Connect with Us

All posts tagged "Lewandowski"

BundesLiga 17:38 - 21 Mars, 2020

Lewandowski dhe gruaja e tij bëjnë gjestin e madh/ Dhurojnë shifrën e majme për luftën ndaj koronavirusit

Pasi Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich dhuruan nga 1 milion euro secili donacion për të ndihmuar për Koronavirusin, radhën e kishte një tjetër lojtar i Bayernit...

BundesLiga 17:00 - 26 Shkurt, 2020

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është...

BundesLiga 20:15 - 16 Shkurt, 2020

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët,...

BundesLiga 15:42 - 16 Shkurt, 2020

Video: Bayern i frikshëm, 2 gola në 5 minutat e para

Bayern Munich e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen e sotme në transfertë ndaj Koln, e vlefshme për javën e 22-të të...

BundesLiga 15:51 - 1 Shkurt, 2020

Video: Lewandowski i pandalshëm, Bayerni mbyll ndeshjen për 15 minuta

Robert Lewandowski nuk ndalet së shënuari. Polaku ka kaluar Bayernin në avantazh në transfertën ndaj Mainz, për javën e 7-të të Bundesligës. Pas një aksioni të...

BundesLiga 18:56 - 25 Janar, 2020

Çfarë gafe nga portieri, Lewandowski shënon për Bayernin (video)

Bayern Munchen ka kaluar shumë shpejt në avantazh në përballjen me Schalke 04, teksa i janë dashur vetëm 7 minuta për të shkundur rrjetën. Një gafë...

BundesLiga 17:12 - 19 Janar, 2020

Video: Super Bayern, 2 gola në 120 sekonda

Pas golit të parë të avantazhit të Muller 60′, Bayern Munich ka shënuar edhe dy gola të tjerë në transfertën ndaj Hertha Berlin, që po luhet...

BundesLiga 20:07 - 20 Dhjetor, 2019

Te Bayerni janë në merak, ylli kryesor duhet të operohet menjëherë

Lojtari më në formë i Bayern Munich për këtë sezon, Robert Lewandowski, duhet të operohet menjëherë pas sfidës së nesërme ndaj Wolfsburg, e cila është e...

BundesLiga 11:18 - 19 Dhjetor, 2019

Askush tjetër si ai/ Lewandowski është lojtari i vetëm në Europë me këtë rekord

Bayerni mori një fitore të vështirë mbrëmë në transfertë ndaj Freburg, edhe pse rezultati 1-3 nuk tregon kështu. Një nga atuorët e golavë për bavarezët ishte...

BundesLiga 16:35 - 14 Dhjetor, 2019

Bayerni përmbys Bremenin në 4 minuta/ Coutinho i jashtëzakonshëm

Bayern Munich e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-1 ndaj Bremen. Miqtë shënuan të parët më Milot Rashicën në 24′. Ylli i Dardanëve shënoi...

BundesLiga 20:12 - 2 Dhjetor, 2019

Lewandowski mbërrin në ceremoninë e Topit të Artë, e gjithë vëmendja shkon te partnerja e tij

Në mesin e shumë futbollistëve dhe yjeve të tjerë të futbollit të pranishëm në ceremoninë e “Topit të Artë” që po mbahet në Paris, është edhe...

Sport 12:30 - 29 Nentor, 2019

Messi? Jo, jo/ Lewandowski fiton çmimin e radhës nga UEFA

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i kësaj jave në Champions League. Polaku shënoi 4 gola në fitoren 0-6 të Bayernit...

BundesLiga 18:41 - 27 Nentor, 2019

Lewandowski është madhështor, rekord i jashtëzakonshëm në Champions

Robert Lewandovski po zhvillon sezonin më të mirë në karrierë. Sulmuesi i Bayern Munchen shënoi një poker golash në fitoren 0-6 përballë Crvena Zvezdës në Champions...

BundesLiga 16:34 - 24 Nentor, 2019

Rekordi i Messit mbetet i pathyeshëm, Lewandowski nuk ia del dot

Pasi shënoi në 11 javë rresht në Bundesliga, Robert Lewandowski nuk ka arritur dot të gjejë rrjetën në javën e 12-të, edhe pse Bayerni fitoi 0-4...

BundesLiga 21:02 - 15 Nentor, 2019

Bayerni është në kërkim të një trajneri, Lewandowski zbulon ‘votën’ e tij

Pas shkarkimit të Niko Kovac, shumë emra janë përfolur për të marrë drejtimin e Bayernit, por drejtimi i ekipit deri tani i është besuar zëvendës trajnerit,...