Connect with Us

All posts tagged "makina"

Të tjera 14:18 - 18 Shkurt, 2020

Aksident i frikshëm nën sytë e Trump/ Video: Makina bën xhiro në ajër dhe në fund shpërthen

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në garën “Daytona500”, ku makina e Ryan Newman fillimisht humbi kontrollin pasi u godit nga pas ndërsa u përplas disa...

Sport 11:56 - 24 Mars, 2019

Maradona pa limite / Kur refuzoi makinën më të kërkuar në planet

Në vitin 1987 Maradona ishte lojtari më i mirë i momentit. Argjentinasi kishte fituar për herë të dytë Kupën e Botës në “Meksikë 86” dhe te...

Sport 20:51 - 4 Mars, 2019

Ronaldo shton koleksionin e tij të makinave/ “Bisha” e fundit vlen diku te 400 mijë euro

Cristiano Ronaldo është një ndër lojtarët më të paguar në botë dhe si i tillë, në jetën e tij ka vend për luks. 30 milionë euro...

Sport 19:38 - 11 Shkurt, 2019

Red Bull ka një makinë thuajse binjake / Prezantohet “bisha” e dytë në F1

Makina e dytë e Formula 1 që ka ngritur sot siparin (pas Haas) dhe ka zbuluar njëvendëshen e saj për Botërorin 2019 është Toro Rosso. Skuderia...

Sport 19:35 - 8 Shkurt, 2019

Formula 1 / Makina e parë e vitit 2019 është krejtësisht e zezë!

Kur përmendim Formula 1, zemra rreh më shpejt, sikur bashkohet me ritmin e pistës! Në Londër së fundmi është prezantuar makina Haas, njëvendëshja e parë për...

Sport 14:55 - 25 Nentor, 2018

Panik në Formula 1/ Makina përmbyset menjëherë pas nisjes së garës dhe…

Momente paniku në garën e Çmimit të Madh të Abu Dhabi në Formula 1, kur në xhiron e dytë, makina Renault  e Nico Hulkenberg është përmbysur...

Sport 19:16 - 14 Shtator, 2018

F1 me ndryshime / Ja si do të jenë makinat e së ardhmes

Makina më të bukura e tërheqëse, gati të sfidojnë njëra-tjetrën në çdo garë, për t’i bërë më të lehta parakalimet në pistë dhe duke përmirësuar ndjeshëm...

Sport 15:13 - 4 Nentor, 2017

Shefi me Dortmundin, punëtori me Bayernin / Makina bëhet… për marshalla!

Para dy ditësh, gjermani Michael Neubauer ka vuajtur shumë kur ka parë makinën e tij. Ai është tifoz me Dortmundin, por fati i tij i keq...