Connect with Us

All posts tagged "marcelo"

La Liga 17:11 - 25 Mars, 2020

E bujshme/ Ofertë interesante, ylli i madh i Realit drejt Bayernit

Drejtuesit e Bayern Munchen do të shpenzojnë këtë verë. Skuadra bavareze është e fortë, por ka akoma nevojë për përforcime. Një ndër objektivat e kampionëve të...

La Liga 13:16 - 2 Mars, 2020

Video: Momenti më i bukur i “El Clasicos”, Marcelo i tregon “targën” Messit

Marcelo ishte një prej lojtarëve më të mirë në “El Clasicon” mes Realit dhe Barcelonës, që u mbyll në shifrat 2-0. Gjatë gjithë kohës ka pasur...

La Liga 15:42 - 19 Janar, 2020

Tifozët e tepruan me reagimin e tyre/ Ylli i Realit shpërthen në lot

Mund të kesh dhënë gjithçka për ekipin tënd, mund të kesh fituar çdo trofe të mundshëm dhe mund të kesh qenë një nga më të mirët...

La Liga 20:21 - 31 Tetor, 2019

Rrëfehet miku i ngushtë/ Nuk do ta harrojë kurrë çfarë më tha Ronaldo para finales së Champions League

Braziliani Marcelo, një intervistë për “TPT Global”, i është rikthyer finales së Champions League 2018, ku Reali fitoi 3-1 ndaj Liverpoolit. Ky ishte trofeu i tretë...

Sport 14:46 - 20 Korrik, 2019

Ylli i madh i Realit e thotë troç/ Neymar është më i mirë se Hazard

Real Madrid ka bërë një merkato shumë të mirë këtë vit, duke afruar në skuadër lojtarë që konsiderohen nga më të mirët në rolin e tyre....

Sport 10:48 - 3 Korrik, 2019

Refuzoi të kryente testin e alkoolit/ Yllit të Realit i hiqet patenta për një vit

Sezoni që lamë pas nuk ishte nga më të mirët për Marcelon me fanellën e Real Madrid. Braziliani, me trajnerët Lopetegui por kryesisht me Solarin, shpeshherë...

Sport 22:37 - 19 Qershor, 2019

Habit përforcimi i fundit i Realit/ Akoma nuk jemi parë lakuriq

Ferland Mendy është prezantuar si lojtari i Real Madridit ditën e mërkurë dhe pasi u përshëndet me tifozët në Santiago Bernabeu, ka dhënë një konferencë për...

Sport 12:26 - 22 Mars, 2019

Ekipi i madh italian e tepron këtë herë/ Kërkon 3 yjet e Real Madridit

Reali i Madridit pritet të bëjë revolucion në verë dhe duket se shumë klube e shohin si supermarket për të marrë lojtarë që kanë nevojë për...

Sport 15:17 - 11 Mars, 2019

Sergio Ramos i jep fund dilemave/ U përgjigjet 7 pyetjeve të famshme

Sergio Ramos iu është përgjigjur 7 pyetjeve më të forta që i janë drejtuar atij, dhe këtë zgjodhi ta bëjë duke komunikuar direkt në Twitter me...

Sport 15:48 - 6 Mars, 2019

Ylli i madh drejt largimit nga Reali/ Gruaja e tij sulmon klubin

Situata e Marcelos te Reali i Madridit sa vjen dhe përkeqësohet. Marrëdhënia e tij me Solarin nuk arriti për asnjë moment të funksiononte ndërsa në shumicën...

Sport 09:45 - 25 Shkurt, 2019

Ylli i Barcelonës ia “bën me sy” Juventusit/ Gëzohen tifozët e Realit

Juventusi është shumë afër të bëjë një transferim të madh nga Barcelona. “Zonja e Vjetër” po tenton të transferojë Jordi Alban nga skuadra katalanase. Spanjolli ka...

Sport 21:13 - 17 Shkurt, 2019

Dështimi në fund të karrierës / Marcelo pranon fajin me ironi

Dje mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, u evidentua për performancën e tij negative në humbjen e Los Blancos në shtëpi ndaj Girona me rezultatin 1-2, dhe...

Sport 17:30 - 14 Shkurt, 2019

“Zonja e Vjetër” nuk heq dorë/ Ëndrra e madhe drejt realizimit, pas asaj që ndodhi në ndeshjen Ajax-Real M

Marcelo vazhdon të ngacmojë ëndrrat e merkatos të Juventusit. Siç ka bërë të ditur “Tuttosport”, lënia në stol e brazilianit në ndeshjen e Champions League kundër...

Sport 14:44 - 12 Shkurt, 2019

Marcelo e thotë troç/ Ky është kushti që unë të largohem nga Reali

Marcelo ka kohë që po kërkohet nga Juventusi, të cilët janë gati të bëjnë çmendurira për ta sjellë atë në Torino. Por, mbrojtësi brazilian ka thënë se...

Sport 09:43 - 12 Shkurt, 2019

Ka 6 vjet që luan te Reali, nuk di akoma spanjisht/ Ja si merren vesh futbollistët e tjerë me të

Gareth Bale luan që nga vitit 2013 te Reali i Madridit, por edhe pas 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në...