Connect with Us

All posts tagged "lukaku"

Seria A 23:06 - 27 Shkurt, 2020

Lukaku shënon golin më të pazakontë që keni parë ndonjëherë (video)

Lukaku është i rilindur te Interi, ndërsa arrin të shënojë në të gjitha mënyrat. Këtë e ka treguar edhe sot ndaj Ludogorestit, teksa zikaltrit fituan 2-1....

Seria A 16:23 - 12 Shkurt, 2020

Super lojtar/ Romelu Lukaku i mbush mendjen shokut të tij të transferohet tek Interi

Dries Mertens në verë mund të bëhet me skuadër të re. Sulmuesi belg ka disa oferta, por nuk e hedh poshtë mundësinë e rinovimit me Napolin....

Seria A 16:33 - 11 Shkurt, 2020

E ka montuar në shtëpi… (foto)/ Zbulohet sekreti i shkëlqimit të Lukakut tek Interi

Romelu Lukaku nuk ka ndërmend të ndalet. Bomberi i Interit realizoi golin e 17-të në Serie A në derbin përballë Milanit dhe golin numër 21 sezonal....

Seria A 18:51 - 29 Janar, 2020

“Mund të shkoja te Juventusi, por zemra më rrihte për Interin”

Romelu Lukaku është sot referenca ofensive e Interit, por a ju kujtohet se çfarë ndodhte në verë? Përpara gjigantit belg shtrohej një rrugë tjetër, ajo për...

Seria A 19:32 - 16 Janar, 2020

Ylli i Interit poston foto nga shtrati, shoku i ekipit i bën komentin epik (foto)

Romelu Lukaku po përjeton momente mjaft të mira tek Interi në fushën e lojës, por belgut po ecën mjaft mirë edhe me jetën në përgjithësi. Së...

Seria A 22:47 - 14 Janar, 2020

Kupa e Italisë/ Lukaku i papërmbajtshëm, Interi kalon në çerekfinale

Interi kalon në çerekfinalen e Kupës së Italisë pasi ka mposhtur 4-1 Cagliari-n në San Siro dhe aty do të ndeshet me Atalantën ose Fiorentinën. Ishte...

Seria A 19:06 - 25 Dhjetor, 2019

Sulmuesi i Interit na lë gojëhapur, ja çfarë bën gjatë Krishtlindjes (video)

Romelu Lukaku ka rilindur këtë sezon tek skuadra e Interit duke shënuar 12 gola në Serie A. Sulmuesi belg është një nga protagonist tek zikaltrit dhe...

Seria A 09:48 - 24 Dhjetor, 2019

Lukaku zbulon këshillën që i dha Ronaldo para transferimit tek Interi

Romelu Lukaku po shkëlqen në sezonin e tij të parë tek Interi. Belgu shënoi 2 gola në fitorën e fundit të zikaltërve 4-0 ndaj Genoa fundjavën...

Seria A 19:57 - 21 Dhjetor, 2019

Interi shtyp Genoan, shkëlqen Lukaku/ E bën sefte dhe e ardhmja e ziklatërve

Interi kalon pengesën e radhës dhe merr kryesimin e Serisë A, edhe pse me pikë të plota me Juventusin, 42, por zikaltrit kanë golavarazh më të...

Seria A 19:51 - 28 Nentor, 2019

E ofenduan në Champions, shpërthen ylli i Interit/ Ja çfarë i kërkon UEFA-s

Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku i dhuruan një fitore shumë të rëndësishme Interit mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Antonio Contes mposhti 1-3 Slavia Prague në Çeki...

Seria A 22:45 - 23 Nentor, 2019

Interi i Contes është super, fiton në Torino dhe nuk i ndahet Juves

Interi ka marrë një fitore të madhe 0-3 në transfertë ndaj Torinos për javën e 13-të të Serisë A. Një ndeshje e shkëlqyer nga djemtë e...

Seria A 20:04 - 2 Nentor, 2019

Interi fiton në frymën e fundit dhe kap vendin e parë/ Shkëlqen 80 milionëshi

Interi ka marrë një fitore të madhe 1-2 në “Renato Dall’Ara” ndaj Bolonjës, ndeshje e vlefshme për javën e 11-të të Serisë A. Pjesa e parë...

Seria A 22:36 - 29 Tetor, 2019

Interi dyfishon rezultatin, Lukaku bombardon portën e Brescia-s

Interi ka dyfishuar rezultatin në transfertën ndaj Brescia për javën e 10-të të Serie A. Goli i parë u shënua nga Lautaro Martinez në minutën e...

Seria A 13:42 - 20 Tetor, 2019

Një super Inter në 45 minutat e para/ 80 milionëshi shënon 2 gola në 7 minuta

Pjesa e parë në Reggio Emilia mes Sassuolos dhe Interit është mbyllur 1-3 për zikaltrit. Martinez shënoi që pas 65 sekondash lojë me një goditje te...

Seria A 20:25 - 8 Tetor, 2019

Ish-futbollisti i Interit ka një këshillë miqësore për Lukakun/ Mos e bë kurrë atë gjë para ndeshjeve

Me fanellën e Interit ai luajti vetëm dy sezone, mjaftueshëm për të mësuar për stilin e jetës së lojtarëve italianë. Tani, Andy Van der Meyde i...