Connect with Us

All posts tagged "Matuidi"

Seria A 15:38 - 18 Mars, 2020

U diagnostikua me “Coronavirus”/ Ylli i Juventusit reagon tamam si një kampion bote

Pas lajmit për “pozitivitetin” e tij ndaj “Coronavirus”, Blaise Matuidi bën që zëri i tij të dëgjohet përmes rrjeteve sociale, me një mesazh shprese. Mesfushori francez,...

Seria A 13:22 - 29 Janar, 2020

Tifozët nuk e duan, Juventusi i rinovon kontratën

Është një nga lojtarët më të kritikuar nga tifozët, por Juventusi është gati t’i zgjasë kontratën. Flasim për Blaise Matuidi, mesfushorin francez të bardhezinjve të cilit...

Sport 22:29 - 18 Shtator, 2019

Juventusi tregon forcën/ Kampioni i botës dysfishon rezultatin ndaj Atletico Madridit

Juventusi ka shënaur golin e dytë në “Wanda Metropolitano” ndaj vendasve të Atletico Madridit. Ishte kampioni i botës, Matuidi që dërgoi topin për herë të dytë...

BundesLiga 20:42 - 13 Gusht, 2019

Bayerni nuk mjaftohet vetëm me Perisic/ Gati transferimi i kampionit të botës

Paraditen e sotme, Bayerni zyrtarizoi transferimin e kroatit Ivan Perisic nga Interi. Nënkampioni i botës do të huazohet për një vit me të drejtë blerje në...

Sport 22:08 - 8 Mars, 2019

VIDEO: Kean shkëlqen me Juventusin / “Zonja” gjen edhe golin e katërt

Moise Kean po shkëlqen në ndeshjen e tij të dytë si titullar me Juventus-in. Pas dy golave në pjesën e parë, italiani ka fituar një penallti...

Sport 14:02 - 12 Janar, 2019

A e dini se cili është futbollisti që fitoi më shumë ndeshje në vitin 2018?/ As Messi, as Ronaldo por…

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit në të cilin u organizua edhe Botërori në Rusi. Në një...

Sport 12:31 - 26 Dhjetor, 2018

U shpall kampion bote me Francën/ Ky është futbollisti i vetëm që i dhuroi për bamirësi të gjitha paratë që fitoi

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka treguar se i ka dhënë për bamirësi të gjitha paratë e fituara nga triumfi në Kupën e Botës. Franca fitoi...

Sport 12:38 - 10 Gusht, 2018

U shpall kampion bote me Francën/ Tani duhet të mbajë premtimin e pabesueshëm

“Nëse fitojmë Botërorin shkoj me biçikletë nga Troyes(ku është bërë profesionist) në Paris (ku luante në atë kohë)”. Ky është premtimi që bëri mesfushori franez që...

Sport 20:57 - 17 Qershor, 2018

Matuidi tregon arsyet pse Allegri refuzoi stolin e Real Madridit

Javën e shkuar, Allegri tha për “Sky Italia” se ai ka refuzuar ofertën për të drejtuar Real Madridin dhe Chelsea-n, ndërkohë që madrilenët vendosën të marrin...

Sport 22:55 - 7 Tetor, 2017

Franca nuk i bën dot goleadë Bullgarisë / Për “Gjelat” shënon Matuidi

Franca sot ka fituar me rezultatin 1:0 ndaj Bullgarisë. Pritej goleadë, por për “Gjelat” shënoi vetëm Matuidi që në minutën e 3-të. Franca dominoi dhe ishte në kontroll...

Sport 13:45 - 17 Gusht, 2017

Matuidi sjell ndryshime te Juve / Allegri mendon të rikthejë mesfushën me tre

Massimiliano Allegri po mendon që të punojë për një ndryshim taktik. Kjo nuk do të thotë se sistemi 4-2-3-1 do të harrohet, duke parë edhe numrin...

Sport 17:11 - 16 Gusht, 2017

Juventusi bën goditjen e madhe / Mesfusha kompletohet me yllin e PSG

Juventusi ka bërë një goditje të rëndësishme në mesfushë, sepse ditën e sotme ka mbyllur blerjen e mesfushorit Blaize Matuidi nga PSG. Klubit francez i shkojnë...