Connect with Us

All posts tagged "legjende"

Sport 16:43 - 26 Mars, 2020

Rrëfim shokues i legjendës së boksit/ Kam bërë seks me mamatë dhe motrat e miqve…

Sa herë rrëfehet, ka diçka të re për të treguar nga “bëmat” e tij. Mike Tyson, kampioni më moshën më të re në peshat e rënda,...

Sport 15:43 - 26 Mars, 2020

Një vit nga ndarja nga jeta e legjendës/ “Tirona Fanatics” nuk e harrojnë, ja reagimi i tyre

Legjenda e Tiranës, Ali Mema, nuk mund të harrohet, kurrsesi. Një vit nga ndarja nga jeta e kësaj figure të njohur, me trishtimin e madh që...

Seria A 16:08 - 3 Mars, 2020

Francesco Totti mbetet legjendë, shënon gol të çmendur edhe pse 43 vjeç (video)

Francesco Totti është shembulli ideal që mosha kalon, por klasi mbetet. Tashmë, në moshën 43-vjeçare legjenda e Italisë vijon të luajë futboll, teksa aktivizohet me një...

Seria A 15:08 - 29 Shkurt, 2020

Legjenda e futbollit rrëfën tmerrin që ka përjetuar/ M’u shpartallua mëlçia nga ilaçet, kalova në depresion

I konsideruar si një nga sulmuesit më të mirë ndonjëherë, Van Basten flet për fundin e karrierës së tij dhe atë që mund të kishte arritur,...

La Liga 18:51 - 12 Shkurt, 2020

U bë legjendë te Reali/ Tani hedh kandidaturën për president

Iker Casillas mesa duket i ka vënë syrin postit më të lartë të futbollit spanjoll. Sipas Cadena Ser, kampioni i botës me Spanjën kërkon të kandidojë...

Sport 13:14 - 28 Janar, 2020

Baba shembullor, ja çfarë bëri Kobe Bryant një ditë para vdekjes

E diela e 26 janarit tronditi gjithë botën nga lajmi i vdekjes nga një aksident në një moshë fare të re së Kobë Bryant. Legjenda e...

Sport 16:39 - 3 Janar, 2020

Festë në familjen e Michael Schumacher, ja sa vjeç mbush legjenda sot

Vitet kalojnë dhe misteri për shëndetin e tij sa vjen e shtohet. Michael Schumacher është padyshim një legjendë e sportit botëror. Gjermani feston sot ditëlindjen e...

Seria A 20:56 - 29 Dhjetor, 2019

Pas Ibrahimovicit, edhe “legjenda” e Interit rikthehet në Serie A

Rikthimet e futbollistëve në Seria A duket se nuk kanë përfunduar me mbërritjen e Zlatan Ibrahimovic te Milani. Suedezi firmosi për gjashtë muaj me kuqezinjtë pak...

Sport 17:05 - 19 Korrik, 2019

Futbolli shqiptar në zi/ Ndërron jetë legjenda e Tiranës

Një jetë me Tiranën, dedikuar futbollit bardheblu. Fatmir Frashëri mbylli sytë, mund të duket e pabesueshme, por një tjetër legjendë e Tiranës nuk jeton më nga...

Sport 11:54 - 7 Korrik, 2019

Legjenda këshillon Interin/ Ja çfarë duhet të bëni me Mauro Icardin

Në shtëpinë e Interit tashmë ka një çështje në lidhje me transferimin e Mauro Icardit dhe Radja Nainggolan. Dy futbollistët, nuk janë në planet e trajnerit...

Sport 09:27 - 21 Maj, 2019

Formula 1 në zi/ Ndërron jetë “njeriu që jetoi dy herë”

Niki Lauda, 3 herë kampion bote në Formula 1, ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare. Ish-piloti austriak ishte shtruar në spital që nga janari për shkak...

Sport 11:30 - 6 Prill, 2019

U paraqit në klub si anonim/ Djali i legjendës nënshkruan kontratë 5-vjeçare

Djali i legjendës së Brazilit, Ronaldinho, ka firmosur kontratë me dy herë fituesit e Copa Libertadores, Cruzeiro, ku do të qëndrojë deri kur të jetë 19...

Sport 17:24 - 30 Mars, 2019

“I përjetshmi Ali Mema”/ Ja si e nderojnë tifozët legjendën e bardhebluve

Tirana ka përjetuar një humbje të madhe, pasi është ndarë nga jeta një prej ikonave të klubit Ali Mema. Legjenda bardheblu ka ikur nga kjo botë,...

Sport 20:33 - 29 Mars, 2019

VIDEO: Batistuta nuk mban dot lotët / Gjithë qyteti i Firences nderon legjendën

Fiorentina do ta përdorë ndeshjen e së dielës me Torinon për të nderuar legjendën Gabriel Batistuta. Ai ka festuar 50-vjetorin e lindjes më 1 shkurt, por...

Sport 13:05 - 27 Mars, 2019

I jepet lamtumira e fundit legjendës Mema/ Homazhe nga figura të shquara të futbollit shqiptar (Foto)

Futbolli shqiptar dje mori një lajm të trishtë duke qenë se ikona e Tiranës dhe një nga legjendat e futbollit shqiptar, Ali Mema u nda nga...