Connect with Us

All posts tagged "madrid"

La Liga 19:07 - 21 Janar, 2020

Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid, por jo për atë që presin tifozët e Realit

Një kthim në Madrid për Cristiano Ronaldon. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për nëntë vite me fanellën e Realit....

Sport 20:49 - 22 Tetor, 2019

Champions League/ 5 gola të shënuara në dy takimet e para, Juve në presion

Kanë përfunduar dy takimet e para për javën e tretë të Champions League. Në Madrid, Aletico Madrid fitoi 1-0 ndaj Leverkusen për grupin D. Goli i...

La Liga 10:35 - 17 Tetor, 2019

Vodhën shtëpitë e yjeve të Realit dhe Atleticos/ Policia spanjolle shkatërron bandën e shqiptarëve

Futbollistë të shumtë kanë rënë pre e grabitjeve, kryesisht kur ata nuk kanë qenë në banesë. Casemiro i Real Madrid e pësoi gjatë kohës kur po...

Sport 13:34 - 11 Korrik, 2019

Tare takohet në Madrid me agjentin e njohur/ Përgatit operacionin e madh të merkatos

Merkato e Lazios për momentin ka mbetur në vendnumëro. Drejtuesit e kryeqytetasve po mundohen të shesin me çmimin e duhur Milinkovic-Savic, teksa për mesfushorin ka interesim...

Sport 13:48 - 20 Qershor, 2019

Maldini përgatit “dhuratën” e madhe për Milanin/ Fluturon drejt Madridit…

Milani po lëviz shumë në ditët e fundit për sa i përket merkatos. Pasi siguruan shërbimet e Rade Krunic nga Empoli për 8.5 milionë euro, kuqezinjtë...

Sport 15:26 - 7 Qershor, 2019

Interi hedh sytë nga Madridi/ Zikaltrit përgatisin goditjen e trefishtë

MMarotta dhe Ausilio udhëtojnë drejt Madridit. Dyshja e merkatos zikaltër ka nisur punën për përforcimin e skaudrës. Udhëtimi i tyre drejt kryqytetit të spanjës e ka...

Sport 22:52 - 1 Qershor, 2019

Ka gol në Madrid/ Liverpooli shënon të dytin (video)

Kur duhen edhe pak minuta nga fundi, Liverpooli ka shënuar golin e dytë në finalen e Champions League kundër Tottenham. Divock Origi shënon golin e qetësisë...

Sport 13:10 - 28 Maj, 2019

Nuk bindi te Barcelona/ Ylli portugez bëhet gati për transferimin në Madrid

Atletico Madridi këtë fund sezoni përshëndeti disa nga protagonistët që kanë bërë historinë e skuadrës nën drejtimin e Diego Simeones. Pas Diego Godin, i ka dhënë...

Sport 14:40 - 6 Maj, 2019

Ylli i madh tradhton keq Realin/ Po përgatit rikthimin në Spanjë, por te rivalët e përjetshëm!

“Martesa” mes Angel Di Maria dhe PSG-së duket se ka prekur fundin. Argjentinasi po mendon largimin nga kampionët e Spanjës dhe për habinë e të gjithëve...

Sport 10:15 - 22 Prill, 2019

Hazard te Reali/ Ylli i Barcelonës te Chelsea

Tashmë nuk konsiderohet më e fshehtë fakti që Eden Hazard është shumë pranë një marrëveshje, e cila do ta transferojë sulmuesin në Spanjë. Ndërkaq belgu edhe...

Sport 17:30 - 23 Mars, 2019

Nuk pranohet rikthimi i James Rodriguez/ Reali i vendos çmim “të kripur”

James Rodriguez u huazua te Bayern Munich në verën e vitit 2017. Braktisi Real Madridin dhe u duk se në Bavari gjeti besimin e duhur. Pasi...

Sport 12:37 - 19 Mars, 2019

Neymar zbarkon në Madrid/ Çfarë po ndodh mes tij dhe Florentino Perez?

Neymar Junior ka udhëtuar të hënën për në Madrid të Spanjës, atje ku do xhirojë një reklamë, por që vëmendjen më të madhe e marrin zërat...

Sport 15:12 - 18 Mars, 2019

Ronaldo rikthehet në Madrid/ Fansja e zjarrtë e befason me kërkesën e saj (Video)

Cristiano Ronaldo ka udhëtuar për në Madrid, së bashku me Georgina Rodriguez, për inaugurimin e një klinikës së tyre më të re ku mund të kryhet...

Sport 13:46 - 4 Mars, 2019

Zbulohet skandali/ Ja çfarë bënë futbollistët e Juventusit pas humbjes në Madrid

Mbreti i thashethemeve, Fabrizio Corona, ka zbuluar një prapaskenë në  lidhje me lojtarët e Juventus në faqen e tij “Corona Magazine”. “Pa kaluar një javë nga...

Sport 11:38 - 2 Mars, 2019

Kërcet sherri te Reali/ Tifozët sulmojnë futbollistët, ndërhyn policia (Video)

Real Madridi do të luajë sot “El Clasico” e dytë brenda kësaj jave. Nëse të mërkurën, skuadra e Solarit u mund 3-0 në “Santiago Bernabeu”, në...