Connect with Us

All posts tagged "Maurizio Sarri"

Seria A 22:38 - 13 Dhjetor, 2019

Ronaldo mesazh të qartë Sarrit/ Dua të luaj me ata dy

“Dua të luaj së bashku me Dybala dhe Higuain”. Mesazhi i Cristiano Ronaldos nuk le vend për interpretime, ndërsa portugezi i kaloi topin trajnerit Maurizio Sarri...

Sport 18:58 - 25 Qershor, 2019

La Napolin për Juventusin/ Tërbohet Diego Maradona

“Im atë është tërbuar që Sarri shkoi te Juventusi, edhe pse nuk e thotë hapur! Kam biseduar me të”. Ai që flet është Diego Armando Maradona...

Sport 11:45 - 23 Qershor, 2019

Guardiola & Sarri bien dakord/ Gati për shkëmbimin e madh

Juventus dhe Manchester City do të ulen në bisedime për të bërë të mundur shkëmbimin e dy lojtarëve. Bardhezinjtë do të heqin dorë pas vetëm një...

Sport 21:00 - 11 Janar, 2019

Trajneri i madh sulmon ekipin e Bayernit/ Nuk janë profesionistë!

Maurizio Sarri ka sulmuar klubin gjerman të Bayern Munich për atë që trajneri Italian e konsideroi si mungesë profesionalizmi, asi shoqëria bavareze shprehu publikisht interesimin për...

Sport 18:55 - 5 Tetor, 2018

Sarri befason me ato që thotë për yllin e Chelseas/ Shpresoj që ai të qajë sa më shpesh

Maurizio Sarri beson se Alvaro Morata mund ta fillojë nga fillimi sezonin e tij te Chelsea pasi shënoi golin e fitores ndaj Vidi në Europa League....

Sport 09:47 - 10 Shkurt, 2018

Renditja e trajnerëve më të mirë/ Dominim italian

Kjo është renditje e 10 trajnerëve më të mirë, e cila është bërë duke u bazuar te fitoret e marra në përpjesëtim me ndeshjet e luajtura...