Connect with Us

All posts tagged "malaga"

Kombëtare 17:34 - 26 Mars, 2020

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare,...

Kombëtare 16:59 - 25 Mars, 2020

Sadiku flet nga izolimi/ “Nuk e mora seriozisht koronavirusin, tallesha në dhomën e zhveshjes”

Spanja është duke përjetuar një situatë tejet të vështirë nga Koronavirusi. Pas Italisë, spanjollët janë kthyer në vatrën më të madhe në Europë, e këtë duket...

Kombëtare 16:13 - 20 Mars, 2020

E bujshme/ Keidi Bare largohet nga Malaga, gati të hedh hapin e madh në karrierë

Mesfushori Keidi Bare do të ndryshojë ambient në fund të sezonit. Lojtari i Malagas ka bërë një sezon fantastik dhe ka arritur të fitojë vëmendjen e...

La Liga 14:21 - 13 Shkurt, 2020

Zbulohet prapaskena e bujshme/ CR7 ishte afër klubit të dy futbollistëve të Shqipërisë, por në fund…

Cristiano Ronaldo la Manchester United në verën e vitit 2009 dhe u transferua te Real Madrid. Gjithsesi, ylli portugez mund të kishte mbërritur në kampionatin spanjoll...

La Liga 21:55 - 7 Janar, 2020

Tronditet Spanja/ Del video e nxehtë e trajnerit të dy futbollistëve të Shqipërisë

Malaga e Keidi Bares dhe Armando Sadikut ka pezulluar trajnerin e saj Victor Sanchez del Amo, pasi në ditët e fundit ka qarkulluar në internet një...

Kombëtare 22:55 - 6 Dhjetor, 2019

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi...

Kombëtare 22:08 - 6 Dhjetor, 2019

“Boom boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi shkund rrjetën me një gol të bukur

Armando Sadiku rikthehet sërish te goli. Bomberi kuqezi ka shënuar për Malagën ndaj Tenerife, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të La Liga 2...

La Liga 21:45 - 19 Nentor, 2019

Iu gjet 1 ton hashash dhe 700 mijë euro, lojtari spanjoll përfundon në pranga

Ish-futbollisti spanjoll, Sergio Contreras, ka përfunduar në prangat e policisë iberike, pasi dyshohet se drejton një grup të strukturuar kriminal. 36-vjeçari u arrestua në qytetin bregdetar...

Kombëtare 19:19 - 20 Tetor, 2019

“Boom-boom” Armando Sadiku/ Bomberi kuqezi i jep fitoren Malaga-s

Malaga e Armando Sadikut ka fituar sfidën për mbijetesë në Segunda Division kundër Deportivo la Coruna, duke e mundur këtë të funsdit 2-0 në transfertë. Villanueva...

Kombëtare 17:37 - 14 Shtator, 2019

“Boom-Boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi e bën sefte te ekipi i ri

Armando Sadiku ka shënuar golin e parë për ekipin e Malaga, ku u huazua ditën e fundit të merkatos nga Levante. Kjo është ndeshja e dytë...

Sport 16:54 - 16 Maj, 2019

Dikur ishte një sulmues i frikshëm për rivalët/ Sot ka përfunduar si kamarier

E mbani mend Dario Silvën? Ish sulmuesi uruguaian, i cili në karrierën e tij ka veshur fanellën e Cagliarit në periudhën 1995-1998, Malagës, por edhe përfaqësueses...

Sport 09:39 - 12 Prill, 2019

Futbollisti i Kombëtares na “turpëron” në Spanjë/ Në Shqipëri hanë vetëm fasule

Në një Shqipëri të varfër nga rënia e sistemit të saj piramidal dhe i nënshtruar nga një revolucion që “luluzëoi” një luftë të përgjakshme civile lindi...

Sport 20:20 - 28 Shkurt, 2019

Ka punuar me Diego Simeonen / Keidi Bare sot i jep një sinjal trajnerit Panucci

Keidi Bare është cilësuar si blerja më e mirë e Malagës këtë sezon dhe mesfushori shqiptar po bën ndeshje shumë të mira. Në një intervistë të...

Sport 17:42 - 24 Tetor, 2018

Gjesti bamirës i këtij ekipi bën xhiron e botës/ Aty luan edhe futbollisti i Shqipërisë

Klubi i Malagas, që këtë sezon luan në Segunda Division në Spanjë, bëri me dije se të gjitha të ardhurat që do të përfitohen nga sfida...

Sport 14:30 - 31 Gusht, 2018

Mesfushori i Kombëtares largohet nga Atletico Madrid/ Ky është ekipi i ri i Keidi Bare

Pasi nuk po arrinte të luante dot te ekipi i parë i Atletico Madrid, mesfushori i Kombëtares tonë, Keidi Bare, është larguar nga ekipi madrilen por...