Connect with Us

All posts tagged "leipzig"

BundesLiga 23:03 - 10 Mars, 2020

Mourinho mbetet duarbosh, Leipzig shkruan historinë

Leipzig ka shkruar historinë në UEFA Champions League, teksa për herë të parë në histori ka arritur të prekë çerekfinalet e këtij kompeticioni, pasi ka eliminuar...

Sport 21:28 - 10 Mars, 2020

Champions/ Tottenhami i Mourinhos me një këmbë jashtë, gjermanët shënojnë supergol

Është zhbllokuar takimi mes Leipzig dhe Tottenham Hotspur dhe kanë qenë gjermanët ata që kanë goditur të parët. Që në minutën e nëntë të sfidës, Marcel...

BundesLiga 15:37 - 20 Shkurt, 2020

Futbollistët e ekipit gjerman ishin me fanella të ndryshme në ndeshjen e Championsit/ Trajneri tregon ngatërresën qesharake

RB Leipzig arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e djeshme kundër Tottenham në Champions League. Gjermanët fituan falë golit të Werner dhe tashmë avantazhin e...

BundesLiga 23:00 - 19 Shkurt, 2020

Champions/ Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi, gjermanët marrin fitoren e madhe

Surpriza e vërtetë në 4 ndeshjet që janë luajur deri tani për fazën e 1/8-ve është humbja e Tottenham 0-1 ndaj Leipzig në Londër. Djemtë e...

BundesLiga 18:16 - 14 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ Trajneri 32-vjeçar refuzoi Realin, arsyeja do t’ju habisë

Julian Nagelsmann është një ndër trajnerët më të mirë në Europë, pavarësisht moshës 32-vjeçare. Gjermani po drejton me sukses Leipzig dhe ekipi nga jugu i Gjermanisë...

BundesLiga 21:28 - 9 Shkurt, 2020

Zbulohet arsyeja/ Ja pse Mourinho ishte i pranishëm sot në ndeshjen e Bayernit

Supersfida e kësaj jave në Bundesligë mes Bayernit dhe Leipzigut u mbyll në barazim pa gola. Dy ekipet që kryesojnë renditjen u kënaqën me një pikë....

BundesLiga 19:59 - 9 Shkurt, 2020

Shumë zhurmë për asgjë/ Bayerni dhe Leipzig ndahen në paqe

Supersfida e javës së 21-të të Bundesligës ka përfunduar me rezultatin e “bardhë” 0-0. Ishte një sfidë tepër e luftuar në “Allianz Arena”, por në fund...

BundesLiga 18:50 - 9 Shkurt, 2020

45 minutat e para/ Paqe mes Bayernit dhe Leipzigut

Bayern Munich-Lepzig është supersfida e javës së 21-të në Bundesligë. Dy ekipet janë në në dy vendet e para dhe përballja e sotme mund të sjellë...

BundesLiga 17:25 - 9 Shkurt, 2020

Bayerni kërkon shkëputjen, Leipzig do surprizën/ Formacionet zyrtare të supersfidës

Java e 21-të e Bundesligës do të mbyllet me supersfidën mes Bayern Munich dhe Leipzig, dy vendet e para. Djemtë e Flick do të kërkojnë fitoren...

BundesLiga 12:48 - 26 Dhjetor, 2019

Te Bayerni? Jo, jo/ Bomberi gjerman transferohet në Londër

Me heqjen e dënimit nga FIFA, drejtuesit e Chelsea-t duket se janë gati të shpenzojnë shuma të konsiderueshme në merkato për të përforcuar skuadrën. Emri që...

BundesLiga 22:30 - 17 Dhjetor, 2019

6 gola në “Signal Iduna Park”, Leipzigu ruan kreun

Leipzigu ruan kryesimin e Bundesligës pasi barazoi 3-3 në “Sigal Iduna Park”, pikërisht ndaj Borussias së Dortmundit, që i kërcënonte pozicionin si lider i elitës së...

BundesLiga 21:52 - 17 Dhjetor, 2019

Super ndeshje/ Dortmundi dhe Leipzig dhurojnë spektakël, 3 gola në 6 minuta

Pjesa e dytë e ndeshjes Dortmund-Leipzig ka nisur me spektakël, 3 gola në 6 minuta në “Signal Iduna Park”. 45 minutat e para u mbyllën në...

BundesLiga 17:30 - 30 Nentor, 2019

Dortmund fiton në kryqytet me 10 lojtarë dhe i afrohet Bayernit, Leipzigu kap vendin e parë

Kanë përfunduar 4 ndeshjet e drekës në Bundesligë, të vlefshme për javën e 13-të. Dortmund ka fituar në transfertë në “Olympiastadion” 1-2 ndaj Hertha Berlin. Verdhezinjtë...

BundesLiga 17:16 - 30 Nentor, 2019

Gjasula e bën sefte në Bundesliga, shënon ndaj kryesuesve (video)

Klaus Gjasula ka shënuar për Paderborn në ndeshjen që po luhet tani ndaj Leipzig për javën e 13-të të Bundesligës. Miqtë e mbyllën pjesën e parë...

BundesLiga 20:47 - 30 Tetor, 2019

Kupa e Gjermanisë/ Kualifikohet Werderi i Rashicës, Leipzigu turpëron “Ujqërit”

Janë mbyllur dy nga sfidat e sotme të vlefshme për Kupën e Gjermanisë. Werder mundi 4-1 Heidenheim, serinë e golave e hapi Miloat Rashica. Ylli i...