Olimpico”. Sulmuesi më i mirë i këtij sezoni në Serie A, Ciro...