Connect with Us

All posts tagged "maradona"

Sport 14:00 - 8 Mars, 2020

Video: Fitoi titullin, ylli argjentinas puth në buzë Maradonën

Carlos Tevez i jep titullin kampion argjentinasve të Boca Juniors, pasi mposhtën 1-0 në takimin e fundit të kampionatit Gimansia La Plata të Diego Armando Maradona....

La Liga 20:24 - 26 Shkurt, 2020

Maradona sfidon haptazi Messin/ Shko dhe bëjë atë gjë, që të jesh si unë

Pas ndeshjes së parë të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës, flet një ish-lojtari luksi i të dyja skuadrave. Është Diego Armando...

Sport 14:13 - 19 Shkurt, 2020

Virgjëria, lotët e Messit dhe historia me UFO-t/ Rrëfehet Maradona

Diego Maradonës Zoti i fali talent në këmbë dhe shumë çmenduri në kokë. Legjenda argjentinase mbetet prej vitesh një personazh karizmatik. 59-vjeçari vjen me një rrëfim...

Sport 15:44 - 18 Shkurt, 2020

Video/ Çfarë po pi Maradona? Stafi e mbulon menjëherë që të mos shihet

Diego Armando Maradona përbën lajm gjithmonë dhe kjo tashmë është e ditur. Por këtë herë ka vend edhe për teoritë konspirative, për sa kohë nuk ka...

Sport 16:34 - 4 Shkurt, 2020

Maradona nuk është “normal”/ Video: Ndërpret intervistën dhe kërcen me tifozët

Diego Armando Maradona na ka treguar gjithmonë se “hobi” i tij është kërcimi. Argjentinasi frekuenton shpesh klube nate për tu dëfryer me muzikën amerikano latine. Legjenda...

Sport 14:05 - 23 Janar, 2020

E bujshme/ Maradona gati të marrë drejtimin e kombëtares komuniste

Legjenda e futbollit aergjentinas, Diego Armando Maradona, ka udhëtuar për në Venezuelë për të vizituar mikun e tij dhe presidentin Venezuelës, Nicolás Maduro. Maradona, i cili...

Sport 14:56 - 4 Janar, 2020

Dy ditë në koma/ Sot 20 vite më parë kur Maradona takoi vdekjen nga droga

Më 4 janar 2000, Diego Armando Maradona ishte në prag të vdekjes. Varësia e tij nga droga dhe mbidoza e çuan atë në një situatë skajshmërisht...

Sport 19:21 - 2 Janar, 2020

Kur Diego Maradona refuzonte Ferrarin e famshëm/ Ta marrin dhe ta fusin në b…

Diego Armando Maradona është i veçantë. Edhe sot tërheq vëmendjen me bëmat e tij dhe mënyrën se si sillet në stol. Jeta private e tij gjithmonë...

Sport 18:26 - 20 Dhjetor, 2019

Maradona rrëfen herën e parë/ Një zonjë e moshuar në bodrum…

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona ka pohuar se ai ishte ‘rrëmbyer’ nga Alienët për tre ditë me radhë. Në një prononcim për kanalin sportiv argjentinas...

Sport 15:49 - 20 Dhjetor, 2019

Rrëfehet Maradona/ “Kokaina më shkatërroi jetën, isha si një mumje”

Diego Armando Maradona. I kthjellët, pa filtra, në stilin e tij maradonian. “El Diez” flet për gjithçka dhe për këdo në intervistën për programin “Libero” në...

Sport 13:49 - 18 Dhjetor, 2019

Messi, Pele, Ronaldo? Jo, jo/ Maradona zbulon futbollistin më të mirë në histori

Debati për futbollistin më të mirë në histori nuk ka për të mbaruar ndonjëherë. Në lidhje me këtë temë ka folur së fundmi edhe legjenda e...

Sport 13:21 - 11 Dhjetor, 2019

Maradona shënon “golin” e radhës, fiton mijëra euro nga gjyqi me Dolce&Gabbana

Diego Armando Maradona ishte mësuar në karrierën e tij të shënonte gola spektakolarë që çonin peshë stadiume të tëra, por tani ka arritur të shënojë edhe...

Sport 15:12 - 21 Nentor, 2019

Maradona u largua tre ditë më parë nga ekipi argjentinas/ Tifozët bëjnë kërkesën e veçantë

Dorëheqja e Diego Armando Maradonës nga drejtimi i Gimnasia La Platas ka lënë një shije shumë të hidhur te tifozët e skuadrës argjentinase të cilët kërkojnë...

Sport 20:26 - 19 Nentor, 2019

Maradona largohet vetëm pas 3 muajve nga drejtimi i klubit argjentinas, arsyeja tepër e çuditshme

Aventura e Diego Maradonës si trajner i ekipit argjentinas Gimnasia de La Plata zgjat vetëm 3 muaj. Klubi argjentinas ka komunikuar sot ndërprerjen e bashkëpunimit me...

Sport 17:20 - 12 Nentor, 2019

Ekipi i tij fitoi 3-0, Maradona feston si i çmendur (video)

Diego Armando Maradona mbetet një personazh sa herë argjentinasi flet në një intervistë apo sa herë bën një veprim, i cili e bën të ndryshëm nga...