Connect with Us

All posts tagged "liverpool"

Premier Liga 20:34 - 5 Dhjetor, 2019

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez...

Premier Liga 14:24 - 5 Dhjetor, 2019

Shënoi sërish me Liverpoolin, Shaqiri: Ndihem i freskët, ja cila është ëndrra ime

“Ishte një fitore shumë e bukur dhe merituar. Origi ishte fantastik. Arritëm një rekord për klubin, por titulli nuk është vendosur ende. Nuk kemi fituar asgjë”,...

Premier Liga 21:40 - 4 Dhjetor, 2019

Video: Shaqiri shënon gol shumë të bukur për Liverpoolin

Liverpooli ka gjetur golin e dytë në derbin në “Anfield Road” ndaj Everton. Ishte Xherdan Shaqiri që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 17-të pas...

Premier Liga 21:31 - 4 Dhjetor, 2019

Kundërsulm model/ Video: Liverpoolin shënon në derbi pas 6 minutash lojë

Vetëm 6 minuta i janë mjaftuar Liverpoolit për të gjetur rrjetën në derbin që po luhet në këto momente ndaj Everronit në “Anfield Road”. Pas një...

Premier Liga 14:57 - 2 Dhjetor, 2019

Reali, Barça dhe ekipet e tjera të mëdha mbeten thatë/ Pasuesi i Ronaldos dhe Messit zgjedh Liverpoolin

Jadon Sancho po kalon ditët e fundit te Dortmund dhe largimi i tij në merkaton e janarit duket i sigurt. Djaloshi anglez ka pasur mosmarrëveshje me...

Premier Liga 18:17 - 30 Nentor, 2019

Liverpooli është i pandalshëm, Tottenhami ka rilindur me Mourinhon/ Chelsea humbet derbin

Liverpuli i Jurgen Klop nuk njeh hapa fals. Të kuqtë mposhtën në shtëpi Brajton me rezultatin 2-1 dhe shfrytëzuan në maksimum ndalesën e Mançester Sitit pak...

Premier Liga 16:38 - 30 Nentor, 2019

Dy ditë para “Topit të Artë”/ Një nga kandidatët kryesorë është në super formë, shënon dy gola në 5 minuta

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga ceremonia e “Topit të Artë”, që do të mbahet të hënën në Paris, një nga kandidatët kryesorë, Virgil van...

Premier Liga 18:02 - 23 Nentor, 2019

Liverpooli marshon drejt titullit, Arsenali ngec në shtëpi/ “Dhelprat” vazhdojnë të jenë surpriza e sezonit

Liverpooli nuk di të ndalet në Premier League. Djemtë e Klopp fituan 2-1 ndaj Crystal Palace në fushën e këtyre të fundit dhe kryesojnë me 8...

Premier Liga 19:36 - 17 Nentor, 2019

Ka luajtur vetëm 11 minuta te Liverpool/ Shaqiri merr vendimin e madh

Merkato e janarit është afër dhe shumë lëvizje pritet të ndodhin. Lojtarë të ndryshëm që po qëndrojnë në stol janë gati për të kryer transferimin e...

Premier Liga 11:08 - 15 Nentor, 2019

Klopp tregon arsyen e çuditshme pse Ibrahimovic nuk mund të luajë me Liverpoolin

Zlatan Ibrahimovic i ka dhënë fund aventurës në MLS te LA Galaxy dhe është gati të nisë një aventurë të re. Shumë ekipe të mëdha dhe...

Premier Liga 09:56 - 13 Nentor, 2019

Flet legjenda/ ”Van Dijk e meriton Topin e Artë më shumë se Messi”

Ish-legjenda e Liverpoolit, Danny Murphy ka thënë se mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk e meriton më shumë Topin e Artë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi....

Premier Liga 21:19 - 10 Nentor, 2019

A po mbahet me hatër Liverpooli?/ Këto janë pamjet që po bëjnë xhiron e botës pas supersfidës së sotme

Liverpooli mposhti Man. Cityn 3-1 në “Anfield” në një ndeshje me mjaft polemika, për shkak të vendimeve kontraverse nga arbitri kryesor i takimit Michael Oliver. Fillimisht...

Premier Liga 19:32 - 10 Nentor, 2019

Liverpooli marshon drejt titullit, i jep leksione Cityt të Guardiolës

Liverpool ka triumfuar në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit duke mposhtur Man. Cityn 3-1 në “Anfield”. Ndeshja nisi në mënyrë krejt kaotike teksa lojtarët e...

Premier Liga 16:55 - 10 Nentor, 2019

Liverpool-Man.City, formacionet zyrtare/ Guardiola habit me zgjedhjen e tij

Në orën 17:30 në “Anfield” do të luhet supersfida e fundjavës mes Liverpoolit dhe Man. Cityt. Një ndeshje që mund të jetë vendimtare për titullin. Të...

Premier Liga 10:55 - 9 Nentor, 2019

Mbappe te Liverpool?/ Klopp i lë të gjithë gojëhapur me përgjigjen e tij

Gjatë kësaj jave shumë media angleze dhe jo vetëm, kanë shkruar se Liverpooli do të hyjë në garë me Realin, Barcelonën, Juventusin, apo edhe ekipet e...