Connect with Us

All posts tagged "lorik cana"

Sport 20:00 - 14 Mars, 2020

Cana flet nga Italia i izoluar/ Të gjithë jemi në të njëjtën skuadër, kurajo!

Ish-kapiteni legjendar i Shqipërisë, Lorik Cana, ka bërë një lidhje direkte me emisionin Studio Sprint në ABC News, me moderator Gerti Çarçani. Cana foli për situatën...

Kombëtare 19:44 - 3 Dhjetor, 2019

Lorik Cana në Amerikë, thirrje për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet ish futbollisti dhe kapiteni i kombëtares shqiptare në futboll, Lorik Cana. Ai erdhi në ShBA ditën kur Shqipëria u godit nga...

Sport 12:51 - 1 Qershor, 2019

Rrëfehet Lorik Cana/ Reja është trajneri i duhur, por ka diçka që më shqetëson

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon punën e tij intensive me fondacionin “Lorik Cana 5”, ku në fokusin e tij është promovimi i sportit te moshat...

Sport 10:20 - 27 Prill, 2019

Lorik Cana viziton “Arenën Kombëtare”/ Kur do të jetë gati?

Kapiteni legjendar i Kombëtares, Lorik Cana, së bashku me bashkëshorten e tij Monika kanë vizituar Arenën Kombëtare, ku punimet vazhdojnë ende. Cana nuk ka nguruar të...

Sport 15:53 - 19 Prill, 2019

Bashkëshortja i kërkoi thjesht një foto/ Lorik Cana e befason me gjestin e tij (Foto)

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij, Monica ndodhen me pushime dhe nuk mungojnë fotot interesante në profilet e tyre në “Instagram”. Monica...

Sport 09:37 - 19 Mars, 2019

A e kishte menduar veten nuse shqiptare?/ Gruaja e Lorik Canës u jep leksion të gjitha femrave me përgjigjen e saj

Lorik Cana mbetet emblema e kombëtares së Shqipërisë. Ish-kapiteni dhe rekordmeni i ndeshjeve me kuqezinjtë e ka vijuar jetën në Tiranë, që prej “pensionimit” si futbollist....

Sport 10:57 - 16 Mars, 2019

Lorik Cana nuk ka dyshime/ I thotë “jo” Shqipërisë

Lorik Cana nuk e mendon ende që të marrë drejtimin e ekipit tonë përfaqësues ndonëse ka dhënë një kontribut të çmuar në dekadën e fundit, e...

Sport 12:38 - 3 Shkurt, 2019

Lorik Cana i rikthehet futbollit?/ Jam i lirë për ekipet e pakënaqura…

Lorik Cana është larguar nga futbolli i luajtur, duke iu përkushtuar tashmë fondacionit me emrin e tij, e njëkohësisht në planet e tij është dhe marrja...

Sport 16:10 - 22 Janar, 2019

Cana “tradhton” Shqipërinë/ Kosova arriti atë që Shqipëria nuk e ka bërë për…

Lorik Cana është i angazhuar në jetën pas futbollit të luajtur. Ish-kapiteni i përfaqësueses sonë, është i impenjuar me kurset e formimit si drejtor sportiv në...

Sport 20:31 - 2 Janar, 2019

Lorik Cana e rrëfen pas kaq kohësh/ Ja pse dështova të shkoj te Arsenali

Lorik Cana është futbollisti më i suksesshëm shqiptar, me ish-mbrojtësin që është aktivizuar në kampionatet më të forta të Evropës. Talenti i tij ra në sy...

Sport 12:15 - 5 Dhjetor, 2018

Më në fund!/ Lorik Cana zbulon pjesë nga filmi autobiografik

Jeta dhe karriera e Lorik Canës vjen në një film autobiografik për publikun shqiptar. Dita e sotme përkon edhe me ditën e premierës së filmit. Për...

Sport 17:25 - 27 Nentor, 2018

“Ke qenë heroi im i fëmijërisë”/ Kjo është letra e tifozit të huaj për Lorik Canën

Lorik Cana është padyshim një nga lojtarët që do të mbahet mend gjatë nga të gjithë ata që e kanë ndjekur Kombëtaren shqiptare. Kapiteni legjendar ka...

Sport 20:42 - 23 Nentor, 2018

Cana “harron” futbollin/ Gati të “pushtojë” botën me projektin e tij më të fundit

Lorik Cana mund t’i mungojë fushës së gjelbër, por tashmë jo kinemasë. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, ka realizuar një film-dokumentar me emrin “Lorik”, i cili pritet...

Sport 15:38 - 24 Tetor, 2018

Lorik Cana largohet nga Shqiperia/ Gati të nis aventurën e re

Lorik Cana ka vendosur të mos jetoj më në Shqipëri për të nisur një aventurë të re diku jashtë atdheut. Në një intervistë të dhënë për “Foot Marcato”, Cana...

Sport 09:51 - 12 Tetor, 2018

Lorik Cana flet për martesën/ Ja si na doli dasma jashtë kontrollit

Lorik Cana është “gjahu” kryesor i mediave shqiptare. Ish-kapiteni i kombëtares sonë, rekordmeni i ndeshjeve me fanellën kuqezi, po kalon një periudhë kohore në Tiranë, bashkë...