Connect with Us

All posts tagged "Leo Messi"

Seria A 20:58 - 11 Mars, 2020

Milani ndryshon pronar/ Messi do të jetë përforcimi i madh

Milani duket se do të ndryshojë pronarin e saj, teksa në Itali raportojnë se grupi Elliot nuk do të jetë më zotëruesi i kuqezinjve. Sipas kanalit...

Seria A 19:18 - 24 Janar, 2020

“Monstra” Ronaldo vendos rekordin e radhës, Messi mbetet pas

Cristiano Ronaldo e ka nisur 2020 me shumë vrull. Ai ka shënuar në çdo ndeshje të këtij viti kalendarik duke patur një mesatare të frikshme. Portugezi...

Seria A 17:59 - 22 Janar, 2020

Rrëfimi unik/ Ja pse nuk e mora Messin tek Interi

Massimo Moratti kthehet te flasë dhe tregon disa prapaskena të merkatos, mes tyre mundësinë për të marrë Iniesta te Interi i tij dikur dhe Lionel Messi…...

La Liga 11:57 - 29 Dhjetor, 2019

Tjetër rekord i Messit, i lë “targën” Ronaldos

Leo Messi vazhdon të konfirmohet si futbollisti më i mirë në botë dhe jo vetëm. “Pleshti” qëndron në majë prej vitesh dhe ia doli të fitonte...

La Liga 22:17 - 2 Dhjetor, 2019

Messi fitoi Topin e Artë, reagimi epik i djalit të tij do t’ju shkrijë së qeshuri (video)

Leo Messi është fituesi i Topit të Artë për vitin 2019. Argjentinasi la pas Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Në ceremoninë e mbajtur sot në Paris,...

La Liga 14:08 - 1 Shtator, 2019

8 pa ndeshje pa Messin/ Nuk do ta besoni dot sa prej tyre ka fituar Barcelona

Barcelona ka bërë këtë sezon fillimin më të keq në La Liga që nga 2008/09. Ekipi i Valverdes ka vetëm katër pikë pas tre ndeshjeve, humbje...

Sport 18:44 - 6 Qershor, 2019

Messi zbulon “tradhtarin” brenda shtëpisë/ Ai feston golat e Realit

Djali i dytë i Lionel Messi, Mateo, ka gjetur një mënyrë për të provokuar babain e tij dhe vëllain e tij, Thiago. Ai feston golat e...

Sport 20:47 - 16 Maj, 2019

Ronaldo & Messi drejt rënies nga froni/ Ja kush janë 10 yjet e rinj më të mirë

Kush do të jenë ata që do të marrin stafetën për tu quajtur gjithashtu edhe pasardhës të yjeve që prej më shumë se 10 vitesh kanë...

Sport 19:01 - 13 Maj, 2019

Messi kërkon largimin e Valverdes/ Zgjedh trajnerin e ri të Barçës

Lionel Messi në ndeshjen kundër Getafes, u shfaq krejtësisht pa pikë interesi në fushën e lojës, duke treguar qartë se mezi po pret fundin e sezonit....

Sport 13:08 - 5 Maj, 2019

Ëndrra e tifozëve drejt realitetit/ Messi & Ronaldo së bashku tek ky ekip

Legjenda e futbollit, David Beckham, është bërë pronari i klubit amerikan Inter Miami. Skuadra e tij garon momentalisht në ligën e ulëta të futbollit amerikan, por...

Sport 21:19 - 17 Mars, 2019

Video: Barcelona i falet Messit / Pleshti është një gjeni

Lionel Messi ka zhbllokuar ndeshjen e kampionatit që Barcelona po luan në fushën e Betis në minutën e 18-të. Argjentinasi ka shënuar me një tjetër goditje...

Sport 23:12 - 9 Gusht, 2018

Po vjen goditja e shekullit nga Barcelona / Messi ka nisur punën me telefonata

Barcelona do të tentojë deri në momentin e fundit. Paul Pogba është dëshira e madhe e klubit katalanas, edhe pse praktikisht është i pamundur. Katalanasit do...

Sport 10:48 - 9 Qershor, 2018

Botëror / David Silva, “Messi” i Spanjës

Shumë vite më parë, Leo Messi kishte të drejtë të zgjidhte se kë kombëtare do të përfaqësonte, Spanjën apo Argjentinën. Asaj kohe, Leo ishte një nga...

Sport 21:59 - 7 Janar, 2018

Barcelona nuk e llogarit Levanten

Barcelona vazhdon me fitore në La Liga, këtë herë duke fituar ndaj Levantes me rezultat 3-0.Për katalunasit kjo ishte një fitore e lehtë pasi mysafirët nuk...

Sport 21:46 - 23 Dhjetor, 2017

Messi shkruan historinë / ‘Manita’ rekordesh në Bernabeo!

Messi i kishte lënë të gjitha rekordet për në El Clasico. Një ditë e magjishme për të dhe blaugranët. Arrin të vendos 5 rekorde të reja:...