Connect with Us

All posts tagged "Levante"

La Liga 14:48 - 23 Shkurt, 2020

Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori

Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme në transfertën e Levantes. Madrilenët humëbn me rezultatin 1-0, duke humbur kështu dhe kreun e La Ligës....

La Liga 17:43 - 8 Nentor, 2019

Do të jetë komisioner në zgjedhjet e të dielës/ Lojtari njohur braktis ekipin e madh spanjoll

Nëse jemi mësuar të shohim shpesh herë se futbollistët mungojnë për shkak dëmtim3esh ose shkaqesh familjare apo të tjera gjëra të kësaj natyre, ndryshe ka ndodhur...

La Liga 18:05 - 2 Nentor, 2019

Buzëqeshin Reali dhe Atletico/ Barcelona turpërohet 3-1 brenda 7 minutave

E pabesueshme në Spanjë! Barcelona është mundur 3-1 në fushën e Levante-s në javën e 12-të të kampionatit. Katalanasit e kanë mbyllur pjesën e parë në...

La Liga 15:06 - 14 Shtator, 2019

5 gola në “Bernabeu”/ Reali vuan shumë ndaj ekipit të Sadikut

Reali ka fituar në “Santiago Bernabeu” 3-2 ndaj Levantes, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të La Ligës. Një ndeshje me dy fytyra, pjesa...

La Liga 14:14 - 14 Shtator, 2019

Pjesa e dytë nis me gol në “Bernabeu”/ Video: Realin e ndëshkon lojtari i tyre

Ka filluar me gol pjesa e dytë e takimit Real Madrid- Levante, që po luhet në “Bernabeu” për javën e 4-t të La Ligës. 45 minutat...

Sport 14:09 - 1 Qershor, 2019

Kjo nuk duhet të ndodhte/ Sadiku merr lajmin e keq para ndeshjes me Islandën

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Sadiku, është në një moment shumë delikat në karrierën e tij. Ai rikthehet pas dëmtimit të gjatë dhe aventura me Luganon nuk...

Sport 14:14 - 13 Mars, 2019

Konkuronte Messin për goditjet e dënimit/ Shqiptarit i heqin të drejtën e ekzekutimit

Enis Bardhi futbollisti me origjinë shqiptare por që aktivizohet me Kombëtaren e Maqedonisë, në sezonet e fundit ka shkëlqyer me skuadrën e Levantes në kampionatin spanjoll,...

Sport 14:37 - 25 Shkurt, 2019

Plas te Reali!/ Bale refuzoi të festonte golin. Arsyeja?

Gareth Bale ishte protagonisti kryesor në triumfin 2-1 të Real Madridit në transfertë ndaj Levantes. Uellsiani nuk u preferua nga minuta e parë nga ana e...

Sport 22:38 - 24 Shkurt, 2019

VIDEO: Dy kartonë të kuq në Levante-Real Madrid / Në fund fitojnë “Los Blancos”

Real Madrid vuan, por fiton. Kjo është mënyra e re se si arrihen rezultatet nga kampionët e Europës. “Los Blancos” sot fituan 2-1 kundër Levantes në...

Sport 10:03 - 9 Shkurt, 2019

Tronditen në Spanjë/ Futbollisti i njohur përfundon i arrestuar me 7 akuza

Një ngjarje e rëndë ka tronditur futbollin spanjoll. Mbrojtësi i Levantes, Antonio Garcia është arrestuar nga policia në një gjykatë të Spanjës, aty ku kishte shkuar të...

Sport 19:47 - 22 Janar, 2019

Edhe Barcelona si Skënderbeu/ Katalanasit përfundojnë në CAS

Pasi mori kundërshtimin nga Federata spanjolle e futbollit (RFEF) Levante ka dërguar në dyer e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, Barcelonën. Skuadra valenciane pretendon se kryesuesit e...

Sport 23:28 - 17 Janar, 2019

Barcelona përmbys Levanten/ Siguron çerekfinalen e Kupës së Mbretit

Barcelona ka përmbysur disavantazhin e ndeshjes së parë, e cila ka përfunduar në favor të Levantes 2-1, duke fituar 3-0 në Camp Nou. Me këtë rezultat,...

Sport 22:17 - 17 Janar, 2019

Ylli i Barcelonës shënon dy gola për një minutë/ Messi? Jo, jo!

Barcelona ka shënuar dy gola për 1 minutë ndaj Levantes. Ai që ka shënuar të dy golat është sulmuesi fancez, Ousmane Dembele, në minutën e 30′...

Sport 12:32 - 11 Janar, 2019

Klubi spanjoll merr vendimin përfundimtar për Sadikun/ Ja çfarë do të ndodhë me bomberin kuqezi

E ardhmja e Armando Sadikut do të jetë tek Levante. Klubi spanjoll në fakt do ta huazonte sulmuesin shqiptar në nje ekip tjetër, por Federata Spanjolle...

Sport 23:26 - 10 Janar, 2019

Kupa e Spanjës/ Askush nuk e priste, zhgënjen Barcelona

Barcelona ka humbur ndeshjen e parë të 1/8-ave të Copa del Rey. Levante ka mposhtur gjigantët katalanas me rezultatin 2-1 në “Estadi Ciutat de Valencia”. Nuk...