Connect with Us

All posts tagged "lojtaret"

Sport 09:37 - 4 Janar, 2020

Superliga ka nivel, këta janë 10 futbollistët më të shtrenjtë të kampionatit tonë

Edhe pse Kategoria Superiore, nuk i afrohet për nga niveli kampionateve të tjera të Europës, ka arritur të nxjerrë lojtarë që po bëjnë një karrierë të...

Sport 15:28 - 11 Dhjetor, 2019

Dje bojkotuan stërvitjen, sot lojtarët e Skënderbeut marrin vendimin e papritur

Një ditë pas bojkotit të stërvitjes, sot në orën 14:00 skuadra e Skënderbeut ka bërë një mbledhje urgjente me praninë e presidentit Ardjan Takaj dhe pjesëtarëve...

Sport 20:23 - 10 Dhjetor, 2019

Lojtarët nuk dolën në stërvitje se s’kanë marrë rrogat, Takaj: E zgjidh nesër këtë punë

Tetë herë kampionët e vendit kanë hasur vështirësi financiare që pas dënimit 10 vjeçar nga UEFA dhe tashmë kriza financiare sapo ka dhënë efektet e para...

Sport 15:03 - 2 Dhjetor, 2019

Kaos te Kukësi, 16 lojtarëve iu mbaron kontrata në verë

Kukësi pësoi një revolucion gjatë merkatos së verës. U larguan 14 lojtarë dhe u afruan po kaq. “Katarsis” pati kryesisht në fazën mbrojtëse, ku ikën emblema...

Sport 09:44 - 28 Prill, 2019

Gattuso mbron lojtarët / “Fajin e kam unë që nuk di”

“Jam i zhgënjyer me veten time, pasi nuk arrita të depërtoj në mendjen e lojtarëve të mi”, ka deklaruar trajneri Gennaro Gattuso në prag të ndeshjes...

Sport 20:47 - 5 Qershor, 2016

Vlerat e lojtarëve të Kombëtareve, ja luhatjet e Grupit A

Europiani po troket dhe faqja e specializuar e transferimeve, “Transfermakt.de” bën një përditësim të vlerësimit të futbollistëve në merkato në prag të kompeticionit kontinental. Analiza ku...

Sport 13:21 - 30 Maj, 2016

Lista/ UEFA publikon 18 lojtarët më të mirë të Champions League

Institucioni më i lartë i futbollit Europian, UEFA, ka publikuar sot listën e 18 lojtarëve më të mirë të sezonit 2015-2016. Sipas listës së UEFA-s, rezulton...

Sport 18:20 - 30 Nentor, 2015

Rusia “bllokon” lojtarët turq në merkaton e Janarit

Edhe pse sporti tenton të qendrojë jashtë politikës, kjo nuk realizohet gjithmonë. I tillë është edhe rasti më i fundit që vjen nga Rusia. “Nëse ndonjë...

Sport 14:20 - 23 Nentor, 2015

Perez konfirmon Benitez, por lojtarët nuk e duan te Reali

Disfata me shifra të thella në El Clasico-n kundër Barcelonës vuri në diskutim pozitat e Rafa Benitez në krye të stolit të Realit të Madridit. Megjithatë,...

Sport 17:47 - 12 Tetor, 2015

Festa vazhdon në shesh, ja çfarë thonë lojtarët

Turma kishte mbushur sheshin ‘Nënë Tereza’ si kurrë më parë dhe nën himnin e kombëtares tifozët janë përshëndetur me heronjtë e tyre. As reshjet e shiut...

Sport 20:19 - 11 Tetor, 2015

Duka: Lojtarët janë shqiptarë të vërtetë

Pyetur nëse lojtarët janë heronj, Duka është përgjigjur duke thënë se ata janë shqiptarë të vërtetë, dhe s’ka më mirë se të qenit shqiptar i vërtëtë....

Sport 15:25 - 28 Shtator, 2015

Lokomotiva, lojtarët kërkojnë suksesin ndaj Skënderbeut

Në Moskë kërkojnë tre pikë nga përballja kundër Skënderbeut. Lojtarët e Lokomotivës hedhin pas krahëve barazimin në derbi kundër CSKA-së, duke u përqëndruar te takimi kundër...

Sport 10:56 - 15 Maj, 2015

Lojtarët dhe tifozët kërkojnë qëndrimin e Ancelottit

E ardhmja e Carlo Ancelottit në stolin e Realit të Madridit është vënë në dyshim të madh pas eliminimit që pësuan Los Blancos në gjysmëfinalen e...

Sport 12:28 - 11 Maj, 2015

Matthaus: Lojtarët e Bayern kanë humbur besimin te Guardiola

Lottar Matthaus beson se futbollistët e skuadrës bavareze tashmë e kanë humbur besimin te metodat e trajnerit spanjoll. Pep Guardiola e ka udhëhequr Bayernin drejt dy...

Sport 17:38 - 10 Maj, 2015

Lojtarët e Ajax në fushë me nënat e tyre

Skuadra e njohur hollandeze, Ajax, ka dhuruar  një tjetër shembull në botën e futbollit. Futbollistët e kësaj skuadre kanë vendosur të dalin me nënat e tyre në...