Connect with Us

All posts tagged "Lecce"

Seria A 16:42 - 23 Shkurt, 2020

Plas lufta në Itali, përplasje e ashpër mes dy tifozerive

Tifozët e Lecces dhe Barit janë përleshur në autostradën A16 Canosa-Napoli duke shkaktuar shumë të plagosur. Siç ka bërë të ditur leccenews24.it, 150 tifozë të Barit...

Seria A 16:56 - 9 Shkurt, 2020

Napoli turpërohet në shtëpi/ Elseid Hysaj bën sehir

Rezultat surprizë në “San Paolo”, aty ku Napoli u mund 2-3 nga Lecce për javën e 23-të të Serisë A. Pas dy fitoreve rresht ndaj Juventusit...

Seria A 19:47 - 19 Janar, 2020

Conte shpërthen pas barazimit ndaj Lecce-s/ Nëse nuk ecim me 150 km në orë…

Trajneri i Interit, Antonio Conte, pas barazimit në Leçe u duk mjaft i zhgënjyer dhe komentoi 90 minutat që prodhuan dy gola në total. “Situata e...

Seria A 18:23 - 19 Janar, 2020

Tifozët shpërthejnë ndaj trajnerit të Interit/ Je m*** i qytetit

Tifozët e Leçes nuk i falin të shkuarën Antonio Contes, që ka drejtuar ekipin e Barit. Duke qenë se trajneri është nga Salento dhe më parë...

Seria A 17:05 - 19 Janar, 2020

Lecce ndal Interin, i bën nder të madh Juventusit

Inter ka dalë me vetëm 1 pikë nga transferta në “Via del Mare” ndaj Lecce-s. Pritej një ndeshje e vështirë për zikaltrit, pasi Lecce është një...

Seria A 16:43 - 19 Janar, 2020

Interi shënon më në fund ndaj Lecce-s/ As Lukaku dhe as Martinez, një 20-vjeçar nderon Conten

Pas 72 minutash lojë, shënohet goli i parë në “Via del Mare” në sfidën e javës së 20-të Lecce-Inter. Ishte qendëmbrojtësi Alessandro Bastoni, i cili dërgoi...

Seria A 13:48 - 30 Nentor, 2019

Ish-sulmuesi i Romës: Pres të sillni ndihma, do t’i nisim drejt Shqipërisë

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë pak ditë më parë, ka bashkuar shumë kombe në vendin tonë dhe ndihma për Shqipërinë është e pakushtëzuar. Kosova, Maqedonia, Mali...

Seria A 22:40 - 29 Nentor, 2019

Tifozët e klubit të Serisë A me mesazh të madh për Shqipërinë në rrugët e qytetit (foto)

Vazhdojnë mesazhet e solidaritetit për viktimat dhe tragjedinë e tërmetit që goditi Shqipërinë mëngjesin e të martës. Edhe në qytetin e Leçes, në Itali, përkrah rrugës,...

Seria A 21:27 - 24 Nentor, 2019

Foto/ Moti i keq përfshin Italinë, shtyhet ndeshja e darkës në Serie A

Moti i keq ka përfshirë jugun e Italisë duke e bërë të pamundur të luhej ndeshja e Serisë A e programuar për sot në darkë mes...

Seria A 17:08 - 26 Tetor, 2019

Mungon Ronaldo, ngec Juventusi/ Interi “fërkon duart”

Pa Cristiano Ronaldon në fushë, i cili ishte lënë pushim, Juventusi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në transfertën ndaj Lecce-s, për javën e...

Seria A 14:26 - 26 Tetor, 2019

Lecce-Juve/ Mungon Ronaldo, Sarri i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Lecce-Juventus është ndeshja e parë për sot për javën e nëntë të Serie A. Trajneri i bardhezinjve ka surprizuar jo pak me formacionin zyrtar. Cristiano Ronaldo...

Seria A 22:45 - 20 Tetor, 2019

Trajner i ri, avaz i vjetër/ Milani e pëson në fund nga Lecce

Edhe pse shumë afër fitores, Milani u surprizua në fund kur mbrojtësi i Lecce-s barazoi shifrat 2-2. Kjo ishte ndeshja e parë për trajnerin e ri,...

Seria A 20:06 - 20 Tetor, 2019

Milan-Lecce, formacionet zyrtare/ Trajneri i ri i kuqezinjve e nis me ndryshime të mëdha

Stefano Pioli do tw debutojë sot si trajneri i Milanit në ndeshjen ndaj Lecce-s, që do të luhet në “San Siro” duke filluar nga ora 20:45....

Seria A 20:06 - 26 Gusht, 2019

Inter-Lecce, formacionet zyrtare/ Conte i beson blerjes së bujshme

Inter-Lecce do të jetë ndeshja e fundit e javës së parë në Serie A. Për Conten do të jetë ndeshja e parë zyrtare në krye të...

Sport 22:51 - 29 Qershor, 2019

Berisha largohet nga Atalanta/ Dy ekipe në garë për portierin kuqezi

Lecce është skuadra e sapongjitur në Serinë A dhe ka nisur të mendojë për paraqitje sa më pozitive në elitën e futbollit italian. Skuadra me histori...