Connect with Us

All posts tagged "lojtare"

Sport 17:07 - 31 Mars, 2020

Superiorja në krizë/ Klubet kërkojnë ndihmë nga… lojtarët

Ekipet shqiptare janë prekur nga kriza, po aq sa skudrat e huaja. Financat e skuadrave tona nuk janë aspak më të fuqishme se sa ekipet elitare...

Sport 16:48 - 15 Mars, 2020

Lojtarët e Superiores në ajër, shumë ekipe mund të mos zbresin në fushë nesër

Skuadrat e Superiores tashmë janë në “ajër” për shkak se po përhapet edhe në Shqipëri “COVID-19”. Në fakt nga masat paraprake shumë ekipe duke qenë se...

La Liga 15:01 - 17 Shkurt, 2020

Zbulohet skandali i presidentit të Barcelonës/ Ja çfarë ka bërë pas shpinës së Messit dhe yjeve të tjerë

E pabesueshme ajo që pretendohet se ndodh në klubin e Barcelonës. SER CATALUNYA raporton se që prej vitit 2017, në klubin katalanas po punojnë kundër një...

Sport 19:47 - 31 Tetor, 2019

A e dini kush janë 11 lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë “Topin e Artë”?

“Topi i Artë” është trofeu më i rëndësishëm individual për këdo futbollist. Vitet e fundit ka qenë një garë e fortë mes Messit dhe Ronaldos, me...

Sport 14:19 - 10 Tetor, 2019

2019-ta, viti i tërheqjeve të mëdha në futboll/ Ja formacioni me 11 legjendat që varën “këpucët në gozhdë”

Kur na ndajnë edhe pak muaj nga ardhja e 2020-ës, viti 2019 do të mbahet mend për tërheqjet e mëdha në botën e futbollit. Shumë lojtarë...

Sport 14:59 - 24 Maj, 2019

12 lojtarët pa të cilët nuk mund të bëjnë dot klubet e mëdha/ Kjo është lista e plotë

Gjiganti i famshëm mediatik, ESPN, ka publikuar një artikull me listën e 12 lojtarëve pa të cilët klubet e tyre nuk mund të bëjnë dot. Fakt...

Sport 09:47 - 2 Prill, 2019

Lojtarë dhe trajnerë/ Ja kush janë 5 më të paguarit e futbollit

“France Football” do të zbulojë në numrin e saj të radhës, këtë javë, pagat e yjeve të futbollit. Leo Messi kryeson klasifikimin e futbollistëve më të...

Sport 13:11 - 12 Mars, 2019

Zbulohet e vërteta/ Ja pse Mourinho nuk u rikthye te Reali

Jose Mourinho nuk u kthye në krye të Realit të Madridit pasi disa nga lojtarët veteranë vunë veton, duke e detyruar presidentin Florentino Perez të bënte...

Sport 21:44 - 16 Janar, 2019

Tronditet Milani/ Ndaj Juventusit nuk humbi vetëm Superkupën por edhe dy…

Milan nuk do të ketë në dispozicion Franck Kessie dhe Davide Calabria për ndeshjen e ardhshme të Serisë A kundër Genoa-s, e vlefshme për javën e...

Sport 18:04 - 22 Dhjetor, 2018

Lojtarëte mëdhenj që mund të transferohen falas në vitin 2019/ Ky është super formacioni

Trajnerët, drejtorët sportiv dhe presidentët e klubeve fundvitin e shohin një mundësi të mirë për të intervenuar në tregun e transferimeve. Shumë lojtarë përfundojnë kontratat me...

Sport 17:35 - 6 Dhjetor, 2018

Fenomeni lëshon deklaratën e fortë/ Ja çfarë bëjnë lojtarët e sotëm kur dëgjojnë himnin e Champions League

Sa vlen Champions League në futbollin aktual? Ka lojtarë që thonë se vlen më shumë se Kupa e Botës dhe Fenomeni Ronaldo nr lidhje me këtë...

Sport 18:25 - 6 Nentor, 2018

Plas tek Reali/ Futbollistët dalin kundra njëri-tjetrit për “pak” para më shumë

Sikur të mos mjaftonin problemet në fushën e lojës, Reali tashmë duhet të gjejë dhe një zgjidhje për t’i kënaqur të gjithë me pagat, ndryshe do...

Sport 10:22 - 11 Shtator, 2018

Përplasje mes lojtarëve dhe Panuccit/ Ja çfarë ndodhi në dhomat e zhveshjes pas humbjes

Humbje e shëmtuar, lojë mediokër, skema të provuar në moment, lojtarë jashtë roleve të tyre, zëvendësime të dështuar dhe në fund gjithçka i faturohet një personi…...

Sport 19:39 - 26 Qershor, 2018

Shumë zhurmë për asgjë / Barcelona heq dorë nga dy lojtarë

Barcelona është në ndjekje të shumë futbollistëve në këtë merkato vere, por ende nuk ka bërë një transferim me emër. Dy lojtarët që u përfolën më...

Sport 17:20 - 29 Nentor, 2015

Klopp mund të transferojë lojtarë nga Dortmund

Klopp ka deklaruar se mund të transferojnë lojtarë nga Dortmundi, edhe pse aktualisht nuk kanë ndonjë marrëveshje me ndonjërin nga futbollistët e skuadrës gjermane. “Kam marrëdhënie...