Connect with Us

All posts tagged "luftetari"

Sport 16:12 - 8 Mars, 2020

Trajneri i Luftëtarit tregohet i sinqertë/ Kemi rënë nga Kategoria, por…

Luftëtari arriti një barazim dinjitoz në shtëpi ndaj Bylisit. Në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e “Supersport”, trajneri Neritan Nova, u shpreh i kënaqur me rezultatin,...

Sport 16:00 - 8 Mars, 2020

Mallkimi vazhdon ende për Bylis, barazim me polemika në Gjirokastër (video)

Bylisi ka harruar të fitojë në kampionat për këtë vit, teksa nuk ia ka dalë të fitojë dot as sot ndaj Luftëtarit. Në ndeshjen e zhvilluar...

Sport 18:44 - 5 Mars, 2020

Presidenti i ekipit të Superiores lëshon bombën/ Nuk kemi rënë nga Kategoria, por na kanë hedhur

Presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, në një prononcimi për RTSH Sport ka theksuar edhe njëherë faktin se ekipi i tij është penalizuar nga vendimet e arbitrave,...

Sport 19:03 - 4 Mars, 2020

Skënderbeu bën detyrën ndaj Luftëtarit, Jashanica rikthehet te goli pas dy vitesh

Skënderbeu vijon ecurinë pozitive,teksa ka marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat. Korçarët mposhtën me rezultatin e pastër 2-0 Luftëtarin dhe janë vetëm tre pikë larg...

Sport 16:12 - 3 Mars, 2020

Daja flet për ndeshjen e radhës ndaj Luftëtarit/ “Luan kush tregon formë të mirë”

Skënderbeu do të luaj nesër me Luftëtarin në Korçë. Ndeshja e javës së 25 do të zhvillohet në orën 17:00, teksa Ilir Daja ka folur për...

Sport 13:50 - 1 Mars, 2020

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Laçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Bekim Halilaj, i cili në një intervistë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, u shpreh se gjyqtari Kridens Meta...

Sport 18:26 - 13 Janar, 2020

Tronditet futbolli shqiptar, FIFA i jep dënimin drastik ekipit të Kategorisë Superiore

Lajm tronditës për Kategorinë Superiore, borxhet e shumta detyrojnë FIFA-n t’i bllokojë merkaton e janarit klubit të Luftëtarit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se klubi gjirokastrit është...

Sport 09:45 - 4 Janar, 2020

Realdo Fili largohet nga Luftëtari dhe gjen ekipin e ri në Superiore

Teksa jemi në merkaton e dimrit, në Superiore kanë nisur zhvillimet e reja sa i përket ndryshimeve që po bëjnë skuadrat. Vetëm pak minuta më parë...

Sport 18:24 - 3 Janar, 2020

Çudirat nuk kanë fund te Luftëtari, ja kush u prezantua sot si trajner i ekipit

Luftëtari zbriti sot për herë të parë në fushë për këtë vit në kompleksin “Fusha e Vjetër” në orën 13:00. “Panorama Sport” mëson nga burime të...

Sport 16:01 - 20 Dhjetor, 2019

Vllaznia nis merkaton, Jonuz do patjetër në ekip lojtarin e Luftëtarit

Vllaznia i ka idetë e qarta për afrimet. Edhe pse zyrtarisht merkatoja nuk ka nisur, Mirsad Jonuz i ka “piketuar” dy lojtarë. Bëhet fjalë për Realdo...

Sport 15:06 - 18 Dhjetor, 2019

Skënderbeu është për turp, e shpërfytyron edhe Luftëtari pa trajner

Luftëtari ia ka dalë të marrë një fitore tejet të rëndësishme ditën e sotme teksa ka mposhtur në shtëpi Skënderbeun me rezultatin 2-0. Gjirokastritët iu falën...

Sport 15:01 - 14 Dhjetor, 2019

Laçi nuk di të ndalet, shkatërron edhe Luftëtarin

Ka përfunduar në këto momente me rezultatin 4-0 ndeshja mes Laçit dhe Luftëtarit , e vlefshme për xhiron e 15-të në Kategorinë Superiore. Ekipi i Cungut...

Sport 13:15 - 7 Dhjetor, 2019

Luftëtari-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

Do të luhet duke nisur nga ora 13:30, sfida mes Luftëtarit dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 14-të, të Kategorisë Superiore. Të dyja skuadrat kanë...

Sporti Kryesore 18:17 - 14 Shtator, 2019

Trajneri grek debuton me fitore për Luftëtarin/ Flamurtari mbetet në fund

Luftëtari arriti që të marrë fitoren e parë në kampionat, teksa në shtëpi mundi me shifrat 2-1 Flamurtarin, të dyja ekipet vinin me 0 pikë në...

Sport 19:31 - 22 Qershor, 2019

Tirana bën goditjen e radhës/ Arrin marrëveshjen me super sulmuesin e Superiores

Ismael Dunga do të jetë përforcimi i radhës i Tiranës dhe do të rivalizojë me Majkëll Ngo për një vend në formacionin e bardhebluve. Duket se...