Connect with Us

All posts tagged "llorente"

Seria A 19:32 - 21 Dhjetor, 2019

Plani i bujshëm në merkato/ Interi dhe Napoli përgatisin një shkëmbim surprizë

Interi dhe Napoli do të jenë shumë aktive gjatë merkatos së janarit, të dyja klubet po mendojnë të realizojnë një shkëmbim të bujshëm mes tyre. Gianlucadimarzio.com...

Seria A 17:05 - 22 Shtator, 2019

Fitore spektakolare për Napolin, shkëlqen transferimi i fundit/ Tre pikësh dramatik për Romën

Napoli ka fituar 1-4 ndaj Lecce, në javën e katërt në Serie A. Protagonisti kryesor për ekipin e Ancelottit sot ishte Fernando Lllorente, që shënoi dy...

Seria A 09:49 - 2 Shtator, 2019

Dita e fundit e merkatos/ Zyrtare: Napoli bën goditjen e madhe

Dita e fundit e merkatos në Serie A ka nisur me një zyrtarizim. Fernando Lllorente firmos zyrtarisht me Napolin. 34-vjeçari ishte lojtar i lirë pasi u...

Seria A 15:31 - 30 Gusht, 2019

E kërkonte Interi/ Ish-sulmuesi i Juventusit përfundon te Napoli

Pasi i mbaroi kontrata në fund të sezonit të kaluar me Tottenham, Fernando Llorente ishte një lojtar i lirë dhe disa ekipe të mëdha ishin të...

Seria A 10:47 - 29 Gusht, 2019

E pabesueshme/ Interi pranë transferimit të sulmuesit spanjoll

Interi nuk ka ndërmend të ndalet me transferimin e Biraghit dhe Sanchezit. Zikaltrit po mendojnë edhe për një goditje të fundit në repartin e sulmit. Bëhet...

Sport 17:45 - 2 Korrik, 2019

U largua për te rivalët e Realit/ Sulmon ashpër Zidanen, nuk u tregua i drejtë me mua

Marcos Llorente ishte një nga lojtarët të cilët ishin në listën e zezë të Zinedin Zidane. Tekniku francez nuk e kishte në plane mesfushorin për sezonin...

Sport 19:03 - 28 Qershor, 2019

La Realin për rivalin e urryer/ “Për atë njeri shkoj në luftë”

Javën e shkuar, Marcos Llorente u transferua nga skuadra e Real Madridit te ajo e Atleticos, duke mos i shpëtuar dot polemikave. Nuk është e lehtë...

Sport 13:38 - 20 Qershor, 2019

Zyrtare/ Ylli i Realit kalon te rivali i urryer

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë rënë dakord për transferimin e Marcos Alonso në “Wanda Metropolitano”. Atltico njofton se 24-vjeçari do të kryejë kontrollet mjekësore dhe...

Sport 19:00 - 19 Qershor, 2019

Dikur luante te Juventusi/ Sot i shkel syrin Interit

Orë të nxehta për merkaton e Interit. Përveç negociatave të avancuara, në ditët e fundit po vlerësohen hipoteza të tjera, që deri tani kishin qëndruar në...

Sport 09:40 - 18 Prill, 2019

Dalin pamjet e reja/ VAR gaboi rëndë në çerekfinalen e Champions League (video)

Manchester City u eliminua nga Tottenham me rezultatin e përgjithshëm 4-4, por që “Gjelat” kalojnë më tej me diferencë golash në fushën kundërshtare. Gjithsesi skuadra e...

Sport 16:30 - 7 Qershor, 2015

Sevilla 8 milionë euro për Llorente

Sulmuesi i Juventusit, Fernando Llorente mund të rikthehet në La Liga, gjatë afatit kalimtar të verës. Sevilla është e gatshme të paguajë 7-8 milionë euro për...

Sport 21:30 - 5 Mars, 2015

Sevilja nën gjurmët e Lorentes

Në fund të sezonit, skuadra e Seviljas dëshiron ta shesë sulmuesin e saj Karlos Baka. Si zëvendësuesin e tij ajo kërkon të marrë lojtarin e Juventusit,...