Connect with Us

All posts tagged "lugano"

Sport 20:48 - 14 Korrik, 2019

Fiton Interi, Conte e nis me këmbë të mbarë/ Protagonist edhe futbollisti shqiptar

Prova e parë e Interit nën drejtimin e Antonio Contes përfundon me sukses, me një fitore 2-1 përballë Luganos, skuadrës zvicerane e cila përgatitet që të...

Sport 10:12 - 13 Prill, 2019

Sadiku e shau nga ro***/ Trajneri i Luganos: Më vjen mirë, më bën të fle më i qetë

Armando Sadiku është rikthyer në protagonist te skuadra e tij e Luganos ku ka lënë pas dëmtimin e rëndë që kishte pësuar dhe tashmë po gjen...

Sport 12:06 - 8 Prill, 2019

Shënoi golin e karrierës/ Futbollisti i Kombëtares zgjidhet në formacionin e javës (Foto)

Minuta e 67`, përballja mes Basel dhe Lugano, i futur vetëm 22 minuta më parë në lojë, Armando Sadiku lëshon një silur nga 35 metra, duke...

Sport 11:43 - 23 Shkurt, 2019

Çfarë po ndodh me Sadikun?/ Trajneri i ekipit zbulon sekretin e bomberit kuqezi

Trajneri i Luganos, Fabio Celestini, ka folur në lidhje me sulmuesin shqiptar Armando Sadiku para ndeshjes që ekipi i tij do të luajë ndaj kryesuesve të...

Sport 20:48 - 16 Shkurt, 2019

Video/ Sadiku rikthehet më në fund te goli

YSulmuesi kuqezi, Armando Sadiku u largua nga Levante për shkak të minutave të munguara dhe zgjodhi Luganon për të luajtur në pjesën e mbetur të sezonit....

Sport 14:17 - 28 Janar, 2019

Zyrtare/ Futbollisti shqiptar largohet nga Juventusi dhe i bashkohet Sadikut

Lugano ka mbyllur marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit Çendrim Kameraj, i cili do të lërë të rinjtë e Juventusit për të luajtur në Zvicër. 19-vjeçari me...

Sport 21:42 - 23 Janar, 2019

Sadiku rikthehet te goli/ E tepëron me premtimin që bën për ekipin e ri

Edhe pse një vit e gjysëm larg Lugano, Armando Sadiku duket se nuk është larguar kurrë nga bardhezinjtë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka lënë pas eksperiencën...

Sport 12:37 - 15 Janar, 2019

Zyrtare/ Armando Sadiku transferohet aty ku shkëlqeu

Armando Sadiku është lojtar i Lugano, sërish. Sulmuesi i kombëtares shqiptare do të jetë pjesë e ekipit zviceran për të tretën herë. Mëngjesin e së hënës,...

Sport 17:13 - 10 Dhjetor, 2018

E bujshme/ Armando Sadikut nuk i ecën as në Spanjë, ja ku do të transferohet në janar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat zvicerane. Bëhet fjalë për sulmuesin Armando Sadiku. Sipas “Corriere del Ticino”, bomberi nga Elbasani mund të rikthehet...

Sport 19:48 - 7 Janar, 2017

Zyrtare, Armando Sadiku te Lugano

Armando Sadiku është zyrtarisht lojtar i Luganos në Superligën e Zvicrës. Sulmuesi i kombëtare shqiptare është transferuar te kjo skuadër në formë huazimi deri në përfundim...

Sport 11:38 - 24 Dhjetor, 2016

Sadiku dëshiron rikthimin te Lugano

Jo vetëm Paolo Tramezzani pasi pjesë e Luganos mund të bëhet edhe Armando Sadiku. Sulmuesi 25-vjecar i cili ka një një raport të shkëlqyer me ish...