Connect with Us

All posts tagged "Man.City"

Seria A 15:20 - 19 Janar, 2020

Guardiola ka fiksim “murin” e Inerit/ Ofron 60 milionëshin në këmbim

Alessandro Bastoni po i bind të gjithë te Interi dhe pas disa javësh në pankinë, tani ka ndërruar vendet me një emër të madh të futbollit...

Premier Liga 19:35 - 12 Janar, 2020

Fitore e thellë e Man. City-t, turpëron keq kundërshtarin

Man. City ka fituar në transfertë 1-6 ndaj Aston Villa-s, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Premier League. Djemtë e Guardiolës ishin sot...

Premier Liga 21:55 - 6 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: Man. City bën goditjen e parë në merkaton e janarit

Djaloshi nga Kilmarnoch Liam Smith ka vulosur një transferim me vlerë 240,000 euro te kampionët e Anglisë Manchester City. Mesfushori 17-vjeçar i ka dhënë fund spekulimeve...

Premier Liga 20:34 - 6 Janar, 2020

Guardiola i vë syrin “murit” të Interit, bën gati 80 milionë euro

Manchester City synon që në merkaton e janarit të ofroj një mbrojtës me cilësi. Largimi i veteranit Vinsent Company, dëmtimi i rëndë Americ Laportes dhe luhatjet...

Premier Liga 21:14 - 29 Dhjetor, 2019

Man. City rikthehet te fitorja/ Guardiola vendos rekord historik

Manchester City ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Sheffield United. Të besuarit e Pep Guardiolës e panë veten në disavantazh gjatë pjesës së...

Premier Liga 20:23 - 21 Dhjetor, 2019

Man. City fiton ndaj surprizës së këtij sezoni, ja sa pikë larg Liverpoolit është tani

Man. City ka mundur 3-1 Leicesterin në “Etihad”, surprizën e këtij sezoni në Premier League, dhe ka shkurtuar diferencën nga Liverpooli i vendit të parë. Miqtë...

Premier Liga 10:01 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Zbulohet trajneri i madh që do të zëvendësojë Guardiolën te Man. City

Mediet angleze janë të sigurta se Pep Guardiola do të largohet në fund të këtij sezoni nga Man. City dhe pasuesi i tij do të jetë...

BundesLiga 16:33 - 19 Dhjetor, 2019

Në Gjermani janë të sigurt/ Ja cili do të jetë transferimi i madh i Bayern Munich në janar

Leroy Sane dëshiron të largohet nga Manchester City për t’u rikthyer në Bundesligë, këtë herë te Bayern Munich. Kështu shkruajnë mediet gjermane, sipas të cilave vetë...

Premier Liga 10:58 - 17 Dhjetor, 2019

E përzuri dy vite më parë, Guardiola ofron 100 milionë euro për të rikthyer ish-yllin e tij

Koka bën, koka pëson. Pep guardiola është bërë pishman që dy vite më parë e la të lirë Jadon Sancho, në atë kohë 17 vjeç, të...

La Liga 12:58 - 16 Dhjetor, 2019

Real M-Man. City, beteja ndizet që tani/ Ja deklaratat e dy klubeve pas shortit

Real Madrid-Man. City është një nga 8 çiftet që do të përballen në fazën e 1/16-ve në Champions League. Menjëherë pas hedhjes së shortit ka ardhur...

Premier Liga 19:30 - 15 Dhjetor, 2019

Arsenali është shumë i dobët për Cityn/ Fitore bindëse e “Qytetarëve”

Manchester City është duke kaluar një sezon me ulje ngritje, por në ndeshjen e javës së 17-të ndaj Arsenalit ata kanë treguar pse janë kampionët në...

Premier Liga 21:48 - 13 Dhjetor, 2019

Guardiola bën gati valixhet/ Man. City piketon trajnerin e ri, një emër i madh

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar. Distanca nga Liverpooli kryesues është plot...

Premier Liga 20:07 - 11 Dhjetor, 2019

Champions League: Ylli i Man. City vendos rekordin e madh

Sulmuesi i Manchester City, Gabriel Jesus, shënoi golin e barazimit 1-1 në sfidën kundër Dinamo Zagreb. Braziliani vendosi një rekord në Champions me këtë gol të...

La Liga 11:42 - 6 Dhjetor, 2019

Guardiola i bën nder të madh Barelonës, i ofron 95 milionë euro për futbollistin problematik

Pep Guardiola është gati të bëjë një marrëveshje të bujshme me ish-klubin e tij, Barcelonën. Drejtuesit e Manchester City janë takuar me agjentin e Ousmane Dembele...

BundesLiga 14:24 - 4 Dhjetor, 2019

Guardiola lë nam në konferencën për shtyp, por mund të jetë sinjal i mirë për Bayernin

Man. City fitoi mbrëmë 4-1 në transfertë ndaj Brighton për javën e 15-të të Premier League dhe në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Pep Guardiola ka...