Connect with Us

All posts tagged "Lopetegui"

La Liga 20:06 - 22 Shtator, 2019

Trajneri i njohur kërkon të marrë hak ndaj ish-ekipit të tij/ Sevilla-Real M, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit të javës së pestë në La Liga, mes Sevillas dhe Realit. Ekipi andaluzian i drejtuar nga Julien Lopetegui...

Sport 21:27 - 28 Prill, 2019

Dështoi me Realin / Lopetegui favorit për stolin e skuadrës spanjolle

Mund të jetë ende e lidhur me Spanjën e ardhmja e ish-trajnerit të Spanjës dhe Real Madrid, Julen Lopetegui. Lajmin e ka njoftuar “Estadio Deportivo”. Sipas...

Sport 17:32 - 14 Dhjetor, 2018

E bujshme/ Trajneri që u shkarkua pak ditë më parë nga Reali do të drejtojë ekipin e madh italian

Ish trajneri i Real Madridit dhe i Spanjës, Julen Lopetegui, i është bashkuar listës së mundshme të trajnerëve që mund të zëvendësojnë Eusebio di Franceso te...

Sport 17:00 - 1 Nentor, 2018

Pak ditë më parë u shkarkua nga Reali/ Lopetegui gati të drejtojë kombëtaren e madhe

Ecuria e Julien Lopeteguit si trajner i Real Madridit nuk shkoi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke qenë se trajneri u shkarkua për shkak...

Sport 18:00 - 30 Tetor, 2018

Ish-lojtari i Barcelonës sulmon Florentino Perezin/ “Ai shkatërroi për katër muaj Realin dhe Spanjën”

Ish-lojtari i Barcelonës, Mark Krosas, i cili për hir të së vërtetës ka luajtur vetëm në ekipin B ka qenë ironik dhe është tallur me Realin...

Sport 21:12 - 29 Tetor, 2018

Zyrtare, Real Madrid shkarkon Lopeteguin/ Ja cili do të jetë trajneri i ri

Real Madrid ka shkarkuar trajnerin Julen Lopetegui pas disfatës në El Clasico ndaj Barcelona-s. Gjigantët spanjollë aktualisht ndodhen në vend të nëntë të La Liga-s pas...

Sport 21:13 - 28 Tetor, 2018

Sergio Ramos reagon ashpër pas “El Clasicos”/ Ka një mesazh për trajnerin e Realit

Në përfundim të “El Clasico”, edhe Sergio Ramos është ndalur të thotë fjalën e tij, ku nuk ka nguruar që të pranojë se situata te Real...

Sport 19:50 - 28 Tetor, 2018

U turpërua 5-1 nga Barcelona/ Trajneri i Realit befason me deklaratën e tij

Reali u shpartallua nga Barcelona me rezultatin 5-1 në “El Clasicco”, duke konfirmuar krizën që po kalon. Pavarësisht ecurisë negative, trajneri i madrilenëve, Julen Lopetegui, nuk...

Sport 22:30 - 26 Tetor, 2018

Trajneri i Realit kërkon hakmarrje/ Më kanë poshtëruar

Ajo e së dielës do të jetë një “Clasico” e veçantë për Julen Lopetegui, i cili ka luajtur për tre vite me “blaugranat”. Edhe pse trajnerit...

Sport 21:59 - 20 Tetor, 2018

Perez-Lopetegui takim 15 minuta/ Merret vendimi për të ardhmen e trajnerit të Realit

Reali i Madridit ka hedhur një tjetër hap fals ditën e sotme në ndeshjen përballë skuadrës së Levantes duke u mundur me rezultatin 1-2 në “Santiago...

Sport 16:07 - 20 Tetor, 2018

Humbi 2-1 me Levanten/ Trajneri i Realit shokon tifozët me deklaratën e tij

Real Madrid nuk po sheh dritë në fund të tunelit. Një lojë e mirë dhe shumë mundësi të krijuara, por në fund është regjistruar një tjetër...

Sport 19:15 - 8 Tetor, 2018

Perez i vendos afat Lopeteguit/ Njëri nga këta dy emra do të jetë trajneri i ri i Realit

Situata te Real Madridi nuk është aspak e mirë. Siç raportohet nga “AS”, gazeta e përditshme spanjolle, e cila ka qenë gjithmonë e afërt me “Merengues”,...

Sport 19:00 - 29 Shtator, 2018

Sonte do të luhet derbi i Madridit/ Këto janë 6 pyetjet që do të marrin përgjigje nga kjo ndeshje

Atletico Madrid do ta vizitojë sonte ‘Santiago Bernabeun’ në momentin më të keq të sezonit për Real Madridin, ku disa pyetje do të marrin përgjigje, siç...

Sport 18:53 - 22 Shtator, 2018

As Messi, as Ronaldo/ Lopetegui: Tani për tani ky është më i mirë

Julen Lopetegui, trajneri i Real Madridit, ka pësuar një transformim të madh, që kur mori përgjegjësinë për drejtimin e kampionëve të Europës në fuqi. Ish-trajneri i...

Sport 09:41 - 20 Shtator, 2018

Bale apo Ronaldo, kush është më i miri?/ Përgjigjia befasuese nga trajneri i Realit

Julen Lopetegui ishte i lumtur me fitoren e arritur në debutimin e Ligës së Kampionëve, kundër Romës. Për mikrofonët e gazetarëve, njëshi i stolit të Real...