Connect with Us

All posts tagged "Man. United"

La Liga 15:15 - 14 Tetor, 2019

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar,...

Premier Liga 10:02 - 12 Tetor, 2019

E kryer/ Nënkampioni i botës do të largohet nga Juventusi, i befason të gjithë me ekipin e ri

Tashmë nuk ka më dyshime, Mario Mandzukic do të largohet në merkaton e janarit nga Juventusi. Për kroatin u përfol disa ditë më parë për një...

Premier Liga 20:30 - 9 Tetor, 2019

Man. United gjen trajnern e ri/ Është vetëm 32 vjeç

Man. United nuk e ka nisur aspak mirë këtë sezon duke u renditur në vendin e 12, pas 8 javëve në Premier League. Përgjegjësia kryesore për...

Premier Liga 11:23 - 9 Tetor, 2019

Juve dhe Man. United bëjnë gati shkëmbimin e bujshëm/ Dy për një

“Tuttosport” ka publikuar sot një lajm të bujshëm ku thuhet se Juventus dhe Man. United po punojnë për një shkëmbim të madh mes tyre. Juventusi është...

Premier Liga 19:25 - 6 Tetor, 2019

Man. United mundet edhe nga “Qymyrxhinjtë”/ Nuk do ta besoni se në cilin vend kanë përfunduar “Djajtë e Kuq”

Manchester United vazhdon tatëpjetën në Premier League. “Djajtë e Kuq” u mundën 1-0 nga Newcastle, në ndeshjen e luajtur në “St. James Park”. Goli i vetëm...

Premier Liga 22:53 - 30 Shtator, 2019

Man. United dhe Arsenali ndahen në paqe/ Ja si është renditja në Premier League pas 7 javëve

Java e shtatë e Premier League është mbyllur me takimin e sotëm të luajtur në “Old Trafford” mes Man. United dhe Arsenalit, që përfundoi në shifrat...

Premier Liga 22:26 - 30 Shtator, 2019

Vjen goli i barazimit në “Old Trafford”/ Shënon bisha e Arsenalit mes shumë polemikash

Arsenali ka barazuar shifrat 1-1 me golin e Aubameyang në “Old Trafford” ndaj Man. United. “Djajtë” shënuan në fund të pjesës së parë me Scott McTominay,...

Premier Liga 21:56 - 30 Shtator, 2019

Zhbllokohet supersfida mes Man. United dhe Arsenalit/ 22-vjeçari ngre peshë stadiumin me golin e tij

Pjesa e parë e supersfidës Man. United-Arsenal është mbyllur 1-0 për vendasit. Ishte Scott McTominay që zhbllokoi rezultatin në fund të pjesës së parë. Pas topit...

Premier Liga 20:17 - 30 Shtator, 2019

Man. United-Arsenal/ Këto janë formacionet zyrtare të supersfidës

Java e shtatë e Premier League do të mbyllet me supersfidën e sotme mes Man. United dhe Arsenalit, që do luhet në “Old Trafford”. Për “Djajtë...

Premier Liga 20:38 - 27 Shtator, 2019

Ish-dështaku i Milani i vetëofrohet Man. United/ Nuk dua para, por…

Keisuke Honda është padyshim futbollisti më i njohur japonez dhe kulmin e karrierës e pati kur u transferua te Milani në vitin 2014. Ai qëndroi te...

Premier Liga 20:35 - 26 Shtator, 2019

Është në moshën e pensionit, por trajneri i njohur mund të befasojë botën e futbollit me klubin e ri

Shumë njerëz në moshën e tij zgjedhin të kalojnë kohë me familjet e tyre, të kujdesen për nipërit e mbesat, apo të bëjnë udhëtime në vende...

Premier Liga 10:52 - 26 Shtator, 2019

Donte të frikësonte kundërshtarin/ Portieri i njohur bën gjestin e çuditshëm

Man. United u kualifikua me shumë vështirësi në çerekfinalet e Kupës së Anglisë, pasi fitoi nga penalltitë ndaj një ekipi amator siç është ai Rochdale, që...

Premier Liga 16:51 - 22 Shtator, 2019

“Çekanët” i japin leksione “Djajve të Kuq”/ Portieri më i paguar në botë pëson gol spektakolar

West Hami ka mundur në fushën e vetë 2-0 Man. United, në ndeshjen e vlefshme për javën e 6 të Premier League. “Çekanët” shënuan nga një...

Premier Liga 16:53 - 16 Shtator, 2019

Zyrtare/ De Gea merr vendimin e bujshëm për karrierën e tij

David de Gea iu ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij, pasi ka rinovuar me Man. United deri në vitin 2023, me opsion rinovimi...

Premier Liga 15:24 - 31 Gusht, 2019

Video: Man. United është për turp/ Nuk fiton dot as me një lojtar më shumë

Man. United nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Southampton në ndeshjen e luajtur në “St. Mary’s”, e vlefshme për javën e katërt të PL....