Connect with Us

All posts tagged "lista"

Sport 15:35 - 7 Shkurt, 2020

Ndryshon lista/ Ja futbollistët dhe trajnerët më të paguar në botë

Argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi, mbetet futbollisti më i paguar në botë, përpara portugezit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, sipas klasifikimit të pagave, të publikuar të premten...

Kombëtare 23:15 - 9 Janar, 2020

E akuzojnë për listën, shfryn Andi Lila: Del dikush dhe sheh ëndrra, duhet të ishin 200 lojtarë aty

Shumë debat ka pasur për listën e yjeve të Shqipërisë, ndërsa legjendat e Kombëtares do të zbresin në ditën e nesërme në “Air Albania”. Atje do...

Sport 16:18 - 5 Dhjetor, 2019

Këpuca e Artë: Ja lojtarët që kanë shënuar më shumë gola këtë sezon/ Mungojnë Ronaldo dhe Messi

Gara për Këpucën e Artë këtë sezon do të jetë shumë interesante. Për herë të parë pas shumë vitesh, në krye të listës nuk janë Ronaldo...

Sport 21:41 - 26 Prill, 2019

Futbollistë miliardierë, por nuk japin bakshishe / Lista nis me Icardin

Fitojnë miliarda, por në fund të fundit janë “dorështrënguar”. Po flasim për futbollistët, të cilët janë ata që duhet të ndihmojnë më shumë komunitetin, por kurë...

Sport 20:30 - 26 Prill, 2019

Klopp ndjek vetëm 6 skuadra / Lista nis me Dortmundin

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka zbuluar skuadrat e futbollit që ai ndjek në kohën e lirë. I pyetur nga gazetarët nëse ai kishte kohë për...

Sport 20:47 - 3 Prill, 2019

Zbardhet lista / Ja pilotët më të paguar në historinë e Formula 1

Lewis Hamilton është “mbreti” i Formula 1. Sipas një renditje të publikuar sot nga “Formula Money”, piloti britanik i Mercedes është piloti më i paguar në...

Sport 18:06 - 15 Mars, 2019

Zbardhet lista e Italisë / Mancini lë jashtë 2 super sulmues

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e para të “Axurrëve” në kualifikueset e Euro 2020. Italia do...

Sport 17:38 - 28 Shkurt, 2019

Trajneri i Brazilit zbardh listën e kombëtares / Jashtë ylli i Realit

Trajneri i Brazilit, Tite, ka zyrtarizuar listën e futbollistëve të ftuar për miqësoret që Selecao do të përballojë në fund të marsit, kundër Panamasë dhe Çekisë....

Sport 15:05 - 5 Tetor, 2018

Italia shpall listën/ Sa shumë surpriza nga Mancini

Roberto Mancini ka zyrtarizuar listën e të ftuarve për ndeshjet përballë Ukrainës (miqësore e 10 tetorit) dhe Polonisë (rikthimi në Ligën e Kombeve më 14 tetor)....

Sport 18:08 - 21 Gusht, 2018

Shpallet portieri më i mirë në botë / Buffon “out”, Neuer ka një gjerman para tij

Revista “Four four two” ka publikuar së fundmi listën e portierëve më të mirë në botë dhe dominojnë ata që luajnë në Angli, pasi katër prej...

Sport 17:53 - 17 Gusht, 2018

Messi jashtë, vjen Icardi / Ju zbulojmë listën e Argjentinës së re

Argjentina e pas Botërorit rus do të jetë pa sulmuesin Lionel Messi. “Pleshti” nuk do të jetë në fushë në dy takimet miqësore që kombëtarja e...

Sport 19:30 - 9 Gusht, 2018

Reali dominon kudo / Shpallet lista e më të mirëve të Champions-it

Sot janë shpallur kandidatët për çmimet e më të mirëve të Ligës së Kampionëve. Mes 22 futbollistëve, që do të diskutojnë çmimet për çdo rol, bien...

Sport 19:28 - 7 Qershor, 2018

Renditja e FIFA para botërorit/ Ja 10 skuadrat më të mira, habit Spanja

FIFA ka publikuar renditjen sipas saj të 10 skuadrave kombëtare të futbollit më të mira të momentit, një listë e cila udhëhiqet nga Gjermania. Pas Gjermanisë...

Sport 18:31 - 28 Nentor, 2017

Pagat e futbollistëve / Kjo është lista me 10 klubet e para

Barcelona, PSG, Real Madrid janë klubet e vetme të cilat mund të konkurrojnë me NBA-në për pagat. Oklakoma, Cleveland dhe Golden State janë kryesueset e momentit,...

Sport 13:37 - 23 Nentor, 2017

Renditja e re e FIFA-s / Gjermania kombëtarja e parë, Spanja ngjitet më lart

FIFA sot ka publikuar renditjen e kombëtareve për nëntorin dhe kreun e saj nuk e diskutojmë dot më, sepse Gjermania vazhdon të jetë numri 1, e...