Connect with Us

All posts tagged "lyon"

Seria A 22:59 - 26 Shkurt, 2020

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe...

Sport 21:36 - 26 Shkurt, 2020

Champions: Goli i parë i mbrëmjes shënohet në Francë, Lyon surprizon Juven

Lyon ka zhbllokuar ndeshjen ndaj Juventusit, duke shënuar golin e parë me Tousart, teksa pikërisht De Ligt mjekohej pasi u gjakos në kokë te një rrëmujë...

Sport 20:08 - 26 Shkurt, 2020

Real-City dhe Lyon-Juventus/ Ja formacionet zyrtare

Magjia e Champions League vazhdon dhe sot, me dy supersfida. Lyon pret në Francë kampionët e Italisë, Juventusin, me “Zonjën e Vjetër” që kuotohet si një...

Sport 14:31 - 22 Shkurt, 2020

Icardi merr ftesën e papritur/ Me ne do të luante gjithmonë

Presidenti i Lyon-it, Jean-Michel Aulas, ka dhënë një intervistë për Tuttosport në pritje të sfidës së Champions League që skuadra e tij do të luajë kundër...

Sport 23:08 - 9 Shkurt, 2020

6 gola në “Parc des Princes”/ PSG dhe Lyon dhurojnë spektakël

PSG ka triumfuar me goleadë 4-2 ndaj Lyon në supersfidën e vlefshme për javën e 24-t të Ligue 1, duke ruajtur epërsinë prej 12 pikësh nga...

Sport 16:25 - 26 Janar, 2020

E frikshme në Francë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja në fushë

Një skenë e frikshme ka ndodhur në ndeshjen ndërmjet Lyon-it dhe Toulouse. Sulmuesi Martin Terrier luajti si titullar, por gjatë ndeshjes së sotme u detyrua të...

Sport 23:09 - 10 Dhjetor, 2019

Champions: Kualifikim dramatik për Lyonin, Zenit nuk iu beson dot syve

Dy ndeshjet e fundit të Grupit G kanë dhuruar shumë emocione sot. Në Francë, Lyoni barazoi 2-2 ndaj Leipzig dhe arriti kualifikimin dramatik për në fazën...

Sport 21:06 - 27 Nentor, 2019

Champions League: 6 gola në dy ndeshjet e para

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para për sot për grupet e Champions League. Në grupin G, Zeniti fitoi 2-0 ndaj Lyon me golat e Dzyuba 42′...

Seria A 15:44 - 14 Tetor, 2019

Tifozët e prisnin te Milani, trajneri 55-vjeçar merr drejtimin e klubit të madh që luan në Champions League

Trajneri francez, Rudi Garcia, ishte një nga kandidatët për të pasuar Marco Giampaolon te Milani, por në fund kuqezinjtë zgjodhën Piolin. 55-vjeçari i dha fund gjatë...

Premier Liga 15:54 - 10 Tetor, 2019

Mourinho refuzon ofertën e Lyon, sepse ka gjetur klubin e ri

Jose Mourinho i ka thënë “jo” ofertës së Lyonit për të zënë vendin e Sylvinhos, trajneri brazilian u shkarkua fundjavën e kaluar. Është vetë presidenti i...

Sport 21:13 - 8 Tetor, 2019

Wenger i rikthehet punës si trajner, gati marrëveshja me klubin e madh që luan në Champions League

Pas humbjes në fundjavë 1-0 ndaj Saint Etienne, Lyon ka shkarkuar trajnerin Sylvinho. Ish-lojtari i Brazilit dhe i Barcelonës mori drejtimin e klubit francez verën e...

Sport 20:56 - 16 Korrik, 2019

Zyrtare/ Juventusi transferon yllin 20-vjeçar

Të gjithë presin zyrtarizimin e De Ligt, por Juventusi ka arritur të mbyllë mbrëmjen e sotme një tjetër transferim. Bëhet fjalë për 20-vjeçarin e Lyonit, Hamza...

Sport 17:52 - 9 Prill, 2019

Prapaskena / Mourinho “kapet mat” në Francë, por jo te PSG

Jose Mourinho po i mungon botës së futbollit dhe që nga muaji dhjetor është me pushime. Trajneri i famshëm u shkarkua nga Man. United  në fundin...

Sport 23:04 - 13 Mars, 2019

VIDEO: Barça shpartallon Lyonin / Messi i mbinatyrshëm

Barcelona ka fituar 5-1 ndaj Lyon në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Camp Nou duke kaluar në çerekfinalet e Champions League. Pasi sfida e parë...

Sport 22:23 - 13 Mars, 2019

VIDEO: Reagon Lyon / Barcelona pëson gol dhe rrezikon

Barcelona sapo ka pësuar gol në ndeshjen që po luan me Lyonin në Camp Nou, në kuadër të 1/16-ave të Champions League. Pas dy golave në...