Connect with Us

All posts tagged "Manuel Neuer"

Seria A 16:55 - 15 Janar, 2020

E zbulojnë mediet franceze/ Juventusi planifikon të transferojë portierin më të mirë në botë

Firma me Alexander Nubel nuk është pritur aspak mirë nga kapiteni i Bayern Munich, Manuel Neuer. Gjermani e ka shprehur publikisht revoltën e tij me drejtuesit...

BundesLiga 14:32 - 16 Dhjetor, 2019

Chelsea-Bayern/ Ky është reagimi i Manuel Neuer

Bayern Munich do të përballet me Chelsean për fazën e 1/16-ve në Champions League. Hera e fundit që këto dy ekipe kanë qenë përballë në Champions...

BundesLiga 20:06 - 9 Shtator, 2019

E bujshme/ Neuer zbulon ditën kur do të tërhiqet nga futbolli

Portieri Manuel Neuer, që mbron portën e Bayern Mynih dhe të kombëtares gjermane, ka folur sot në lidhje me të ardhmen e tij dhe datën se...

Sport 13:48 - 25 Mars, 2019

Gjermania fitoi në fund ndaj Holandës/ Neuer: Ishim super!

Manuel Neuer ishte një nga lojtarët më të mirë për skuadrën e Gjermanisë. Kapiteni i “Pancerave” arriti të shpëtonte në dy raste portën e tij. Rajyn...

Sport 11:30 - 15 Mars, 2019

Neuer mori shumë kritika për atë që bëri ndaj Liverpoolit/ Trajneri Kovac ka diçka për t’i thënë atij

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, e mbron vendimin e Manuel Neuer për të dalë nga zona e tij e portës në rastin e golit të...

Sport 14:30 - 11 Shkurt, 2019

A do të luajë Neuer në Champions League?/ Portieri i Bayernit i jep fund të gjitha dilemave

Portieri legjendar i Bayern Munchen, Manuel Neuer ka pasur një problem në gishtin e madh të njërës dorë, dhe për shkak të lëndimit të tij ai...

Sport 16:19 - 14 Tetor, 2018

Gjermania u turpërua 3-0 nga Holanda/ Neuer zbulon premtimin që i ka bërë skuadra trajnerit Low

Portieri i Gjermanisë Manuel Neuer insiston se ekipi është gati përmbysë këtë situatë të vështirë që është krijuar pas një tjetër disfate. Të besuarit e Joachim...

Sport 19:01 - 3 Maj, 2018

Neuer është një mister, në Gjermani ngrenë pikëpyetje nëse do jetë në Botëror!

Lajme të reja nga fronti Manuel Neuer, i cili mbahet nën vëzhgim të rreptë nga media gjermane pasi cilësohet si një nga shtyllat e Kombëtares në...

Sport 11:15 - 27 Dhjetor, 2014

Neuer i trembet konkurencës për Topin e Artë

Trajneri i Gjermanisë kampione të Botës, Joachim Loew, uron që Manuel Neuer, gardiani i portës së pancerave të fitojë Topin e Artë, duke u bërë portieri...

Sport 16:20 - 12 Dhjetor, 2014

De Gea portieri më i paguar në botë?

Kur vjen fjala për portierët flitet shumë për Manuel Neuer, Gigi Buffon apo Iker Casillas, por David De Gea mund t’i parakalojë të gjithë për sa...

Sport 15:15 - 10 Dhjetor, 2014

Ronaldo “fenomeni”: Cristiano nuk ka rivalë për “Topin e Artë”

Nuk ka asnjë dyshim Ronaldo fenomeni në lidhje me fituesin e Topit të Artë. Sipas ish sulmuesit të kombëtares braziliane, Cristiano Ronaldo nuk ka rivalë në...