Connect with Us

All posts tagged "Lojtari me i mire"

Sport 16:43 - 24 Mars, 2020

Legjenda Pele tregon lojtarin më të mirë në botë momentalisht dhe atë më të mirin në histori!

Legjenda e futbollit brazilian Pele ka deklaruar në “Canal Pilhado” në YouTube se lojtari më i mirë në botë për momentin është portugezi Cristiano Ronaldo. 3...

Seria A 17:13 - 7 Shkurt, 2020

Do befasoheni/ Pirlo zbulon futbollistin më të mirë të Serisë A

Andrea Pirlo tashmë është duke menduar të nisë aventurën e re në futboll. Sfida e radhës është bota e trajningut. Vetë ish-mesfushori ka deklaruar se ndihet...

BundesLiga 20:59 - 12 Dhjetor, 2019

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku...

Premier Liga 19:26 - 29 Gusht, 2019

Messi dhe Ronaldo mbeten thatë/ Ja kush zgjidhet lojtari më i mirë i vitit

Holandezi Virgil van Dijk shpallet lojtari i vitit nga UEFA, duke lënë pas dy legjendat, Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon. 28-vjeçari fitoi dy çmime ne ceremoninë...

Sport 10:28 - 25 Prill, 2019

Zgjidhet “Lojtari i Vitit” në Premier League/ Po ashtu dhe formacioni më i mirë (Foto)

Virgil van Dijk e mposhtur konkurrencën e Raheem Sterlingin për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit 2019”, që jepet nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) në...

Sport 16:56 - 6 Shtator, 2018

Kush është më i miri, Ronaldo, Modric apo Salah? Përgjigja epike e Toni Kroos që po bën xhiron në rrjetet sociale

Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Mohamed Salah janë tre lojtarët më të mirën bë botë të zgjedhur nga FIFA për çmimin “Lojtari më i mirë i...