Connect with Us

All posts tagged "liste"

La Liga 12:00 - 1 Shkurt, 2020

Vini re! Vini re!/ Messi zbulon 5 futbollistët më të mirë në botë (foto)

Sa herë që yjet e futbollit pyeten për kolegët e tyre më të mirëm gjithmonë deklaratat e tyre bëjnë xhiron e botës. Së fundmi, Leo Messi...

La Liga 20:50 - 17 Dhjetor, 2019

El Clasico, lista zyrtare e Barcelonës/ Katalanasit vijnë me një mungesë të madhe

Barcelona ka publikuar pak më parë listën zyrtare me lojtarët e grumbulluar për takimin e nesërm kundër Realit. Mungesa e vetme e madhe është ajo e...

La Liga 11:13 - 8 Dhjetor, 2019

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri...

La Liga 20:21 - 22 Nentor, 2019

Zidane publikon listën për ndeshjen e radhës, përfshin Bale dhe lë jashtë të preferuarin e tij

Real Madrid ka publikuar listën për sfidën e nesërme ndaj Real Sociedad, e vlefshme për javën e 14 të La Ligës. Zidane vjen me surpriza të...

Sport 22:46 - 19 Nentor, 2019

Euro 2020: Ja lista përfundimtare me 20 ekipet e kualifikuara

Më përfundimin e ndeshjeve të sotme ka marrë fund edhe faza eliminatore për Euro 2020. Tani janë kompletuar 20 ekipet që kanë siguruar biletën nga faza...

Sport 13:52 - 8 Nentor, 2019

Kosova publikon listën zyrtare për dy finalet e mëdha, një prurje e re dhe dy mungesa

Tekniku i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Euro 2020...

Sport 11:10 - 22 Tetor, 2019

Neymar mbeti jashtë listës së “Topit të Artë”/ Ja 8 incidentet që penalizuan brazilianin

“France Football” publikoi mbrëmë listën me 30 lojtarët e nominuar për “Topin e Artë” të këtij viti. Në këtë listë ra në sy mungesa e fituesit...

Seria A 21:56 - 4 Tetor, 2019

Mancini publikon listën e Italisë/ Një legjendë mbetet jashtë, ka vetëm një risi

Roberto Mancini ka publikuar mbrëmjen e sotme listën e futbollistëve që ka ftuar për t’i pasur në dispozicion për ndeshjet eliminatore të Euro 2020-ës, kur Italia...

Sport 16:29 - 4 Tetor, 2019

Gjermania shpall listën/ Ka risi, por edhe rikthime të bujshme

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy sfidat e muajit tetor, miqësoren e luksit ndaj Argjentinës dhe sfidën kualifikuese...

Seria A 21:04 - 3 Shtator, 2019

Interi publikon listën e futbollistëve për Champions/ Nuk ka surpriza nga Conte

Interi ka publikuar listën e emrave dhe numrat e fanellave për futbollistët që do të luajnë në Champions League. Ashtu siç pritej, Conte ka grumbulluar të...

Seria A 13:38 - 3 Shtator, 2019

Nuk e shiti dot/ Ylli i madh i Juventusit mbetet jashtë Champions-it

Ndryshe nga ekipet e tjera që mund të vuajnë për sulmuesë, Juventusi vuan nga teprica në këtë repart, pasi është i mbipopulluar. Rikthimi i Gonzalo Higuain...

Sport 14:48 - 29 Gusht, 2019

Franca publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë/ Mungojnë dy emra me peshë dhe ylli i Barçës

Franca ka publikuar listën me 23 lojtarë për ndeshjet kualifikuese Euro 2020 kundër Shqipërisë dhe Andorrës, me 7 dhe 10 shtator. Te kampionët e botës bien...

Sport 21:41 - 31 Maj, 2019

Zidane dorëzon listën/ Ja kush janë futbollistët e Realit që shpëtojnë dhe ata që duhet të largohen

Nga grupi aktual i lojtarëve që ka skuadra e Real Madrid, 18 prej tyre do të veshin fanellën “los blancos” edhe sezonin tjetër. Sipas “goal.com”, trajneri...

Sport 12:22 - 22 Maj, 2019

Low prezanton listën për ndeshjet kualifikuese Euro 2020/ Bie në sy mungesa e yjeve të Realit & Barçës

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka bërë publike sot listën me 22 lojtarët e thirrur për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Euro 2020. Gjermania do...

Sport 13:54 - 15 Prill, 2019

Çudira në listën e Ajaxit/ Trajneri i befason të gjithë me vendimin për ndeshjen ndaj Juves

Këtë mesjavë do të njihen skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve dhe të martën, do të zbresin në fushë katër ekipe, ku Man. United udhëton në...