Connect with Us

All posts tagged "maqedoni"

Sport 17:07 - 30 Mars, 2020

“Partizani ka ende shanse për titull”/ Jasir Asani tregon se cilën do zgjedhë mes Maqedonisë dhe Shqipërisë

Sulmuesi i Partizanit, Jasir Asani, i huazuar tek AIK në Suedi, ka folur për Fan Zone në Supersport. Nga Suedia, Asani tregoi se nuk ka asnjë...

Sport 19:58 - 23 Shkurt, 2020

Video epike: Në Maqedoni luhet me dy topa…

Dy topa në fushë me dy lojtarë që luajnë çdonjëri me një top? E mundur! Shembulli vjen nga Maqedonia e Veriut, ku po luhej sfida Makedonija-Akademia...

Kombëtare 16:07 - 12 Dhjetor, 2019

“Play-Off” Maqedoni-Kosovë, dy presidentët e Federatave bëjnë paktin e papritur

Në muajin mars, Kosova ka mundësinë e artë për të shkuar për herë të parë në Europian dhe përballë do të ketë skuadrën e Maqedonisë së...

Sport 21:51 - 19 Nentor, 2018

Sa keq që nuk luan për kombëtaren tonë!/ Futbollisti shqiptar shënon gol spektakolar për Maqedoninë

Çfarë goli! Enis Bardhi godet përsëri, këtë herë me Maqedoninë. Gjatë ndeshjes me Gjibraltarin, mesfushori shqiptar i Levantes ka shënuar një perlë duke kaluar të tijtë...

Sport 16:40 - 1 Tetor, 2018

Mesfushori i talentuar largohet nga Maqedonia/ Do të luajë me Kombëtaren tonë

Kombëtarja e Shpresave e drejtuar nga trajneri Alban Bushi do të nisë shumë shpejt punën për ndeshjet e radhës eliminatore të kampionatit europian për këtë grupmoshë....

Sport 21:42 - 22 Korrik, 2018

Përballja e Shkëndijes me Sherifin e Tiraspolit/ Ja kush do të vendosë drejtësi

Uefa ka publikuar emrat e gjyqtarëve, që do të arbitrojnë ndeshjet e turit të dytë paraeleminator të Ligës së Kampionëve. Për ndeshjen ndërmjet Shkëndijes së Maqedonisë...

Sport 20:11 - 22 Prill, 2018

Shkëndija matematikisht kampione/ Tetova në festë

Mision i realizuar me sukses. Shkëndija e Tetova është edhe matematikisht kampione e Maqedonisë. Pas titullit të parë në sezonin 2010-2011 edhe atëherë me trajnerin Qatip...

Sport 19:41 - 14 Mars, 2018

Miratimi i gjuhës shqipe/ Bushati: Hap para në rrugën euroatlantike të Maqedonisë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka reaguar pas miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe nga Parlamenti i Maqedonisë. Me anë të një postimi në...

Sport 10:26 - 20 Janar, 2018

Partizani/ Të kuqtë kanë gati goditjen e rradhës në merkato

Partizani pritet të nënshkruajë ditën e sotme me një lojtar të ri. Bëhet fjalë për lojtarin nga Tetova që luan me Renovën në Maqedoni, Emran Ramadanin....

Sport 15:20 - 10 Gusht, 2015

Thirrje anti-shqiptare në Maqedoni

Vazhdojnë incidentet me baza etnike në Maqedoni. Prej startit të sezonit të ri futbollistik në vendin fqinj, janë regjistruar thirrje anti-shqiptare. “Shqiptar i mirë është shqiptar...