Connect with Us

All posts tagged "Legjenda"

Sport 14:05 - 11 Shkurt, 2020

Trishtohet bota e futbollit/ I biri konfirmon lajmin e rëndë për Pele, zbulohet nga se vuan

Një dekaratë dëshpëruese dhe mjaft të trishtë ka ndarë gjatë të hënës djali i legjendës braziliane Pele. “Im atë po vuan nga depresioni”- kështu është shprehur...

La Liga 20:07 - 8 Shkurt, 2020

Barcelona tentoi rikthimin e bujshëm, mori përgjigjen e papritur nga legjenda

Barcelona tentoi një skenar të çmendur në merkaton e janarit. Ata tentuan të afronin në ekip ish-mesfushorin e tyre Andres Iniesta. Lojtari spanjoll shihej si njeriu...

Sport 14:01 - 2 Dhjetor, 2019

Topi i Artë: Ja 20 yjet e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë këtë trofe

Sot në mbremje do të shpallet fituesi i “Topit të Artë” për këtë vit. Nëse nuk ka surpriza, Leo Messi do të marrë për herë të...

Sport 19:47 - 31 Tetor, 2019

A e dini kush janë 11 lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë “Topin e Artë”?

“Topi i Artë” është trofeu më i rëndësishëm individual për këdo futbollist. Vitet e fundit ka qenë një garë e fortë mes Messit dhe Ronaldos, me...

Sport 12:17 - 8 Tetor, 2019

Legjendat e Gjermanisë dhe Italisë dhurojnë spektakël/ Video: Klinsman detyron Panuccin të bëjë autogol

Miqësorja e mbrëmshme mes legjendave të Gjermansië dhe Italisë ka dhuruar spektakël, emocione dhe 6 gola të shënuar. Përsa i përket formacioneve startuese për të dy...

Seria A 16:55 - 3 Tetor, 2019

Legjenda e Juves tërhiqet nga futbolli/ Tregon pengun më të madh të karrierës

Claudio Marchisio i thotë lamtumirë futbollit të luajtur. Në moshën 33-vjeçare ish-mesfushori i Juventusit ka zyrtarizuar tërheqjen në një konferencë për shtyp në “Allianz Stadium”. “Doja...

Sport 11:25 - 1 Qershor, 2019

Tottenham-Liverpool/ Ja parashikimi i disa nga yjeve të futbollit për finalen e madhe (foto)

Finalja e sotme e Champions League mes Tottenhamit dhe Liverpoolit do të jetë një spektakël që nuk duhet humbur. Të gjithë tifozët kanë filluar të bëjnë...

Sport 20:34 - 23 Prill, 2019

Legjenda sulmon Dybala / “Je 25 vjeç, kur do e tregosh veten?”

Nëse i hidhet një sy koleksionit të trofeve të Paulo Dybala-s, karriera e tij duket perfekte. Tituj, kupa, dy finale në Champions League dhe një rol...

Sport 22:39 - 4 Prill, 2019

Xavi mbyll futbollin me 34 trofe / Tani ka synim krejt tjetër

Xavi Hernandez ka pasuruar koleksionin e tij të trofeve pasi Al Sadd-i i tij ka fituar kampionatin e Katarit në atë që duket se ka qenë...

Sport 21:20 - 28 Mars, 2019

Fundi i një legjende / Hamdi Salihi lë përfundimisht futbollin

Hamdi Salihi i jep fund karrierës në futbollin e luajtur. Ky është lajmi që ka dhënë sot ish-bomberi i kombëtares, me 11 gola të shënuar me...

Sport 15:17 - 24 Mars, 2019

Zidane nuk mësonte në shkollë / Francezi rrëfen të kaluarën emocionuese

Karriera e Zinedine Zidane është e lakmueshme nga shumë njerëz, si koha kur ishte futbollist edhe tani që është në rrugën e suksesit si trajner. Gjithsesi...

Sport 15:37 - 9 Mars, 2019

Më në fund/ Dy legjendat e boksit gati për revanshin 100 milionë dollarësh

Ish-boksierët Lennox Lewis dhe Mike Tyson kanë dueluar mes tyre më 8 qershor të vitit 2002 për titujt kampionë bote në peshën e rëndë, në kategoritë...

Sport 16:09 - 10 Shkurt, 2019

Ka fituar 82 gara si askush tjetër / Skiatorja legjendare mbyll karrierën

Skiatorja amerikane Lindsey Vonn me garën e zbritjes së lirë të zhvilluar sot në pistën e Are, në Suedi, ka mbyllur zyrtarisht karrierën e saj sportive....

Sport 11:24 - 29 Gusht, 2018

Legjenda e Milanit fjalë të mëdha për yllin e Kombëtares tonë/ “Duhet të vazhdojë kështu”

Filippo Galli, ylli i madh i Milanit në vitet 1980-1990, tani është është bërë zbulues talentesh dhe kjo detyrë i është besuar në klubin e Napolit...

Sport 12:11 - 22 Gusht, 2018

Dikur luante me baballarët e tyre në Serie A/ Tani Buffon vazhdon të luajë akoma, por me djemtë e tyre

Po flasim për një legjendë, për të madhin, Gianluigi Buffon. Edhe pse 39-vjeçar, Buffon vazhon të luajë akoma dhe madje të tregojë nivel të lartë. Ish-kolegët...