Connect with Us

All posts tagged "martinez"

Sport 11:00 - 11 Shtator, 2019

Peruja “hakmerret” ndaj Brazilit/ Argjentinën e nderon ylli i Interit me një tregolësh

Brazili është mundur nga Peruja me rezultatin e ngushtë 0-1 në miqësoren e luajtur në “Los Angeles”. Edhe pse djemtë e Tite dominuan gjithë takimin, një...

Seria A 21:24 - 1 Shtator, 2019

Video: Interi në avantazh falë VAR-it/ Shënon “demi” i zikaltërve

Interi ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen që po luhet aktualisht ndaj Cagliarit, me “demin” Lautaro Martinez. Argjentinasi dërgoi topin në rrjetë në minutën e 30′, pas...

Sport 20:24 - 19 Korrik, 2019

Ylli argjentinas hedh poshtë zërat e merkatos/ Kam folur me Conten, do qëndroj tek Inter

Pas disa paraqitjesh mjaft dinjitoze në Kupën e Amerikës me kombëtaren argjentinase, Lautaro Martinez tërhoqi vëmendjen e Barcelonës, teksa edhe agjenti i tij pranoi një interesim...

Sport 15:03 - 13 Korrik, 2019

Deklarata e vitit/ “Nëse Messi do të luajë me atë, le të vijë te Interi”

Lautaro Martinez zhvilloi një sezon të mirë me Interin, në sezonin e fundit, por edhe me Argjentinën në Kupën e Amerikës. Para pak kohësh u fol...

Sport 14:58 - 4 Korrik, 2019

Messi do yllin e Interit te Barcelona/ Zanetti i mbyll derën

Lautaro Martinez mbylli një sezon të suksesshëm në aspektin individual. Sulmuesi i Interit, tregoi personalitet dhe se mund ta mbante i vetëm peshën e sulmit, sa...

Sport 16:35 - 30 Qershor, 2019

Edhe një lojtar të mirë që ka Interi ia merr Barcelona/ 112 milionë euro

Lautaro Martinez po shkëlqen në Kupën e Amerikës, ku me fanellën e Argjentinës është kthyer në protagonist me golat e tij. Sulmuesi i Interit, i transferuar...

Sport 14:24 - 28 Maj, 2019

Lajm bombë nga Spanja/ Ikën Valverde nga Barça, ja kush e zëvendëson

Eliminimi i papritur nga Liverpooli në gjysmëfinalen e Champions League. vuri në rrezik pozitat e Ernesto Valverdes. Shumë kritika pësoi trajneri, por po aq u bënë...

Sport 19:05 - 20 Mars, 2019

Ylli i Interit mirëpret Messin / “Të shohim se çfarë do shpikë”

Sulmuesi i Inter-it, Lautaro Martinez, ka folur nga grumbullimi me Argjentinën për kthimin e Leo Messi-t në kombëtare. “Kam folur me të para stërvitjes, është i...

Sport 16:53 - 23 Shkurt, 2019

Bayern shënon kundër Hertha-s / Golin e gjen njeriu i ndeshjes kundër Liverpool

Pjesa e parë e ndeshjes Bayern-Hertha Berlin u mbyll pa gola, por e dyta pati krejt ritëm tjetër sot dhe bavarezët sapo shënuan golin e parë...

Sport 18:22 - 13 Shkurt, 2019

Bayern merr vendimin për heroin e tripletës / Nuk largohet nga Mynihu

Heroi i tripletës në sezonin 2012/13, Javi Martinez, i cili me Bastian Schweinsteiger theu mesfushën e Barcelonës në dy ndeshje të mbyllura gjithsej 7-0, do të...

Sport 18:00 - 2 Janar, 2019

Drama e sulmuesit të njohur/ Çdo natë, rreth orës 3-4 të mëngjesit, më del gjumi për shkak të…

Vetëm pak vite më parë ishte një nga sulmuesit më të kërkuar nga klubet më të mëdha të Europës. Golat e shumtë të shënuar me fanellën...

Sport 22:35 - 26 Dhjetor, 2018

Përfundon supersfida mes Interit dhe Napolit/ Vendos goli i shënuar në minutën e fundit

Interi ka arritur një fitore të madhe mbrëmjen e sotme përballë Napolit. Goli i vetëm i takimit ka ardhur në minutën e 91 të takimit nga...

Sport 20:09 - 5 Dhjetor, 2018

Telashe te Interi/ Sulmuesi zikaltër aksidenton një 37 vjeçare

Probleme për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez. 21-vjeçari argjentinas ka mbetur i përfshirë në një aksident pasditen e sotme në Milano, gjatë kohës që ishte në...

Sport 16:49 - 1 Dhjetor, 2018

Spalletti paralajmëron babanë e yllit të Interit/ Ai është një burrë, jo fëmijë

Trajneri i zikaltërve, Luciano Spalletti ka folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Romën, por është pyetur edhe nga deklaratat e fundit të...

Sport 16:02 - 9 Nentor, 2018

Çfarë po ndodh me Realin?/ Refuzohet sërish nga trajneri madh

Aventura e argjentinasit, Santiago Solari, tek ekipi i Realit do të zgjasë derisa Perez të gjejë një trajner tjetër. Por cili do të jetë ai? Fillimisht...