Connect with Us

All posts tagged "Mallorca"

La Liga 09:43 - 8 Dhjetor, 2019

Çfarë kryevepre!/ Suarez shënon golin më të bukur të karrierës (video)

Barcelona fitoi mbrëmë në “Camp Nou” 5-2 ndaj Mallorcas, me tre golat e Messit, një Griezmann dhe një Suarez. Goli i sulmuesit uruguajan me thembër ishte...

La Liga 22:58 - 7 Dhjetor, 2019

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një...

La Liga 21:56 - 7 Dhjetor, 2019

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by...

La Liga 21:29 - 7 Dhjetor, 2019

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën...

La Liga 22:56 - 19 Tetor, 2019

Reali humbet ndaj ekipit debutues dhe i dorëzon kreun Barcelonës

Real Madrid pëson disfatën e parë këtë sezon në La Liga, pasi u mund këtë të shtunë në transfertë nga debutuesit e Mallorca me rezultatin 1-0....

La Liga 20:14 - 19 Tetor, 2019

Mallorca-Real M, Juve-Bologna/ Formacionet zyrtare

Juventusi do të presë Bologna-n në “Allianz Stadium”, për javën e tetë të Serisë A. “Zonja” kërkon të vazhdojë ecurinë pozitive dhe të mbajë vendin e...

Sport 09:58 - 16 Gusht, 2018

Legjenda Schumacher po shërohet/ Ky është veprimi i tij

Për gjashtë muaj në vitin 2013, Michael Schumacher ka qenë në koma dhe është shëruar nga viti 2014. Gjendja e tij është më e mirë dhe...

Sport 12:03 - 26 Dhjetor, 2017

Klubi i kategorisë së dytë si klubet e mëdha/ Ja statistikat e çmendura

Nëse konsiderojmë tre kategoritë e pesë kampionateve madhore të Evropës, Manchester City, Barcelona dhe Mallorca janë të vetmet skuadra që nuk kanë përjetuar shijen e hidhur...

Sport 12:20 - 7 Janar, 2016

Del Piero drejt Mallorca-s

Alessandro Del Piero është i gatshëm të rikthehet në futboll, por në një rol të ri. Ish kapiteni i Juventusit është shumë pranë arritjes së marrëveshjes...